Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TNUN

Zegarek o małej kopercie 39-42mm z bezelem

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mam mały nadgarstek 16cm (szerokość nadgarstka to 5cm). Szukam zegarka na swoje urodziny w kwietniu. Zegarem automatyczny z bezelem o średnicy koperty 39-42mm (lug to lug 45mm). Budżet to 5 tys zł. Styl coś pomiędzy wojskowym a oficjalnym czyli w sam raz do bluzy golfowej czy swetera. Fajnie (ale nie jest to warunek konieczny) jakby motywem przewodnim było coś związanego z komputerami/automatyką. Mam już swoje typy ale chciałbym posłuchać znawców tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na taki nadgarstek to warto celować w rozmiar 36-40mm. Szerokość 42mm to już duży zegarek. Taki rozmiar sprawdza się w nurku, bo ten typ "tak ma" ale pozostałe zegarki w tym rozmiarze to już raczej na duży nadgarstek. Ja mam nadgarstek 18cm i poza diverem, staram się nie nosić zegarków większych niż 40mm.

 

1. Glycine Combat 6 - rozmiar 36mm. W sam raz na nadgarstek 16cm. Może być na bransolecie lub na skórzanym pasku:

 

obraz.png.e977ac48d16ad2543781e7a4f9c972a1.png

 

2. Coś spośród mechanicznych modeli Hamilton Khaki Field 38mm

 

obraz.png.11a191935c38fc0743dfd75c27f8b3af.png

 

3. Coś od Christophera Warda. Militarnie i casualowo. Bardzo fajne zegarki i w Twoim budżecie się zmieszczą.

 

obraz.png.bbf30a589f251d14aa83ab3756226c9f.png

 

obraz.png.e65b64df65f4e7a4e169d7dbca6492a0.png

 

No i jeszcze z bezelem - nieduże divery

obraz.png.5c24a3a3049f007d47a7e4909168f7fa.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma byc zwiazane z automatyka to ja proponuje C60 Blue - przez przeswity miedzy falami widac mechanizm, jest wiec i zwiazek z automatyka :D

 

https://www.christopherward.com/dive/c60-blue-limited-edition/C60-40ADA3-S0BB1-NTB.html

 

image.thumb.png.a9d0e87f5c610d5b1ce05d07f394b621.png

 

 

40 mm srednicy i lug to lug 47 mm - niby ponad ustawiony limit ale ja bym sie nie przejmowal, uszy sa ladnie podgiete:

image.thumb.png.ebf738374cf5ee622313a400573347fc.png

 

 

Moja zona ma 16 - 16,5 cm w nadgarstku i nosi Deep Blue Master 1000 i MV Nereide z L2L 49 mm - to diver, musi byc duzy :)

 

 

Ewentualnie isc mocniej w strone tool watcha - wtedy np. Smiths Baby Willard:

 

https://www.timefactors.com/prs68willard.htm

 

willard3.jpg

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Bezel jest  warunkiem koniecznym bo dla mnie to najważniejsza funkcja zegarka - przydaje się nie tylko podczas gotowania, ale i codziennych czynności w pracy jak restart maszyny i zrobienie w międzyczasie kilku innych rzeczy. Co do Hamiltona - znalazłem m.in. H82315331 jak i kilka innych modeli tylko jest ogromy problem z dostępnością, a kwarcówki nie chcę.

Edytowane przez TNUN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz sprawdzony sklep - to autoryzowany dealer Hamiltona z Hiszpanii, maja zegarki z linii Hamilton Khaki Navy Scuba, ktory moim zdaniem jest rowniez swietnym wyborem:

 

https://www.onewatchforyou.com/categoria-producto/hamilton/khaki-navy-hamilton/khaki-scuba-aut-khaki-navy-hamilton/

 

:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Czyli chodzi po prostu o małego divera 😧

 

Było nie tak dawno wałkowane w tym wątku:

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/188903-diver-na-mały-nadgarstek/

 

Do tamtych propozycji dodałbym teraz jeszcze

 

obraz.thumb.png.baf5e00c3eca27a4e83480d37aaff92f.png

 

oraz przede wszystkim nową propozycję od Zelosa, czyli Horizons 39mm. Piękne tarcze, świetne wykonanie, jest obrotowy bezel i Mioyta 9015 high-beat  w środku.

