Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
nowalia

Zegarek ślubny do garnituru dla narzeczonego

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :) Chciałabym prosić o radę w zakupie zegarka na prezent dla narzeczonego. Szukam zegarka do garnituru, który będzie mógł załozyć na ślub - z jasną tarcza i czarnym/brązowym paskiem (tu nasuwa się problem bo kolor paska zależy w głowniej mierze od garnituru, którego jeszcze nie ma :D, ale dokupienie/zmiana paska w drugim kolorze to chyba nie jest problem?)

 

Styl raczej minimalistyczny, mechanizm kwarcowy, budżet - ok. 800 zł.

 

Podoba mi się np. poniższy (chociaż nieco przekracza budżet)

 

https://www.zegarek.net/zegarki/tissot/zegarek_tissot_t109.610.16.031.00.html?gclid=EAIaIQobChMIqtyHw6KH7QIVBCIYCh12TwFBEAQYBCABEgLoj_D_BwE

 

Ale też takie:

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-classic-quartz-fug1r006w6

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-adriatica-classic-a1113-52b3q

 

Może macie lepsze pomysły? Będę wdzięczna za wszystkie propozycje :)

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Do garnituru powinno być coś zdecydowanie prostego. I w mojej ocenie w rozmiarze poniżej 40 mm średnicy koperty. Tissot w kwarcu to dobry pomysł, ale przykładowo rozważyłbym taki model (Tissot Everytime Medium - T.109.410.16.033.00):

 

 

 

Everytime_Medium_39341728.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Hmmm... Bierz ...Citka 😉 Fajny i klasyczny garniturowiec, a do tego na Eco Drive 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolor paska w zegarku dobiera się do butów i paska u spodni :) Albo w sumie na odwrót ale na jedno wychodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takie ślubne klimaty, to jeszcze Roamer jest niezły. Wszystkie poniższe propozycje mają koperty 40mm i grubość od 7mm do 9mm - więc do garnituru w sam raz. I wszystkie mają szafirowe szkiełka.

I tak jak koledzy już pisali - jeżeli narzeczony nie ma "łapki" jak niedźwiedź, to do garnituru najlepiej wybrać rozmiar nie większy niż 40mm. Tissot z pierwszego linku jest bardzo ładny, ale ma aż 42mm i wąską lunetę, więc na przeciętnym nadgarstku będzie go raczej dużo.

 

obraz.png.a11afc7cd2a968c0011e1cb0be30d144.pngobraz.png.2c244639d9536bef0b9c16e1205f0a6e.pngobraz.png.174b50be998c411c4423597f86795b09.png

obraz.png.a07b368a16fd47ce83e98c0bb89b8e63.pngobraz.png.e097d57c6d22a9c1db90e8b583eab3df.pngobraz.png.f463c2334693dd8e8c9f1939ef2b5d8b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - przy okazji zmierz narzeczonemu nadgarstek, bo moim zdaniem 40mm to sporo na garniturowca. Ja mam w nadgarstku 16,8 cm i dla mnie rozmiarem dobrym dla garniturowca jest 35-37mm... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle nic nie kupuj, wydanie kasy tylko po to żeby miał zegarek pod mankietem przez tylko kilka godzin wydaje mi się bez sensu. Lepiej kup dobrą whisky czy inny alkohol, po kilku godzinach efekt oszołomienia też minie, ale o ile przyjemniej będzie wspominal. Pozdrawiam

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być to zegarek tylko okazjonalny to może warto pomyśleć o używanym kwarcu? 

Edytowane przez davidoff1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przyjrzeć się zegarkom Atlantic. Firma popularna i rozpoznawalna w Polsce. Może dziadek, lub ojciec nosił Atlantika?

 

 

zegarek-meski-atlantic-60352.41.95-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktywni użytkownicy tego forum na pewno nie są zwolennikami marek modowych i będą Ci je odradzać. Ja sobie zakupiłem w weekend fajny zegareczek firmy Lars Larsen za 230 zł na aledrogo. Whttps://allegro.pl/oferta/zegarek-meski-lars-larsen-119sslbl-alex-retro-9452016108. W tej cenie dostajesz klasyczny wygląd, kopertę wykonana ze stali, szkiełko szafirowe i kwarcowy, szwajcarski mechanizm. Zatem może to być pewna alternatywa dla większych wydatków przedweselnych😀

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktywni użytkownicy tego forum na pewno nie są zwolennikami marek modowych i będą Ci je odradzać. Ja sobie zakupiłem w weekend fajny zegareczek firmy Lars Larsen za 230 zł na aledrogo. Whttps://allegro.pl/oferta/zegarek-meski-lars-larsen-119sslbl-alex-retro-9452016108. W tej cenie dostajesz klasyczny wygląd, kopertę wykonana ze stali, szkiełko szafirowe i kwarcowy, szwajcarski mechanizm. Zatem może to być pewna alternatywa dla większych wydatków przedweselnych

No, ale duży, bo 42 mm. Pokażesz jak Ci leży na nadgarstku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś wyciągam z paczkomatu ale oczywiście zdjęcie będzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, nowalia napisał:

Może macie lepsze pomysły? Będę wdzięczna za wszystkie propozycje

 

Nie kupuj zegarka do ślubnego garnituru, bo to z reguły jednorazowy gadżet!

 

Ślubny zegarek jest niepraktyczny w codziennym życiu. Zegarek za 800 złotych nie doda zbyt dużo elegancji, wreszcie w weselnym zamieszaniu łatwo zegarek uszkodzić. Poza tym wesele to całe mnóstwo innych wydatków.

