Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
slepak

Seiko SRPD83K1 jako pierwszy automat. Może jakaś alternatywa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono. Noszę się z zakupem pierwszego automatu. Chcę na razie coś nie za bardzo drogiego, coś co w niedalekiej przyszłości przeniesie mnie w świat automatów a nie tylko bateryjek.

Mój wybór padł na:

SeikoSRPD83K1Dla czego? Głównie przemawia za mną kolorystyka - właśnie takiej szukam. Chcę tez aby zegarek był na pasku NATO ( wiem że bransę można zdjąć i zastąpić NATO ale tu już jest :) )

I tutaj pytanko - bo szukałem ale nie znalazłem - czy znacie jakąś alternatywę dla powyższego modelu? - czarna koperta ( ostatecznie srebrna), czerwone indeksy lub bezel

Czy polecacie ten zegarek - opinii jest bardzo dużo i zazwyczaj są pochlebne.

Szukam zegarka w podobnej kwocie - powiedzmy do 1500 zł, zegarek nowy, chcę mieć tą przyjemność zdjęcia folii :)

Zegarek nie będzie codziennie noszony - do pracy i na co dzień używam głównie różnych G Shocków.

Z góry dziękuję za sugestię.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanie automaty mają zwykle krótką rezerwę chodu a przy założeniu, że będzie noszony okazyjnie to jak dla mnie jest to zakup nie do końca sensowny. Wprawdzie można je nakręcać ale przecież nie po to kupuje się automata. No chyba, że ktoś to lubi ale częsta regulacja zegarka (jak padnie) to jak dla mnie nie ma sensu - nie po to kupuję zegarek aby myśleć stanie czy nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, deviles napisał:

Tanie automaty mają zwykle krótką rezerwę chodu a przy założeniu, że będzie noszony okazyjnie to jak dla mnie jest to zakup nie do końca sensowny. Wprawdzie można je nakręcać ale przecież nie po to kupuje się automata. No chyba, że ktoś to lubi ale częsta regulacja zegarka (jak padnie) to jak dla mnie nie ma sensu - nie po to kupuję zegarek aby myśleć stanie czy nie stanie.

Dzięki za odpowiedź.

Rezerwa chodu w tym zegarku to 40 h, podobnie jest w większości automatów z tego co już zauważyłem.

Z racji tego czym się zajmuje nie mogę nosić automatu przynajmniej w czasie pracy - szybko by padł. Czytałem też różne teorie na temat nakręcania automatów ale jak Sam pewnie wiesz zdania są mocno podzielone.

Nie stanowi dla mnie jakiegoś większego problemu "rozhulanie" zegarka naręcznie i ponowne nastawienie daty, nie zajmuje to dużo czasu.

Gdyby może były dostępne zegarki tego typu z płynącą sekundą to może bym się nawet nie zastanawiał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podoba Ci się ten dość nietuzinkowy design, to pod każdym innym względem ten zegarek spełni Twoje oczekiwania. To już zegarek z mechanizmem 4R36 ze stop sekundą i z dokręcaniem koronką, wiec od strony użytkowej pełen komfort i niezawodność.

Jest kilka podobnych zegarków, ale nie kojarzę nic w przedziale cenowym tego Seiko:

 

obraz.png.818bfd84dcbd773848962fe1b1afe1f6.pngobraz.png.ee8505ed5f59e7d2ec518409e6d5c067.pngobraz.png.e8e29a55abb02e8fcbeca571d9325240.png

 

 

obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważaj na jakość wykonania. Głównie tzn chapter ring (wewnętrzna podziałka). Jak kupujesz przez neta nastaw się na zwrot... Chyba że zadzwoń do sklepu i dopytaj się o jakość wykonania ew. faktycznie zdjęcie zegarka. 

 

Jak ja mierzyłem tego Seiko to był dramat. 

 

DSC_5541.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, evilym napisał:

Tylko uważaj na jakość wykonania. Głównie tzn chapter ring (wewnętrzna podziałka). Jak kupujesz przez neta nastaw się na zwrot... Chyba że zadzwoń do sklepu i dopytaj się o jakość wykonania ew. faktycznie zdjęcie zegarka. 

 

Jak ja mierzyłem tego Seiko to był dramat. 

 

DSC_5541.JPG

 

Dzięki za info - faktycznie przesunięcie spore...  pewnie zauważył bym to po czasie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, evilym napisał:

Tylko uważaj na jakość wykonania. Głównie tzn chapter ring (wewnętrzna podziałka). Jak kupujesz przez neta nastaw się na zwrot... Chyba że zadzwoń do sklepu i dopytaj się o jakość wykonania ew. faktycznie zdjęcie zegarka. 

Jak ja mierzyłem tego Seiko to był dramat.

 

Seiko już się dało poznać od tej strony przy paru okazjach, ale tutaj to przeszli samych siebie. Widać, że chyba nie zamierzają się poprawiać pod tym względem. 😖

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.