Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
alabuz

Sportowy zegarek ze zintegrowaną bransoletą

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej głowie przewija się już tyle zegarków, które mi się podobają, że muszę zawęzić pole wyboru.

 

Od dawna podobają mi się zegarki w stylu Geralda Genty, właśnie ze zintegrowaną bransoletą. Jakieś wstępne rozpoznanie zrobiłem, ale nie chcę sugerować ich w tym wątku.

 

Wymagania:

* średnica: max. 40mm (nadgarstek 17 cm)

* kolor tarczy: preferowany niebieski lub jasny

* cena: 10 tys. zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy czy używany? 

 

Wempe Iron Walker - tu są różne rozmiary które. Kolory 

spacer.png

Tudor Royal tu też, tylko wtedy bez Day date, samo date 

spacer.png

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, alabuz napisał:

* cena: 10 tys. zł

 

Ale że równo? Co do grosza? Ciężko będzie...

 

Poniższy wątek znasz?

Są tu i zaprezentowane również inne przedziały cenowe :)

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.11.2020 o 19:33, cordi7 napisał:

Jak pisał kolega @StaryWilk Wempe to IMO świetna opcja. Masz kwarc i automat, 36 i 40 mm.

 

https://www.wempe.com/de-de/uhren/wempe-glashuette-i-sa/iron-walker/
 

 

Wszystko fajnie, zegarek bardzo ładny, ale wygląda na to, że do kupienia tylko w stacjonarnych salonach Wempe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MrCbDrvr napisał:

 

Wszystko fajnie, zegarek bardzo ładny, ale wygląda na to, że do kupienia tylko w stacjonarnych salonach Wempe.

 

Mozna zamowic w internecie na stronie Wempe - wtedy placimy cene katalogowa i wysylaja bez problemu.

 

https://www.wempe.com/de-de/uhren/wempe-glashuette-i-sa/die-neue-iron-walker/

 

Alternatywnie mozna sie kontaktowac z konkretnym salonem zeby negocjowac cene, rowniez moga wyslac.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, cordi7 napisał:

 

Mozna zamowic w internecie na stronie Wempe - wtedy placimy cene katalogowa i wysylaja bez problemu.

 

https://www.wempe.com/de-de/uhren/wempe-glashuette-i-sa/die-neue-iron-walker/

 

Alternatywnie mozna sie kontaktowac z konkretnym salonem zeby negocjowac cene, rowniez moga wyslac.

 

 

Bardzo dziękuję. 

 

Zegarek jest ekstra i wskoczył wysoko na moją listę. Od kilku lat zerkam na VC Overseas, ale a) cena jest dla mnie zbyt wysoka jako EDC do ciorania, b) chyba dopiero od 2020 jest model 41mm a to i tak nieco za dużo na mój gust. Wempe wydaje się idealnie wpasowywać w tę lukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maurice Lacroix Aikon

39mm

spacer.png


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wempe będzie lepiej wykonany w detalach, plus lepszy mechanizm (2892-A2 COSC vs sw200)  plus ciekawsza (wg mnie) marka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, StaryWilk napisał:

Myślę, że wempe będzie lepiej wykonany w detalach, plus lepszy mechanizm (2892-A2 COSC vs sw200)  plus ciekawsza (wg mnie) marka. 

 

+1, Aikon jest swietny i mechanizm to chyba najslabszy punkt, bransoleta jest genialna, polerowane elementy na bezelu to tez magnes dla rys.

Dla mnie jak patrze na nie to Wempe ma bardziej geny ING Inzyniera i VC Overseas Maurycemu z kolei blizej do AP Royal Oak (mowimy o designie).

 

Zalezy od funduszy i czego szukamy, mysle ze obydwa to dobra propozycja.

 

Moze warto poczekac (ma wyjsc w tym roku) na Tissota PRX, ktory poki co jest tylko w kwarcu?

