Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
evilym

Seiko SPB185J1 VS Oris Aquis 41,5

Seiko czy Oris  

17 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

930014135_SeikoVSOris.jpg.e85bfc66c8314c3adcd4c47dd97154a9.jpg

 

Cześć!

Zapraszam do dyskusji i oddawania głosów na pojedynek dwóch nurkowych premier 2020 roku. 

Gdy już byłem zdecydowany na niebieskiego Aquisa - na horyzoncie pojawił się nowy kandydat, a mianowicie Seiko SPB185J1 (MM200).

Zegarki różnią się i są z troszkę innego pułapu cenowego. Chociaż Aquisa można już wyrwać taniej, to Seiko jest na tą chwile w Polsce jeszcze niedostępne, więc cena na początek, też będzie standardowa.

 

Z jednej strony szukałem nurka, które będzie "trochę" elegancki (by w ostateczności pasował do bussines casual), ale z drugiej strony klasyczny wygląd Seiko i nurkowy rodowód marki sprawia, że mam powoli zawrót głowy... W parametrach jeden i drugi maja swoje atuty.

 

Co byście wybrali?

 

 

Specyfikacja (jeżeli gdzieś się pomyliłem to proszę o korektę).

 
Oris Aquis
Szerokość: 41,5mm
L2L: 48mm
Szerokość bransolety: 22mm
Mechanizm: Sellita SW-200
Częstotliwość pracy: 28800/h
Rezerwa chodu: 38h
WR: 300m
Bezel: ceramiczny 
Koperta: Stał nierdzewna + polerowane elementy
Szkło: Szafir z antyrefleksem (od wewnętrznej stronie (?) )
Dekiel: szklany
Możliwość zmiany paskow: ograniczone
Cena SRP: 1950 Euro
 
Seiko SPB185J1
Szerokość: 42mm
L2L: 48,8mm
Szerokość bransolety: 20mm
Mechanizm: 6R35 
Częstotliwość pracy: 21600/h
Rezerwa chodu: 70h
WR: Diver's 200m
Bezel: aluminiowy (?) 
Koperta: Stał nierdzewna (diashield)
Szkło: Szafir z antyrefleksem (od wewnętrznej stronie) 
Dekiel: stalowy
Możliwość zmiany pasków: bezproblemowe
Cena SRP: 1250 Euro

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem mm200, nieco rozczarował. Taki grubasek z niego trochę. Zdecydowanie aquis. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór na Orisa, Seiko nie robi już sygnowanych koronek ;) Tutaj dla mnie spory minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Aquis. Ciekawa, oryginalna koperta, data na "6".

Ale, Aquis moim zdaniem bardziej biżuteryjny. No i wizualnie, na ręku będzie wyglądał na zdecydowanie mniejszego. Chyba, że założysz pasek gumowy, to wtedy się "powiększy" wizualnie.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun

Głos na Orisa ale tylko na gumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2020 o 16:15, jackm napisał:

Miałem mm200, nieco rozczarował. Taki grubasek z niego trochę. Zdecydowanie aquis. 

Na papierze wygląda to tak:

Stary MM200: 13,1mm

SPB185J1: 12,5mm

Oris: 12,7mm

 

Wygląda na to, że nowe Seiko zdecydowanie najmniejsze. Pytanie jakie odczucia na ręce :)

 

W dniu 17.11.2020 o 16:50, fanfar19 napisał:

Zdecydowanie Aquis. Ciekawa, oryginalna koperta, data na "6".

Ale, Aquis moim zdaniem bardziej biżuteryjny. No i wizualnie, na ręku będzie wyglądał na zdecydowanie mniejszego. Chyba, że założysz pasek gumowy, to wtedy się "powiększy" wizualnie.

Biżuteryjność dla mnie z jednej strony na plus (do mojej pracy), z drugiej będzie się bardzo rysował...

 

W dniu 17.11.2020 o 19:28, HaveFun napisał:

Głos na Orisa ale tylko na gumie.

Na początku myślałem, że ten rozmiar nie ma opcji z paskiem gumowym, ale jednak jest. Pasowałoby faktycznie zamówić też gumę...


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, evilym napisał:

Biżuteryjność dla mnie z jednej strony na plus (do mojej pracy), z drugiej będzie się bardzo rysował...

 

Koperta ogólnie jest w większości szczotkowana. Nie ma co się rysować. Polerowane są uszy od góry, no i bransa, zdaje się boczne ogniwa. Tutaj rysy faktycznie będą.

Ale ja na swoim za bardzo nie widzę po około 15 miesiącach użytkowania.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2020 o 11:55, fanfar19 napisał:

 

Koperta ogólnie jest w większości szczotkowana. Nie ma co się rysować. Polerowane są uszy od góry, no i bransa, zdaje się boczne ogniwa. Tutaj rysy faktycznie będą.

Ale ja na swoim za bardzo nie widzę po około 15 miesiącach użytkowania.

Oki, trochę pocieszające słowa :)

 

PS żadnego zwolennika Seiko? :(

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem przed podobnym wyborem. Biorę pod uwagę oprócz Seiko i Orisa także nowego Longinesa Hydroconquesta. Ale skłaniam się ku Orisowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mucha76 napisał:

Też jestem przed podobnym wyborem. Biorę pod uwagę oprócz Seiko i Orisa także nowego Longinesa Hydroconquesta. Ale skłaniam się ku Orisowi.

Przymierz Longinesa przed zakupem. Niby wszystko powinno być ok, a mi coś zupełnie nie leżał...


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie Seiko, lepsza rezerwa i spokojniejszy wygląd


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinię. Seiko nadal u nas niedostępny, a na Orisa była ciekawa oferta w czarny piątek. 

 

Po zegarkowej kwarantannie, Aquis zostaje! 

Od kilku dni w użyciu i mogę powiedzieć że świetny czasomierz. Jedynie rezerwa chodu faktycznie mała :( Sumo to miałem wrażenie że może chodzić cały tydzień bez zatrzymywania się ^^

DSC_6157.thumb.JPG.65adca53070ec452e29f35575987686f.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.