Zależnie od wersji, niektóre bezele są skalowane w minutach do 60-ciu a niektóre w godzinach do 12.

 

obraz.thumb.png.6170f5fc7b7df840c5ece205983caedd.png

 

obraz.png.871a6d395e244f0c6aa5fb9a6b5cd109.pngobraz.png.b9881c726cafa6d8a4bc8bc296680cad.pngobraz.png.7327bdc827a33198bb69690f77990166.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

OK. Czyli chodzi po prostu o małego divera 😧

 

Było nie tak dawno wałkowane w tym wątku:

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/188903-diver-na-mały-nadgarstek/

Wiem widziałem tamten wątek, tylko kolega miał mniejszy budżet :) Czekam na dalsze propozycję bo może znajdę coś co mnie urzeknie. Pragnę wzmienić, iż idealnym rozwiązaniem są cyfry arabskie (europeizowane) na tarczy co zwiększa czytelność. 

 

Zegarki które mi się podobają to (żeby nikt nie myślał, że czekam na gotowe😞

STEINHART Ocean One 39 BLACK Ceramic (Rolexopodobny)

Ginault Ocean Rover 2 (Rolexopodobny)

Hamilton Khaki Navy Scuba

NTH Santa Cruz

DOXA SUB 300/300T (odrzuciłem ze względu na cenę)

DOXA SUB 200 T.Graph (niestety niedostępne więc byłbym wdzięczny za link do sklepu gdzie można ewentualnie nabyć w dobrej cenie bo na doxawatches nie wysyłają do Polski)

GSAR Marathon Diver (chciałoby się powiedzieć, że ideał bo bardzo czytelny, ale trochę masywny)

GSAR Marathon Arctic (tarcza to 36, lug to lug 43 więc chyba za mały)

Le Forban Malouine Automatic Diver Watch

LIP Marinier Automatic 671363

Oris Aquis Date (odrzuciłem ze względu na nieczytelność tarczy i cenę)

Edytowane przez TNUN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większy budżet nie zawsze jest lekarstwem, bo wiele diverów to jednak spore klocki. Już wspomniałem, ale wróciłbym myślami do Christopher Ward C60. Ma tylko 40mm i to bardzo porządny zegarek.

Oris II Date jest mały, ale już był na Twojej liście i został skreślony. Podobny design, tylko czytelniejszy, to właśnie zaproponowany przez @cordi7 Baltic Aquascaphe. Bardzo fajna propozycja.

Dobry w tym budżecie byłby Longines Hydroconquest, ale to 41mm i dość masywna koperta.

 

Skoro w zestawieniu jest Doxa, to przypomniał mi się jeszcze Aevig Huldra. Ma rozmiar 42mm, ale L2L tylko 46mm. Kilka wersji kolorystycznych jest dostępnych.

Poniżej link do recenzji:

https://kmziz.pl/artykul/aevig-huldra-v2-orange-recenzja

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło wypukłe vs. płaskie, brak cyklopa vs. cyklop, inne wskazówki, cieńsze uszy, inna osłona koronki.

To nie jest kopia, jest inspirowany jak bilion innych diverow, jak komuś przeszkadza to nie ma co.

Jesli ktoś jednak nie ma z tym problemu to jest to świetnie wykonany i solidny zegarek.

Bodajże kolega @Grygos się zastanawia nad rozstaniem ze swoim Ocean Vintage Military 39 :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, cordi7 napisał:

Szkło wypukłe vs. płaskie, brak cyklopa vs. cyklop, inne wskazówki, cieńsze uszy, inna osłona koronki.

To nie jest kopia, jest inspirowany jak bilion innych diverow, jak komuś przeszkadza to nie ma co.

 

I jeszcze datownik na szóstej a nie na trzeciej godzinie oraz inny krój czcionki na bezelu. Dlatego właśnie homage a nie kopia.

 

4 minuty temu, cordi7 napisał:

Jesli ktoś jednak nie ma z tym problemu to jest to świetnie wykonany i solidny zegarek.

