Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lincoln Six Echo

Premiery zegarkowe, nowości, ciekawe wydarzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Byrne dobrze się kojarzy: z dobrą muzyką, dobrym aktorstwem i dobrą piłką. Jest też zegarek - koperta dość masywna, ale tarcza (indeksy się zmieniają) w tej wersji mi się podoba:

 

Byrne-GyroDial-ever-changing-dial-new-in

 

https://monochrome-watches.com/hands-on-new-independent-watchmaker-byrne-gyrodial-ever-changing-dial-watch-specs-price/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Edmund Exley napisał(-a):

Byrne dobrze się kojarzy: z dobrą muzyką, dobrym aktorstwem i dobrą piłką. Jest też zegarek - koperta dość masywna, ale tarcza (indeksy się zmieniają) w tej wersji mi się podoba:

 

Byrne-GyroDial-ever-changing-dial-new-in

 

https://monochrome-watches.com/hands-on-new-independent-watchmaker-byrne-gyrodial-ever-changing-dial-watch-specs-price/

 

Machanizm zmiany dziala dosc dobrze (przynajmniej w zegarkach ktorymi sie bawilem), ale powiedziec o kopercie, ze jest masywna to nic nie powiedziec 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście fajna ciekawostka z tym Atlantikiem. In-house. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam in house 😅

Zwykły unitasik z innymi mostkami (jak w wielu niemieckich budżetowych markach). 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro może obadam tego Atlantika z zieloną tarczą, jest dostępny w Time Trend. Mnie się bardzo podobają zegarki na tych budżetowych mechanizmach ;)

Bez tytułubn.jpg

atlantic-52952.41.93-meski-zegarek-worldmaster-pasek-62638-3.jpg

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez Saper223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina DS+  :wub:

https://www.certina.com/pl/ds-plus-multiply-your-style

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, cin_ek napisał(-a):

Genialny projekt. Podwędzony z jakiegoś microbrandu. Czekałem kiedy jakiś większy gracz to wprowadzi.

Jeśli mówisz o marce Hegid i ich modelach z wymiennymi kopertami, to ciężko jednak zarzucić Certinie "podwędzenie" projektu. Chyba, że chodziło Ci o wykorzystanie idei łatwej wymiany koperty. Przy czym Certina całkiem inaczej rozwiązała problem mocowania koperty wewnętrznej w zewnętrznej. 

Kojarzę też markę Teknon z ich patentem na wymienność kopert, ale tam również ciężko mi doszukać się podobieństw. Jeszcze co najmniej dwóch marek tego typu projekty widziałem, ale nie mogę sobie ich nazw przypomnieć. 

 


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jogi napisał(-a):

Jeśli mówisz o marce Hegid i ich modelach z wymiennymi kopertami, to ciężko jednak zarzucić Certinie "podwędzenie" projektu. Chyba, że chodziło Ci o wykorzystanie idei łatwej wymiany koperty. Przy czym Certina całkiem inaczej rozwiązała problem mocowania koperty wewnętrznej w zewnętrznej. 

Kojarzę też markę Teknon z ich patentem na wymienność kopert, ale tam również ciężko mi doszukać się podobieństw. Jeszcze co najmniej dwóch marek tego typu projekty widziałem, ale nie mogę sobie ich nazw przypomnieć. 

 

Nie pamiętam nazwy tego microbrandu. Oglądałem jakis angielskiego jezyczny film o top 10 marek i pokazywali tam dokladnie taka sama koncepcję z koronkami.

 

Ciekawe czy inni pójdą też w takie rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odpowiedź jest prosta, koncepcję "zajumali" od Casio G-Shock z wymiennymi bezelami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak już doszliśmy to jest królem branży zegarkowej ;) to taka nowość ze stajni Casio - Protrek PRW-6900

 

 

 

IMG_20221006_055305.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, cin_ek napisał(-a):

to taka nowość ze stajni Casio

 

O jest już G-Oak a teraz mają G-Octo :))


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2022 o 10:10, eye_lip napisał(-a):

E tam in house 😅

Zwykły unitasik z innymi mostkami (jak w wielu niemieckich budżetowych markach). 

Czyli chyba uni tam, a nie e tam... 

A to tak można sobie gadać, że in haus a tam nie in haus?

 

W dniu 2.10.2022 o 12:16, Saper223 napisał(-a):

Jutro może obadam tego Atlantika z zieloną tarczą, jest dostępny w Time Trend. Mnie się bardzo podobają zegarki na tych budżetowych mechanizmach ;)

No i co? Udało się obadać? 🧐


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, agremi napisał(-a):

Czyli chyba uni tam, a nie e tam... 

A to tak można sobie gadać, że in haus a tam nie in haus?

 

🧐

Można, wszyscy przecież tak gadają i najczęściej to nie jest prawda. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.