 

https://www.brogle.de/suche/?id=88&tx_solr[q]=tissot+PRX&tx_solr[submit_button]=

 

prx-40-205-quarz-t137.410.11.041.00__14c

 

 

 

 

Direnzo DRZ-04

 

https://direnzowatches.com/drz-04-mondial/

 

launching March 20th 2021 (17.00 gmt)
delivery: during June 2021

 

Specifications:

Case material                                        316L with scratch resistance coating (HV 800)

Crystal                                                    very subtle domed sapphire with anti-reflective coating

Water resistant                                     10atm

Diameter without crown                    40mm

Lug to lug                                              48mm

Height                                                    11.9mm (Including sapphire)

Case back                                              screw down with sapphire crystal

Movement                                             automatic: Sellita SW-200-1 Elaboré with incabloc shock protection system

Dial                                                          matt (white and meteorite) or sunburst fumé with applied indices

Crown                                                     screw down

Bracelet                                                  316L with scratch resistance coating (HV 800)  screw down pins

 

 

Standard model pricing:
Pre-sale price: 599 chf 
Retail price: 720 chf 
Limited edition (Only 40 units) meteorite pricing:
Pre-sale price: 750 chf
Retail price: 870 chf

 

DSC00696-Revised_1-1536x1024.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2021 o 07:35, evilym napisał:

Maurice Lacroix Aikon

39mm

Miałem go kilka razy na ręce. Świetny zegar. 

 

W dniu 29.01.2021 o 12:23, cordi7 napisał:

Aikon jest swietny

...

polerowane elementy na bezelu to tez magnes dla rys.

...

Niestety to prawda. :( Co nie zmienia faktu, że jest super.

Ostatnio czytalem również o Gwiezdnym Pyle. Budzet znacznie mniejszy, ale może warto zerknąć.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2021 o 12:07, StaryWilk napisał:

Myślę, że wempe będzie lepiej wykonany w detalach, plus lepszy mechanizm (2892-A2 COSC vs sw200)  plus ciekawsza (wg mnie) marka. 

Kwestia marki dość mocno subiektywna, to prawda.

 

Ale dla obrony ML wrzucę link do spisu mechanizmów:

https://www.mauricelacroix.com/mid_en/movements

Robi wrażenie.

 

Na pewno nie podążają utartą drogą jak większość "lepszych" marek.

Oczywiście mają w swojej ofercie kwarce czy bazujące na ETA/Sellita zegarki, ale kto nie ma/miał :)

Największy zarzut można mieć jedynie do polityki cenowej.

 

A takimi projektami tylko zyskują w moich oczach (i nie jest tu istotna kwestia funkcjonalności lecz fakt, czegoś nowego, nietypowego):

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2021 o 12:23, cordi7 napisał(-a):

 

+1, Aikon jest swietny i mechanizm to chyba najslabszy punkt, bransoleta jest genialna, polerowane elementy na bezelu to tez magnes dla rys.

Dla mnie jak patrze na nie to Wempe ma bardziej geny ING Inzyniera i VC Overseas Maurycemu z kolei blizej do AP Royal Oak (mowimy o designie).

 

Zalezy od funduszy i czego szukamy, mysle ze obydwa to dobra propozycja.

 

Moze warto poczekac (ma wyjsc w tym roku) na Tissota PRX, ktory poki co jest tylko w kwarcu?

 

https://www.brogle.de/suche/?id=88&tx_solr[q]=tissot+PRX&tx_solr[submit_button]=

 

prx-40-205-quarz-t137.410.11.041.00__14c

 

 

 

 

Direnzo DRZ-04

 

https://direnzowatches.com/drz-04-mondial/

 

launching March 20th 2021 (17.00 gmt)
delivery: during June 2021

 

Specifications:

Case material                                        316L with scratch resistance coating (HV 800)

Crystal                                                    very subtle domed sapphire with anti-reflective coating

Water resistant                                     10atm

Diameter without crown                    40mm

Lug to lug                                              48mm

Height                                                    11.9mm (Including sapphire)

Case back                                              screw down with sapphire crystal

Movement                                             automatic: Sellita SW-200-1 Elaboré with incabloc shock protection system

Dial                                                          matt (white and meteorite) or sunburst fumé with applied indices

Crown                                                     screw down

Bracelet                                                  316L with scratch resistance coating (HV 800)  screw down pins

 

 

Standard model pricing:
Pre-sale price: 599 chf 
Retail price: 720 chf 
Limited edition (Only 40 units) meteorite pricing:
Pre-sale price: 750 chf
Retail price: 870 chf

 

DSC00696-Revised_1-1536x1024.jpg

 

@cordi7 a tutaj znalazłem więcej szczegółów na temat tego Direnzo

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.