Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość vitriol

Komp 2020 - co kupić/złożyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zaglądałem do wątku ale widzę, że temat się rozwinął i chcecie coś ode mnie :)

@Adi @tommly

Ja nigdzie nie pisałem, że złożę nowy komputer za 200zł. Napisałem jedynie ile taki stary, nędzny, nie wiadomo co mający Dell jest wart, czyli ok 200zł, a nie 2000zł. No OK., może przesadziłem - 500zł jest wart przy obecnej sytuacji na runku PC. Za takie pieniądze - proszę bardzo, można się szarpnąć na używkę Della. Kolega Vitriol pytał o komputer za 1000-2000zł, i w takim budżecie, dla celów internetowo-biurowych WARTO złożyć sobie nowy komputer.

Składanie komputera, bez względu na cel jakiemu ma służyć, miało i ma sens z prostego powodu - wiesz co kupujesz i nie wydajesz kasy na szmelc. Gotowce to nie jest dobry wybór. Wiem co mówię. Ale jeżeli jesteście zadowoleni ze swoich zakupów to tylko się cieszyć.

A co do konkretów - pierwszy lepszy zestaw polecany przez forum Liptona do celów biurowych

Biuro

Zestaw za ok. 1100 zł. Z 2k zostanie na przyzwoity monitor. Masz nowy komputer na gwarancji. 

Ja polecam jednak poczekać do stycznia. Zwykle ceny wówczas spadają. Zwykle....

 

 

Edytowane przez WMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, WMT napisał:

 

Zestaw za ok. 1100 zł. Z 2k zostanie na przyzwoity monitor. Masz nowy komputer na gwarancji.

 

 

chyba zapomniales o systemie, oczywiscie linux jest the best   ;) 

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja

Godzinę temu, Czujnik napisał:

 

 

chyba zapomniales o systemie, oczywiscie linux jest the best   ;) 

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Nie zapomniałem, bo nikt o to nie pytał.

Doliczając 499 zł za W10H, mamy 1600zł. Monitor - zwykły LED od samsunga 24" 399zł.  I wciąż za nowy komp + monitor i system w graniach 2K. 

Napisz proszę w czym stary, używany komputer jest lepszy od nowego w podobnej cenie? Kilka postów wyżej ja opisałem dlaczego warto wiedzieć co się kupuje (jakie podzespoły) i dlaczego. Zaznaczam, że mówimy o komputerze do biura i tu te gotowce, Della, czy inne, wydajnościowo będą takie same jak moja propozycja (ile one mają gwarancji ? 6mcy?...). 

A pogodzi nas taka prawda, że przy obecnych cenach jeśli potrzebowałbym kompa stricte do celów do jakich autor tematu potrzebuje, dołożyłbym z 200-300 zeta i kupiłbym jakiegoś taniego lapka. Bo za 2300 można już coś przyzwoitego znaleźć w 14" jak widzę. 

Edytowane przez WMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop nigdy nie będzie tak wydajny jak PC w podobnych pieniądzach.

Ja swojego Della poleasingowego rozbudowywałem/modyfikowałem podczas zakupu, dorzuciłem swoją kartę grafiki, swój dysk SSD (500GB) i rozszerzyłem pamięć. Zmieściłem się z tego co pamiętam w 1200-1300 zł. System dostałem zainstalowany, montaż wymiana gratis, gwarancja rok czasu, nie chciałoby mi się bawić w składanie i sprawdzanie czy dany komponent współpracuje z innym, czy może są jakieś zgrzyty sprzętowe, a co za tym idzie w zwroty i wymiany.

Wszystko hula, ja jestem zadowolony, a laptop, w którym już nie wyrabiała zintegrowana grafika, służy jako dodatkowy i zapasowy komp :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tommly napisał:

Laptop nigdy nie będzie tak wydajny jak PC w podobnych pieniądzach.

