Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wojtek91

Omega SMPc bez fal

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo się ostatnio zmienia w mojej kolekcji i coraz bardziej zastanawiam się czy Oris Divers 65 zagrzeje w niej miejsce na dłużej.

 

Moją uwagę przykuła Omega ref 212.30.41.20.03.001 czyli Seamaster w ceramice bez fal.

Podoba mi się wersja niebieska, jednak obawiam się, że na żywo ten kolor może być zbyt intensywny i rzucający się w oczy.

spacer.png

(fotka Watch Charts).

Rozważam też wersję czarną jako chyba jednak tę bardziej uniwersalną.

Podoba mi się właśnie wersja bez fal - na fotkach i filmach tarcza wygląda jak tafla szkła co bardzo mi się podoba.

Jestem również fanem bransolety Omegi - przez wielu uważanej za kontrowersyjną (jako relikt przeszłości z czasów Pierce Brosnana).

Ogólnie szukam czegoś z historią, solidnego, w rozmiarze 40-42mm. Budżet to myślę max 12 000.

Świetnie gdyby pomimo tego, że jest to diver - zegarek były dosyć elegancki. Póki co rozważam tylko tę Omegę.

 

W tym stylu miałem już poprzednią wersję Seamastera (niestety mid-size):

spacer.png

 

oraz Tudora BB 41 Blue:

spacer.png

 

Oris jakiego obecnie posiadam to wersja 40mm blue:

spacer.png

 

A teraz pytania do bardziej obeznanych ode mnie:

Czy myślicie, że ww. Omega osiągnęła już dolny poziom cen na rynku wtórnym?

Czy w tym momencie jest dobry moment na jej zakup (mogę poczekać kilka miesięcy)?

Czy mechanizm cal 2500 był udany i co-axial nie będzie problematyczny w serwisie?

Czy widzicie jakąś konkurencję w tym przedziale cenowym? 

 

Tudor BB 58 raczej odpada, bo nie wyrobię się z budżetem (wersja na bransolecie). Poza tym miałem już BB 41 oraz BB 36 i chyba chciałbym coś bez snowflake hands.

 

Z zakupem zupełnie mi się nie spieszy - może nastąpić za miesiąc, może i za pół roku (jako prezent na 30-te urodziny).

Wątek potraktujmy jako rozważania/zbiór wniosków na temat ww. Omegi - zapewne przerodzi się to w zakup, ale dopiero w przeciągu kilku następnych miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny smpc powoli ale systematycznie rosną wiec raczej bym nie zwlekał z zakupem 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieską SMPc właśnie widziałem na forumowym bazarku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście 😉 trochę ponad budżet, ale za to po serwisie. Bardziej chciałem zapytać o ten odcień niebieskiego na żywo niż poprosić o wskazanie ofert. Chociaż może to też jakaś droga jeśli sprzedający zgodzi się na zrobienie kilku fotek w różnym oświetleniu. Na niektórych zdjęciach kolor wygląda na bardzo intensywny i jasny niebieski co niestety mi nie odpowiada. Na innych zaś na atramentowy granat. Nie było dwóch wersji niebieskich prawda? Muszę zatem założyć, że ten kolor zmienia się tak wraz z oświetleniem. Chciałbym żeby zegarek był ciekawy, jednak w stonowanym kolorze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kolor zmienia się w zależności od oświetlenia. Od ciemnego granatu aż po jasny błękit. Mnie np. w pełnym słońcu nie do końca odpowiadał.
Ale generalnie to świetny zegarek.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Była jedna wersja niebieskiego i jeden werk.

Cal. 2500 A/B były problematyczne, C już znacznie mniej, w tej SMPc jest D, na co-axial którego nigdy nie narzekałem ani nie słyszałem, żeby ktoś narzekał.

Tak, kolor zmienia się wraz z oświetleniem. Przez ok. 40% czasu będziesz widział niebieski, przez 40% ciemnoniebieski, pozostałe 10% to czarny (w półmroku) i 10% jasnoniebieski w bardzo ostrym słońcu.

Historia tej bransolety sięga dużo dalej niż czasy Pierce'a Brosnan;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zauważył vitriol przede wszystkim będziesz widział ciemny niebieski. Dla mnie ten zegarek raczej nigdy nie wygląda jak na pierwszym zdjęciu, które wrzuciłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepiej pooglądać wideo o danym zegarku, niż opierać się na zdjęciach:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście oglądałem 😉

I dla porównania ten m.in. ten:

Chodziło mi bardziej o odczucia "na żywo" z użytkowania i o ocenę tego koloru niebieskiego 😉

Oraz o kwestie dot. mechanizmu i obecnych cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun

A jaka jest odpowiednia cena za taką omegę? Czy ktoś może podać widełki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna SMPc z kompletem dokumentów to 13k+.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując wersja niebieska w większości przypadków jest stonowana, ale potrafi błysnąć żywym, jasnym kolorem. Wersja czarna jest spokojniejsza i może się okazać bardziej uniwersalna względem doboru np gumy czy wrzucenia na pasek. 

