Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SzefSzefow

Najdrozsze paski...

Rekomendowane odpowiedzi

Z jakimi najdrozszymi paskami mieliscie do czynienia?

 

Ceny paskow tych drozszych firm sa w miare normalne okolo 350CHF za aligatora, ok 450 CHF za recznie szytego podwojnego aligatora.

 

Natomiast dzis wpadl mi w rece rekordzista...

1070CHF platynowa nitka...

 

432f48e82056b7ed9fb9905dd4c52bc3.jpg


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. 1500 - 1900 złociszy za pasek nawet renomowanych firm to nie są dla wielu osób "normalne ceny".

 

No a ten za blisko 4,5 tysi to rzeczywiście imponująca cena..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Balansujący Na Osi napisał:

Ok. 1500 - 1900 złociszy za pasek nawet renomowanych firm to nie są dla wielu osób "normalne ceny".

 

No a ten za blisko 4,5 tysi to rzeczywiście imponująca cena..

 

 

Jesli kupujesz  zegarek za ponad 10k CHF i wiecej, to raczej cena za pasek w granicy 300-450 CHF wydaje mi sie normalna 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko uważam, że niezależnie od wartości zegarka cena za pasek na poziomie kilku tys plnów to przegięcie. Oryginalne czy butikowe paski są najczęściej dobrze dopasowane i nienagannie wykonane ale ich jakość nie jest wielokrotnie wyższa niż innych pasków proporcjonalnie do ich cen, więc nie ma się czym ekscytowac. Płaci się wiecej za znaczek niż za jakość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Balansujący Na Osi napisał:

Ok. 1500 - 1900 złociszy za pasek nawet renomowanych firm to nie są dla wielu osób "normalne ceny".

 

No a ten za blisko 4,5 tysi to rzeczywiście imponująca cena..

Wszystko zależy od produktu. Są firmy które za 1900 pln oferują pasek szyty na maszynie i z kiepską podszewką, Aligator jest mocno korygowany, a są takie gdzie za 1500pln masz pięknie wykonany, ręcznie szyty pasek na który potrzeba wiele godzin pracy - i tak jak Szef uważam że w tym przypadku cena jest normalna za taki produkt. 

 

Inny biegun to strapmakerzy gdzie z ceną może iść też wiedza, nietuzinkowe podejście do tematu oraz świetne wyczucie i dobór paska i kolorów - tutaj to ciężko przełożyć na cenę i cena odzwierciedla to wszystko i zależy tylko i wyłącznie od pomysłu i zasobności portfela klienta. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ręczne wykonywane paski to zupełnie inna historia i każdy przypadek należałoby rozpatrzyć indywidualnie (z oczywistych względów nie da się tego zrobic), tak samo jak to, że dla każdego inne znaczenie ma pojęcie "drogi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że pasek który wrzucił Szef, też jest całkowicie ręcznie szyty. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Balansujący Na Osi napisał:

Ja mimo wszystko uważam, że niezależnie od wartości zegarka cena za pasek na poziomie kilku tys plnów to przegięcie. Oryginalne czy butikowe paski są najczęściej dobrze dopasowane i nienagannie wykonane ale ich jakość nie jest wielokrotnie wyższa niż innych pasków proporcjonalnie do ich cen, więc nie ma się czym ekscytowac. Płaci się wiecej za znaczek niż za jakość. 

 

I tak i nie...

Z jednej skory aligatora robi sie 2 (chyba w porywach 4, @eye_lip - jak cos to mnie koryguj) ladne paski, ktore trafiaja do najbardziej wymagajacych manufaktur. Resza jest wykorzystywana przez mniej wymagajacych producentow. Jesli dolozysz do tego reczne szycie, to ceny nie staja sie wygorowane.

Natomiast owszem, sa producenci, ktorych paski pozostawiaja wiele do zyczenia, a cena jest taka sama.

 

Pomijam kwestie strapmakerow, ktorzy potrafia wyniesc jakosc na wyzsza polke za podobne pieniadze.

 

4 minuty temu, eye_lip napisał:

Dodam tylko że pasek który wrzucił Szef, też jest całkowicie ręcznie szyty. 

 

myslisz, ze dziurki byla masznowo robione czy tez recznie?


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziurki pod szycie ręcznie szydłem. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, eye_lip napisał:

Dziurki pod szycie ręcznie szydłem. 

