Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lincoln Six Echo

Premiery zegarkowe, nowości, ciekawe wydarzenia

Rekomendowane odpowiedzi

W konkursie na najbrzydszy zegarek z Watches & Wonders ten Cartier bezapelacyjnie ma u mnie 1 miejsce.

Kwadratura koła to się nazywa...  Na siłę trzeba było wymyśleć innowację, więc myśleli i wymyślili....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Iko napisał(-a):

W konkursie na najbrzydszy zegarek z Watches & Wonders ten Cartier bezapelacyjnie ma u mnie 1 miejsce.

Kwadratura koła to się nazywa...  Na siłę trzeba było wymyśleć innowację, więc myśleli i wymyślili....

 

Biorac pod uwage, ze oryginal pochodzi z 1922 srednia to innowacja ;) Idea byla taka, ze zegarek mozna bylo po ustawieniu 'na sztorc' uzywac jako zegarka biurkowego.

 

image.png.66780bfa56a3d56c0f93b287a659db3d.png

 

Cartier nie zawsze idzie zgodnie z pradem ale ma swoj styl, charakter i miejsce w historii. Popatrz chocby na model Cartier Crash :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz rozumiem skąd inspiracja.  Niemniej - nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Wrzucalem strone wczesniej :) Model z niebieska tarcza z szafirowego szkla jest calkiem fajny, ciekawe jak te 42 mm leza na rece.

Ogolnie mam jakies takie wrazenie, ze podobno moda na mniejsze zegarki wraca a premiery raczej w druga strone ida (patrz chocby nowy TAG AR).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

Ogolnie mam jakies takie wrazenie, ze podobno moda na mniejsze zegarki wraca a premiery raczej w druga strone ida (patrz chocby nowy TAG AR).

 

 

No właśnie. Też mnie to zastanawia. Mam wrażenie, że rozmiar około 40 jakby jest traktowany po macoszemu. A nawet jak taki np. Longines coś zrobi w tym rozmiarze, to L2L im wychodzi 50 albo więcej i czar pryska. Choć zbytnio nowości nie śledzę, więc może coś mnie omija.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki FC był pokazywany?

fc.thumb.jpg.13567b2f807964512c28cb64d932075a.jpg

 

Mechaniki są fajne... i w ogóle. Ale rozwoju to w dziedzinie mechanizmów raczej nie ma. Z rzadka jakaś firma coś pokaże, a i tak raczej jako proof-of-concept i pokaz możliwości.

A tutaj mamy w końcu coś innego i rozwojowego. Mechanizm z "sercem" bijącym 40Hz robi wrażenie. Co prawda prace nad czymś takim były już prowadzone wcześniej ale może FC dla odmiany faktycznie ruszy temat oscylatora w mechanizmach mechanicznych. Kto wie?

Tutaj trochę więcej szczegółów

https://ch24.pl/frederique-constant-slimline-monolithic-manufacture-40-hz-dostepnosc-cena/

 

A tutaj filmik jak płynie sekundnik.

https://monochrome-watches.com/frederique-constant-slimline-monolithic-manufacture-video-review-technical-guide-specs-price/

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam limitki od Seiko, bo dawno samuraje nic nie pokazali

15825029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna ta odwrócona Panda, a Bulgari będzie teraz mnożyć warianty na tym bardzo udanym wzorze kwadratury koła :)

 

Schodzimy na niższą półkę i znów Seikacze: SARY 199/201

image.thumb.png.4ece2a5236cdda535261a7229d90a3a0.png

image.thumb.png.023349e343b0ee10e351328762071881.png

 

S23635J

image.png.c85626ae8ec953f92062dff96af4e5c9.png

 

 

image.png.36c8c5fa83b64d982d69d05511104a23.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Chroniswiss Open Gear ReSec Paraiba

 

A6D3994B-3137-4FEE-A1FE-ECC7418C04F6.png

0B66B637-2573-4640-A0AE-B1BD9385EC70.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zodiaczki, bardzo ładne GMT

image.png.741f7c38a59838e79b0d7e678c2fb355.pngimage.png.f2ae0e066d714e9d01db117216a10692.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.