 

Pewnie że tak. Jeden z porządniejszych homarów Roleksa z dobrym mechanizmem ETA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Jednak homar 😟

 

obraz.png.8135cbe5ea06242aa49f49c7aeef217c.png

Wszystko zalaży jak się definiuje słowo homage. Dla mnie steinhart to nie jest homar tego roleksa, a dla kolegi jest. Całkowicie szanuje zdanie kolegi choć się z nim nie zgadzam:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Laponek napisał:

Wszystko zalaży jak się definiuje słowo homage. Dla mnie steinhart to nie jest homar tego roleksa, a dla kolegi jest. Całkowicie szanuje zdanie kolegi choć się z nim nie zgadzam:) 

 

Ciekawy artykuł na temat homage, replik i podróbek pod tym linkiem:

https://wornandwound.com/homage-vs-replica-vs-counterfeit/

 

W największym skrócie - homage - zegarek zainspirowany innym projektem i na nim się wzorujący. Nie kopia 1:1 tylko inspiracja.

 

Często można się spierać, czy coś jest kopią, repliką, homage czy jeszcze czymś innym, ale akurat ten Steinhart jest niemal klasycznym i podręcznikowym przykładem homage.

Zresztą sama firma Steinhart wprost to przyznaje. Poniżej screen ze strony internetowej Steinharta. W opisie piszą, że ten zegarek "jest naszą współczesną interpretację nurkowego klasyka". Zgadnijmy którego. I to wcale nie świadczy źle o zegarku, bo to bardzo porządny zegarek, a słowo homage nie jest tutaj żadnym negatywnym epitetem. Przeciwnie, to bardzo fajny przykład wysokiej jakości inspiracji w której ktoś miał odwagę odejść od obowiązkowej "mercedesowej" wskazówki godzinowej a do tego jeszcze usunął cyklopa. Z mojej perspektywy - chwała im za te dwa ruchy.

 

obraz.thumb.png.9332e970789c2875924c17daf4c26454.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Ciekawy artykuł na temat homage, replik i podróbek pod tym linkiem:

https://wornandwound.com/homage-vs-replica-vs-counterfeit/

 

W największym skrócie - homage - zegarek zainspirowany innym projektem i na nim się wzorujący. Nie kopia 1:1 tylko inspiracja.

 

Często można się spierać, czy coś jest kopią, repliką, homage czy jeszcze czymś innym, ale akurat ten Steinhart jest niemal klasycznym i podręcznikowym przykładem homage.

Zresztą sama firma Steinhart wprost to przyznaje. Poniżej screen ze strony internetowej Steinharta. W opisie piszą, że ten zegarek "jest naszą współczesną interpretację nurkowego klasyka". Zgadnijmy którego. I to wcale nie świadczy źle o zegarku, bo to bardzo porządny zegarek, a słowo homage nie jest tutaj żadnym negatywnym epitetem. Przeciwnie, to bardzo fajny przykład wysokiej jakości inspiracji w której ktoś miał odwagę odejść od obowiązkowej "mercedesowej" wskazówki godzinowej a do tego jeszcze usunął cyklopa. Z mojej perspektywy - chwała im za te dwa ruchy.

 

obraz.thumb.png.9332e970789c2875924c17daf4c26454.png

 

Tyle wysiłku, żeby udowodnić, że jednak ma się racje. I to jeszcze komuś, kto napisał, że szanuje inne zdanie. Mnie by się nie chciało:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja doradzę spojrzeć w stronę serii spb143-149 Seiko. Bardzo udane modele.dc396a06df07a8a2761c42626cae3630.jpg1011a7fa8fbab17a78abb7578446db0b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2020 o 16:24, TNUN napisał:

Fajnie (ale nie jest to warunek konieczny) jakby motywem przewodnim było coś związanego z komputerami/automatyką.

może nie spełnia kryterium wymiarowego, ale to komputerowe owszem :)

 

D31272EC-96DB-489C-9AC3-8D77AFA6F455.png
ale żeby mnie nie banowali dorzucę obczaj Alpiny hybrydowe

 

EA61638B-B2B7-42B0-B45D-59646BED1CD1.png

Edytowane przez lukighost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.