Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rBiOnter

Zegarek na co dzień: do 600 zł, uniwersalny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Będę wdzięczny za pomoc w wyborze swojego pierwszego zegarka. Moje oczekiwania to między innymi:

- pasek, nie bransoleta;

- szkło szafirowe;

- cyferblat z 12 cyframi arabskimi;

- okrągła koperta;

- szerokość koperty co najwyżej 40 mm.

 

Zakładam, że w tym budżecie mogę znaleźć wyłącznie mechanizmy kwarcowe, aczkolwiek mógłbym dopłacić za automat.

 

Moją uwagę swoim wyglądem przykuł Timex TW2R35900. Z kolei z bardziej klasycznych zegarków podoba mi się Candino C4487/1.

Edytowane przez rBiOnter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad kwestia bransolety, choć w tym budżecie nie będzie ona bardzo dobrej jakości, ale zawsze warto mieć. Poza tym w zdecydowanej większości modeli można ją samodzielnie zdjąć i założyć pasek. Z propozycji np. taka Festina

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-festina-swiss-made-f20012-2

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 mm szafir

T0334103605101

 

spacer.png
poszukaj Seiko 5 szkiełko na mineralu ale może się trafi automat np. Seiko Sports 5 SNK807K2 - kolory różne, pasek wymień na skórę

E84EFE5C-C30A-4D9A-B0AF-E0F40987E4F8.png

Edytowane przez lukighost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem błąd w opisie oczekiwań, chodziło mi o cyfry arabskie. :)

@tofiks_th Niechęci do bransolety raczej nie przeskoczę, to zupełnie nie mój styl.

@lukighost Czy Tissot ma coś podobnego w stylu, ale z cyframi arabskimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze nie wiem, ale budżetowo- wszystkie kryteria trudno spełnić, polecam Orienty Open Heart przymierzałem lata temu, teraz mam Raya i nie oddałbym za nic... no może za Omegę PO ;) 

E0C9DA48-1328-41E7-853B-8BB1C44A473A.png

390BE723-FD13-466B-9177-A8A5F4A6BD7C.png
ew zobacz jeszcze Citizena z Ecodrivem lub Adriatica, Atlantic np. Seabase

 

najlepiej rozeznać się wśród tego wyoglądać i wpadnie „właśnie ten” w oko, wiem jak to różne wizje, ale z czasem tak jest, że się deklarujesz na kupno nawet przekraczając budżet... wspominając moje ostatnie zakupy 😜 

Edytowane przez lukighost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rBiOnter napisał:

Czy Tissot ma coś podobnego w stylu, ale z cyframi arabskimi?

 

U Tissota w tych cenach i rozmiarach to raczej trudno. Ale za to Certina coś takiego ma. Koperta 38mm, szafir, WR 100. Reszta to sprawa gustu. Marka równie znana i pozycjonowana na tej samej półce  jak Tissot. Zresztą obie z grupy Swatch.

 

obraz.thumb.png.9e867912687956a8cd27651127a5c187.png

 

Na Watchshop mają dziś zniżki na Certinę. Można kupić w dobrych cenach z kodem OKAZJADS2

 

 

 

obraz.png.a796fb6692553a727884c437ce67850a.pngobraz.png.3f31a7c8f4351d7749096322c189d5d4.png

 

obraz.png.b979521db6ccbfff541517e9bd0e2965.png

 

Szczególnie DS-2 z mechanizmem Precidrive i z tymi zielonymi akcentami wydaje mi się fajnym zegarkiem na codzień w bardzo dobrej cenie.

 

 

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lukighost napisał:

Certina Precidrive jako EDC fajna sprawa

 

Sam bym kupił, gdybym potrzebował 😁

Bardzo mi się koperta podoba. Do tego ciekawa tarcza i bardzo ciekawe zielone/limonkowe elementy i przeszycie paska.

Mojemu poczuciu estetyki to odpowiada. Nie nudne, "z pazurem", ale też nie przesadzone.  Mechanizm kwarcowy, ale z tych lepszych. Za te pieniądze to fajna okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak sobie pogmerałem po sieci, to tak na szybko nigdzie nie znalazłem w polskiej dystrybucji taniej niż 1474 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie bierz Pan Raya za 8 stówek i będziesz Pan zadowolony, na pasek go i O!
spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, lukighost napisał:

Panie bierz Pan Raya za 8 stówek i będziesz Pan zadowolony, na pasek go i O!
 

Brak cyfr :(

 

20 godzin temu, Zaratsu napisał:

 

Wydaje mi się, że bardziej pasowałby do marynarki niż codziennego nieformalnego ubioru.

 

20 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

U Tissota w tych cenach i rozmiarach to raczej trudno. Ale za to Certina coś takiego ma. Koperta 38mm, szafir, WR 100. Reszta to sprawa gustu. Marka równie znana i pozycjonowana na tej samej półce  jak Tissot. Zresztą obie z grupy Swatch.

 

Na Watchshop mają dziś zniżki na Certinę. Można kupić w dobrych cenach z kodem OKAZJADS2

 

Szczególnie DS-2 z mechanizmem Precidrive i z tymi zielonymi akcentami wydaje mi się fajnym zegarkiem na codzień w bardzo dobrej cenie.

 

Jak wyżej, to raczej zegarek do bardziej formalnego stroju.

 

20 godzin temu, lukighost napisał:

szczerze nie wiem, ale budżetowo- wszystkie kryteria trudno spełnić, polecam Orienty Open Heart przymierzałem lata temu, teraz mam Raya i nie oddałbym za nic... no może za Omegę PO ;) 


ew zobacz jeszcze Citizena z Ecodrivem lub Adriatica, Atlantic np. Seabase

 

najlepiej rozeznać się wśród tego wyoglądać i wpadnie „właśnie ten” w oko, wiem jak to różne wizje, ale z czasem tak jest, że się deklarujesz na kupno nawet przekraczając budżet... wspominając moje ostatnie zakupy 😜 

Open heart to chyba nie moja bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, rBiOnter napisał:

Jak wyżej, to raczej zegarek do bardziej formalnego stroju.

 

OK. Candino jaki wskazałeś jako przykład w pierwszym poście jest chyba dużo bardziej "garniturowy" niż DS-2 Precidrive z zielonymi wstawkami, ale rozumiem, że obieramy jednak kierunek na mniej "formalne" zegarki.

To może coś w tym guście. Dużo mniej formalny design. Może być w wersji z mechanizmem automatycznym i w kwarcu. Powyżej budżetu, ale kto wie co się wydarzy w okolicach Black Friday?

Pytanie, czy o taki mniej więcej styl chodzi? Ma parę sporych zalet (zakręcana koronka, WR200, szafir z AR, koperta tytanowa, 38mm). Prawdziwy mały tool-watch w stylu Hamiltona Khaki Field, tylko za jakieś pół jego ceny.

 

obraz.thumb.png.a0c908717591e4ad1112631ad1efeb7e.png

obraz.thumb.png.f258e6a7349852c23aa3660a5a449235.png

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak! Rety, idealny. Zapisałem się do newslettera i dropa na Black Friday, oby była jakaś fajna promka. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.