 

Lepiej te pieniądze odłóż pod materac i kup mu zegarek na rocznicę ślubu - taki bardziej do codziennego noszenia. Mechaniczny/automatyczny - bo lepeij wytrzyma próbę czasu od kwarca. Możesz wygrawerować dedykację i będzie pamiątka na całe życie.

 

Ale jeśli zdecydujesz się na kupno, to pamiętaj, żeby zegarek był złoty albo miał przynajmniej złot dodatki, no chyba, że obrączki będą z białego złota.

 

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Łukasz_90 napisał:

A kolor paska w zegarku dobiera się do butów i paska u spodni :) Albo w sumie na odwrót ale na jedno wychodzi ;)

 

Mniej więcej to miałam na myśli :D Bardziej rozumiem to tak - czarny garnitur - czarne buty, czarny pasek w zegarku, granatowy garnitur - brązowe buty, brązowy pasek w zegarku, dlatego pomyślałam o dwóch ;)

 

 

 

6 godzin temu, Hogg napisał:

Wogóle nic nie kupuj, wydanie kasy tylko po to żeby miał zegarek pod mankietem przez tylko kilka godzin wydaje mi się bez sensu. Lepiej kup dobrą whisky czy inny alkohol, po kilku godzinach efekt oszołomienia też minie, ale o ile przyjemniej będzie wspominal. Pozdrawiam

Hogg
 

 

42 minuty temu, Zeno napisał:

 

Nie kupuj zegarka do ślubnego garnituru, bo to z reguły jednorazowy gadżet!

 

Ślubny zegarek jest niepraktyczny w codziennym życiu. Zegarek za 800 złotych nie doda zbyt dużo elegancji, wreszcie w weselnym zamieszaniu łatwo zegarek uszkodzić. Poza tym wesele to całe mnóstwo innych wydatków.

 

Lepiej te pieniądze odłóż pod materac i kup mu zegarek na rocznicę ślubu - taki bardziej do codziennego noszenia. Mechaniczny/automatyczny - bo lepeij wytrzyma próbę czasu od kwarca. Możesz wygrawerować dedykację i będzie pamiątka na całe życie.

 

Ale jeśli zdecydujesz się na kupno, to pamiętaj, żeby zegarek był złoty albo miał przynajmniej złot dodatki, no chyba, że obrączki będą z białego złota.

 

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :)

 

Dziękuję za rady, tak napisałam, że chodzi o zegarek do ślubu, ale nie tylko, już jakiś czas temu mówił, że brakuje mu klasycznego zegarka do garnituru, taki codzienny już mu kupiłam :D Dlatego pomyślałam, że ślub to dobra okazja żeby taki kupić :) A narzeczony nie zna się za bardzo na zegarkach, ocenia głównie po wyglądzie, dlatego zasięgłam rady :)

 

Dziękuję za życzenia i  wszystkie polecenia, w zasadzie każdy tu polecony zegarek mi się podoba! :)

Edytowane przez nowalia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością zegareczka. Fotka na 18 cm nadgarstku. Pewnie trochę przekłamana, gdyż zdjecie z fona

IMG_20201117_163351.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile on ma? 42 mm? Calkiem fajny choc na garniturowca jak dla mnie ciut za duzo, jak na eleganta - jak najbardziej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garniturowiec to on nie jest ale taki trochę bauhausowy elegancik😁. Suwmiarką wychodzi 41mm bez koronki. Mam przeczucie, że się polubimy. 

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! Zamierzasz mierzyć sowy? To fantastyczny pomysł 😃 Ciekaw jestem wyników ... Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Misiu7 napisał:

O! Zamierzasz mierzyć sowy? To fantastyczny pomysł 😃 Ciekaw jestem wyników ... Pozdrawiam!

Zdecydowanie zamierzam mierzyć wszystko. A tak przy okazji już zedytowalem moja sowę. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie dwa modele wpadły mi w oko - co myślicie? :)

 

Seiko Premier SRK038P1 

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-premier-srk038p1?gclid=EAIaIQobChMIlprujOiL7QIV5QZ7Ch2bQwQLEAQYAyABEgIJAPD_BwE

 

Roamer Classic Line 709856 48 25 07

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-roamer-classic-line-70985648-25-07?gclid=EAIaIQobChMI0tLwq-iL7QIVC7wYCh3NhQnNEAQYAiABEgIS-_D_BwE

Edytowane przez nowalia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, nowalia napisał:

Jeszcze takie dwa modele wpadły mi w oko - co myślicie?

 

Podobna cena i zegarki podobne pod względem jakości i specyfikacji. Najlepiej wybrać ten, który się bardziej podoba.

Zaletą Seiko jest rozmiar. Zegarek 38mm trochę lepiej się sprawdzi jako garniturowiec. I tarcza jest ładnie zdobiona. Za to Roamer ma nakładane indeksy w porównaniu z drukowanymi w Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2020 o 10:51, nowalia napisał:

Czyli moja pierwsza propozycja. Sam posiadam Premiera, ale w wersji srebrnej bez sekundnika. 

IMG_20200712_155513.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze chciałam zapytać, co prawda poniżej budżetu, ale spodobały mi się jeszcze te zegarki (akurat w promocji, bo Black Friday ;) )

https://www.zegarek.net/zegarki/adriatica/zegarek_adriatica_a1113.r213q.html

 

https://www.zegarek.net/zegarki-adriatica/zegarek-a1286.1213q

 

Myślicie, że też by się nadały? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.