 

👍


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JFS Pokusisz się o kilka zdań na temat fabrycznych pasków Omegi, Panerai, IWC, Zenita, JLC, Breitlinga, Tudora, TH itp? Kto z nich sprzedaje przyzwoite paski, a kto nie? Czy są jakieś różnice w jakości pomiędzy paskiem modeli podstawowych (w IWC np. Pilot Mark XVIII) jak i tych topowych, trzykrotnie droższych (np. Big Pilot Heritage)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eye_lip napisał:

Dodam tylko że pasek który wrzucił Szef, też jest całkowicie ręcznie szyty. 

 

 

A jakiego producenta jest ten pasek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Muzzy napisał:

 

 

A jakiego producenta jest ten pasek ?

 

VC, ale cena jest ewenementem ze wzgledu na nitke. Generalnie VC trzyma typowe ceny ok. 400 CHF

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie musiałaby być to nitka ze złota żeby uzasadniała cene :D

 

Miałem kilka pasków od topowych producentów zegarķów jak np. PP i nie podskoczą do tych szytych u nas w Pruszkowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Muzzy napisał:

Dla mnie musiałaby być to nitka ze złota żeby uzasadniała cene :D

 

Miałem kilka pasków od topowych producentów zegarķów jak np. PP i nie podskoczą do tych szytych u nas w Pruszkowie :)

 

Akurat paski PP szalu nie robia, ale tez ich ceny sa na standardowym poziomie jak IWC, JLC, czy nawet Omegi


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Muzzy napisał:

Dla mnie musiałaby być to nitka ze złota żeby uzasadniała cene :D

 

Miałem kilka pasków od topowych producentów zegarķów jak np. PP i nie podskoczą do tych szytych u nas w Pruszkowie :)

No ta jest z platyny to uzasadnia 😁


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Muzzy napisał:

Kurde a ja w pośpiechu przeczytałem patynowana :D

 

Okazuje sie, ze i platynowe nitki mozna zrobic 😅


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, tylko w zasadzie po co?

Na zdjęciu przynajmniej od strony wizualnej nie widać różnicy.

Bo taka nitka jest trwalsza? Wcześniej wytrze się skóra, więc pasek i tak będzie do wymiany, ale jak są chętni niech kupują.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie po to się ją stosuje, bo jest trwalsza, bardzo dobrze, dostatecznie ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóź...

 

Używam pasków szytych nitką zwykłą i nie zdarzyło mi się wymieniać paska ze względu na zniszczone szycie. Prędzej sama skóra się zniszczy albo mi się znudzi ale jak ktoś ma wolne kila tysięcy złotych na pasek to czemu nie, może i kupić z platynową trwalszą nitką ale czy rzeczywiście o to tu chodzi...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Balansujący Na Osi napisał:

Można, tylko w zasadzie po co?

Na zdjęciu przynajmniej od strony wizualnej nie widać różnicy.

Bo taka nitka jest trwalsza? Wcześniej wytrze się skóra, więc pasek i tak będzie do wymiany, ale jak są chętni niech kupują.  

 

Po to aby sie wyroznic, zeby miec cos czego nie ma nikt nie ma (no ok, prawie nikt 😉), VC z kolekcji Excellence Platine maja wlasnie takie paski jako oem

7 godzin temu, Balansujący Na Osi napisał:

Cóź...

 

Używam pasków szytych nitką zwykłą i nie zdarzyło mi się wymieniać paska ze względu na zniszczone szycie. Prędzej sama skóra się zniszczy albo mi się znudzi ale jak ktoś ma wolne kila tysięcy złotych na pasek to czemu nie, może i kupić z platynową trwalszą nitką ale czy rzeczywiście o to tu chodzi...?

 

I tak szybciej sie skora zuzywa w dobrym pasku niz szycie... pewnie platynowa nitka jest trwalsza, ale ma ona wieksze marketingowe znaczenie, niz rzeczywisty wplyw na trwalosc produktu


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trwałość nici w paskach do zegarków to jest raczej element pomijalny, całość konstrukcji jest trzymana praktycznie przez sam klej, a żeby zetrzeć samą nitką (bo nie wiem co by musiało się stać żeby ją zerwać przy pasku do zegarka) to ktoś musiałby chyba przez kilka miesięcy stać z ręką w szorstkich jeansach energicznie ruszać nadgarstkiem :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Pepcioza napisał:

Trwałość nici w paskach do zegarków to jest raczej element pomijalny, całość konstrukcji jest trzymana praktycznie przez sam klej, a żeby zetrzeć samą nitką (bo nie wiem co by musiało się stać żeby ją zerwać przy pasku do zegarka) to ktoś musiałby chyba przez kilka miesięcy stać z ręką w szorstkich jeansach energicznie ruszać nadgarstkiem :D 

 

 

Az to sobie wyobrazilem 😅


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.