Ja swojego Della poleasingowego rozbudowywałem/modyfikowałem podczas zakupu, dorzuciłem swoją kartę grafiki, swój dysk SSD (500GB) i rozszerzyłem pamięć. Zmieściłem się z tego co pamiętam w 1200-1300 zł. System dostałem zainstalowany, montaż wymiana gratis, gwarancja rok czasu, nie chciałoby mi się bawić w składanie i sprawdzanie czy dany komponent współpracuje z innym, czy może są jakieś zgrzyty sprzętowe, a co za tym idzie w zwroty i wymiany.

Wszystko hula, ja jestem zadowolony, a laptop, w którym już nie wyrabiała zintegrowana grafika, służy jako dodatkowy i zapasowy komp :)

Odnośnie wydajności laptopa vs PC stacjonarnego to jak już pisałem wyżej - w ostatnim czasie ceny podzespołów bardzo podskoczyły, a widzę, że laptopy wciąż są w dość dobrych cenach. I mamy sytuację, że do celów biurowych komputer stacjonarny robi się raptem tylko 10% tańszy niż zwykły laptop na jakimś AMD serii A czy czymś podobnym. Wydajność jednego i drugiego jest podobna, a różnica pomijalna przy zastosowaniach "biurowo-domowych". (Cały czas mam na myśli oczywiście nowe komputery!) 

Kupiłeś sprzęt poleasingowy i dorzuciłeś kartę grafiki i dysk SSD 500GB i wszystko cię wyniosło 1300zł? To ile ten dell kosztował? I kiedy to było? I czy miał W10 czy W7? Dysk SSD 500GB to min. 300zł. Karta np. najprostszy GF GT1030 400zł. Cudów na pewno nie masz w tym dellu (przede wszystkim jaki zasilacz, bo na tym w gotowcach oszczędzają najczęściej, a to podstawa stabilnej i bezpiecznej pracy na kompie). Jeżeli jednak jesteś zadowolony to OK - o to chodzi w sumie. 

Co do bawienia się w składanie i sprawdzanie - każdy sklep robi to za Ciebie i dostajesz pięknie złożony, sprawdzony, z zainstalowanym systemem, gotowy do działania PC.

Kolega Vitriol pytał co polecamy, więc poleciłem coś co wg mnie (a myślę, że i wszystkich PC geeków) w stosunku jakość/cena (zegarkofile znają na pewno dobrze ten współczynnik) jest najbardziej optymalne, czyli nowy sprzęt na sprawdzonych częściach. 

Kończąc temat - zapytajcie o to samo na forum komputerowym. Odpowiedź będzie podobna do mojej.

PS. @vitriol - co ostatecznie kupiłeś? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol
5 hours ago, WMT said:

PS. @vitriol - co ostatecznie kupiłeś? :)

Jeszcze nic, nie miałem czasu tego sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu zaraz do rękoczynów dojdzie a Kolega Vitriol nie mam kiedy tego wszystkiego posprawdzać :):):)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, vitriol napisał:

Jeszcze nic, nie miałem czasu tego sprawdzać.

To ja walczę w imię dobrego sprzętu i wszystko krew w piach.... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega napisał, że kobieta chce laptopa i koniec, na próżno nasze dysputy 😝


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój syn właśnie złożył sobie i pykło 8.5 k


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój syn właśnie złożył sobie i pykło 8.5 k

I mnie rok temu 6,5 tez sami składaliśmy z monitorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej karta i procesor. Nie siedzę w temacie brał jakąś premierę Radeona i jakiś nowy wypust procka i połowa pykła ponad.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2020 o 08:47, just napisał:

No to moze mi doradzicie jakiego laptopa kupić? Mianowicie szukam czegoś do maksymalnie  3000 zł. Laptop zarówno do pracy jak i do korzystania w domu. Raczej nie do grania

 

Do takich radości mamy w domu delle e7450 z matrycą FHD. Używki z roczną gwarancją około 2000zł/szt.

Do tego przy biurku stacja dokująca z dużym 27 cali monitorem, jak ktoś chce to się podpina. Klawiatura, mysz, drukarki, nas i inne podpięte kablami do stacji.


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niewiele ponad 2k zł można kupić HP 830 G6, z matrycą 1000 nitów, z gwarancją biznesową co najmniej 2 letnią. Trudno o coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.