Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kamilskala

Seiko Presage Blue Moon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, strasznie spodobał mi się ten zegarek. Dbałość o detale i ogólny wygląd trafił w moje gusta w 100%, niestety nie ma szafiru, a kosztuje około 1500 zł nowy. W tej cenie wymagałoby się żeby ten szafir był. Co o tym sądzicie? Warto go brać ? A może jest jakiś równie ciekawy zegarek w tych pieniądzach ? 
 

159402454.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na olx leży używka kilka stówek taniej. Można dokupić szafir

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Hogg napisał:

Na olx leży używka kilka stówek taniej. Można dokupić szafir

Hogg
 


Gdzie mogę dokupić szafir? Zegarmistrz go przełoży? A jeśli chodzi o bransoletę to jest możliwość spolerowania jej? Znalazłem jedną używkę ale ma pełno rysek na bransolecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdarzyło Ci się już porysować szkło i to niejednokrotnie to warto się nad szafirem zastanowić.

Ale nie musisz tego robić od razu po zakupie, bo skoro i tak będziesz wymieniał, to możesz wymieniać jak już będzie porysowane.

 

W normalnym użytkowaniu szkło się tak szybko nie rysuje.

Na olx uważaj na podróbki, jak np. tutaj:

https://www.olx.pl/oferta/seiko-presage-cocktail-blue-CID87-IDHazZK.html#87e71e6d39

 

Od razu widać po białym datowniku.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to używka najtaniej 1200 zł na OLX, ale 3 letnia, więc nie wiem czy nie lepiej nowego, macie może jakieś sprawdzone sklepy żeby sprowadzić go z Japonii??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, ładny zegarek w sensownej cenie. Nie jest zbyt cienki, bo ma aż 12mm grubości. Mnie ten design się podoba, więc ja jestem za.

Coś w nieco podobnym stylu można jeszcze poszukać w ofercie Orient Stara (trochę drożej).

No i w przypadku tego Seiko to sugerowałbym odpuszczenie sobie wszelkiej maści okazji i zakup z pewnego źródła, bo ten zegarek jest popularny i podrabiany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kamilskala napisał:

W tej cenie wymagałoby się żeby ten szafir był.

 

W tej cenie to by szafiru nie było.

 

Po drugie, urok Presage wynika z wyeksponowania tarczy, a więc szkiełka. Szkło takie jest narażone nie tyle na rysy, co na uderzenia. Harldex ma mniejszą kruchość od szafiru, sprawdza się więc lepiej. Seiko wiedziało, co robi.

 

Po trzecie szkiełko oczywiście możesz sobie dokupić, ale pamiętaj, że szafir szafirowi nie równy. Taki wypukły, co go Omega czy tam Rolex używają w swoich zegarkach, to nie kosztuje 100$ w detalu. 

 

A zegarek na żywo robi świetne wrażenie :)

 

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kamilskala napisał:

W tej cenie wymagałoby się żeby ten szafir był.

 

Takie rzeczy to nie w Seiko. W Seiko szafir jest zarezerwowany dla droższych modeli. Szczególnie wypukły.

 

23 minuty temu, kamilskala napisał:

Dzięki Panowie namówiliście mnie, teraz tylko znaleźć zadbany egzemplarz w dobrej cenie 

 

Wydaje mi się, że był niedawno na bazarku. O tutaj go znalazłem.

 

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/190357-seiko-coctail-oraz-seiko-prestige/

 

Już jakąś chwilkę nie podbijane, ale może wciąż aktualne. A jak aktualne, to pewnie coś jeszcze można ponegocjować. Jest bransoleta i pasek. Tylko trzeba się upewnić u sprzedającego, czy są wszystkie ogniwa do bransolety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Presage robią naprawde niesamowite wrażenie. Mam w kolorze margarita i zależnie od kąta padania światła, tacza wygląda za każdym razem inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek jest bardzo popularny, jest dosyć uniwersalny i ładny, chociaż to ostatnie to kwestia gustu.

 Jak nie musi być niebieski to jest cała seria Coctail z tarczami w różnych kolorach. Warto zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.