Ceny powoli idą do góry więc nie ma co zbytnio zwlekać i liczyć na spadki cen. 

Odrzucając Tudora BB58 nie widzę raczej konkurencji dla tej Omegi w tym budżecie. Pomimo bycia diverem zegarek jest dosyć uniwersalny i z tego co pamiętam poprzedni model był bardzo wygodny (profil koperty + bransoleta). 

Chyba znalazłem sobie zatem kolejny cel zegarkowy. Zbieram budżet, sprzedaję Orisa i przeglądam oferty smpc. Chyba będę celował w wersje czarną jako bezpieczny wybór - chyba, że uda mi się zobaczyć w międzyczasie niebieską na żywo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Nie, to jest przegląd transakcji na forach zegarkowych zebrany przez https://watchcharts.com/

Ch24 też ma takie wykresy, ale przestałem używać ch24 bo tam niektórzy dają się ponieść fantazji przy wycenach a to zaburza ocenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest żarem tak jak pisałem powyżej , ceny rosną i teraz pełen set w bdb stanie to od 13 wzwyż , a raz widziałem czarna swiezynke za 16 i chyba poszła :) Co do odczuć odnośnie koloru to tak naprawdę nikt ci nie doradzi ani nie wyjaśni bo to przecież kwestie ocenne, subiektywne , każdy inaczej będzie oceniał kolor niebieskiej i jego odbiór w zależności od oświetlenia . Ja miałem/mam jedna i druga , jazda fajna a decyzje co do wyboru podejmowałem w zależności od tego co miałem /mam innego w kolekcji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun
4 godziny temu, wojtek91 napisał:

Czyli podsumowując wersja niebieska w większości przypadków jest stonowana, ale potrafi błysnąć żywym, jasnym kolorem. Wersja czarna jest spokojniejsza i może się okazać bardziej uniwersalna względem doboru np gumy czy wrzucenia na pasek. 

Ceny powoli idą do góry więc nie ma co zbytnio zwlekać i liczyć na spadki cen. 

Odrzucając Tudora BB58 nie widzę raczej konkurencji dla tej Omegi w tym budżecie. Pomimo bycia diverem zegarek jest dosyć uniwersalny i z tego co pamiętam poprzedni model był bardzo wygodny (profil koperty + bransoleta). 

Chyba znalazłem sobie zatem kolejny cel zegarkowy. Zbieram budżet, sprzedaję Orisa i przeglądam oferty smpc. Chyba będę celował w wersje czarną jako bezpieczny wybór - chyba, że uda mi się zobaczyć w międzyczasie niebieską na żywo. 

 

Popatrz na gumy od Zealande to tej omegi (dobrze to wygląda).

 

https://instagram.com/zealandeofficial?igshid=b2cvm4jwu2di

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba będę celował w wersje czarną jako bezpieczny wybór - chyba, że uda mi się zobaczyć w międzyczasie niebieską na żywo. 


Czarna potrafi też czasem trochę udawać niebieską IMG_5064.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieskiego obawiam się o tyle, że jeśli będzie dość intensywny i jasny w pewnym oświetleniu to może mi się to nie spodobać i wiercić potem dziurę w brzuchu 😉 coraz częściej się przekonuje, że klasyka i 'nudne' kolory wygrywają u mnie, a zawsze mogę dorzucić kolorowy pasek czy gumę. Chociaż pewnie rynek zweryfikuje i padnie na wersje, która uda mi się znaleźć. Obie ciekawe w każdym razie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Pomyśl nad Pelagosem, tam niebieski na pewno się nie zmieni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością Pelagos ma ciemniejszy i bardziej stonowany odcień niebieskiego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożę swoje trzy grosze :). Przed zakupem porównywałem na żywo obie wersje. Od razu napiszę, że kupiłem czarną, ale wybór naprawdę był bardzo trudny, a zadecydowała w tamtym momencie tylko i wyłącznie cena. W ogólnym odbiorze niebieski wydaje się bardziej sportowy, taki wręcz elegancki ,,letniak", śmiało można założyć do bermudów :), czarny jest już trochę inny w odbiorze, bardziej elegancki. Ja bez problemu założył bym niebieskiego na gumę, ale nad czarnym już bym się mocno zastanowił. Z drugiej strony czarną da się też nosić na nato. Oczywiście, to tylko moje odczucia, kwestia indywidualna. Ja bym Pelagosa z smpc nie porównywał, dla mnie inna bajka.

 

reka1.jpg

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.