Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Incrii

Automat EDC do 2000zł z zieloną tarczą, lub inną ciekawą

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Poszukuję pierwszego zegarka automatycznego, który chcę wykorzystać jako EDC. W dłuższej perspektywie mam zakup zegarka garniturowego, więc nie musi to być all in one.

 

Ogólne wymagania:

- nadgarstek, bardzo drobny, 16cm -> koperta max 40mm, mam Timexa Indiglo 42mm i wydaje się być maksymalnym rozmiarem, a automat będzie pewnie 2x grubszy...

- nie zależy mi na bransolecie, choć wiem, że lepiej mieć niż nie mieć, docelowo będzie noszony na paskach skórzanych oraz nato, więc fajnie jakby szerokość była standardowa,

- ciekawa tarcza - najchętniej zielona lub taka, która będzie się ładnie komponować z zielonym nato, możliwe różne komplikacje, ewentualnie field

- szafirowe szkło,

- przeszklony dekiel - z tego mógłbym zrezygnować w niektórych przypadkach (SARB017)

- budżet jest roboczy 2000 zł, bo tak naprawdę nie wiem ile chce wydać ale uznajmy to za górną granicę.

- Nowy, lub używany

 

To co wpadło mi w oko do tej pory oraz +/-

  • SEIKO SARB017
    + zielona tarcza z komplikacją kompasu w wydawałoby się idealnym rozmiarze
    - chciałbym go kupić na bazarku, ale nie wiem czy w ogóle się pojawiają, na chrono24 ich ceny dochodzą do 3k - czy naprawdę tyle jest warty?
    46029a2d4f9496c77b7c8735e9e3
  • Nowe "Alpinisty", a raczej Prospexy od SEIKO
    + to co wyżej plus przeszklony dekiel
    - cena, też prawie 3k, a używki nie wiadomo, czy i kiedy się pojawią
    - musiałbym jakoś pozbyć się cyklopa - widziałem na forum, że to możliwe

SPB121J1.JPGimage.thumb.png.9293e9945d84d375c4eca551d62a50b2.png

  •  Hamilton Khaki Field Auto 38/40mm
    + tysiące ludzi nie mogą się mylić :D 
    - czy w ogóle pojawiają się na bazarku?

h70555533.pngHamilton-Khaki-Field-Automatic-H70595963-a.jpg

  • Hamilton Khaki Field Mechanical Earth
    - nie wiem jak odnalazłbym się z zegarkiem nakręcanym, jestem nowy w świecie mechaników, jak długo trzeba go nakręcać?
    Hamilton-13-Wrist_2048x2048.jpg?v=1572635078&auto=format&fit=max&q=88&ixlib=react-8.4.0
  • Davosa Pontus All Stars z bazarku
    - troche przekracza budżet, więc bardziej poglądowo w stylistyce :)
    - no i znowu mechanik
    7e4b1921b431bb9b23a06517c1c565a2.jpg&key=af087cc8cb3ca821bc2d740a9fb80a6857216d672fb2560ac5fc8065eb4ed0b3

 

  • Orient Maesto
    - brak szafirowego szkła, wymieniam go jako jedyny zegarek bez szafiru, bo naprawdę mi się podoba, spełnia wszystkie oprócz tego jednego założenia i jest w super cenie.
    Może da się w nim wymienić szkło na szafirowe gdy to mineralne się porysuje?
    7eaeafacf4b48f2748549ae690b04a049bbca2fe-627x628.jpg?w=1000&auto=format

 

To czego wiem, że nie chcę:

- szkła innego niż szafirowe

- Junkersa (źle mi się kojarzy nazwa)

- chińczyka, koreańczyka

- divera z zewnętrznym bezelem

 

Wojtek

 

Edytowane przez Incrii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpinist jest ciekawy, ale ponad budżet.

Poszukaj polskiej marki Vratislavia Conceptum i modelu PanAfrica. Było tylko 100 sztuk i może być ciut ponad budżet, ale to fajny zegarek. 

https://vratislavia-watches.com/language/pl/pan-africa-automatic/

 

Oczywiście PA tylko używka. Davosę bym sobie odpuścił. Hami ok, choc akurat te ref mi nie podchodzą. 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zielonych tarcz to ja miałem Alpinistę kilka lat i sprzedałem. Potem były długie poszukiwania i w końcu kupiłem Vratkę PA a w zasadzie to ją upolowałem bo inaczej nie da się tego określić ;) i powiem że to jest strzał w dziesiątkę. Należy się tylko uzbroić w anielską cierpliwość i wytrwałość w poszukiwaniach, niektórzy piszą że to  średnio obecnie 2 lata poszukiwań. 

Orion wygląda ciekawie, myślę że jest warty rozważenia, oczywiście jeśli wcześniej nie upolujesz PA 😷

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Incrii napisał:

chciałbym go kupić na bazarku, ale nie wiem czy w ogóle się pojawiają

Z tego co pamiętam-chociaż głowy nie dam-to zielony Alpinist był właśnie na bazarku jakiś czas temu obecny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, slavko napisał:

Co do zielonych tarcz to ja miałem Alpinistę kilka lat i sprzedałem. Potem były długie poszukiwania i w końcu kupiłem Vratkę PA a w zasadzie to ją upolowałem bo inaczej nie da się tego określić ;) i powiem że to jest strzał w dziesiątkę. Należy się tylko uzbroić w anielską cierpliwość i wytrwałość w poszukiwaniach, niektórzy piszą że to  średnio obecnie 2 lata poszukiwań. 

Orion wygląda ciekawie, myślę że jest warty rozważenia, oczywiście jeśli wcześniej nie upolujesz PA 😷

 

Czasami się pojawia na bazarku - sam kupiłem 3 miesiące temu. Pojawia się też na olx i innych platformach, ale cena bywa, delikatnie mówiąc, dziwna 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szuwi napisał:

Czasami się pojawia na bazarku - sam kupiłem 3 miesiące temu. Pojawia się też na olx i innych platformach, ale cena bywa, delikatnie mówiąc, dziwna 🙂

 

No i dużo krąży podróbek Alpinista, więc ostrożność jest wskazana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szuwi napisał:

Poszukaj polskiej marki Vratislavia Conceptum i modelu PanAfrica. Było tylko 100 sztuk i może być ciut ponad budżet, ale to fajny zegarek. 

https://vratislavia-watches.com/language/pl/pan-africa-automatic/

 

Tomek, chcesz sprzedać Pan Africa?😉 Ja wprawdzie nie szukam, ale jak Ci ciąży to kupić od biedy mogę😉

 

Żeby nie było off top, mi się akurat Hami podoba. Mam wprawdzie czarnego, a nie zielonego, ale to fajne, surowe zegarki. Prostota zawsze jest na czasie. A z tym ,,długim” nakręcanie nie ma tragedii😄 spróbuj nakręcić zegarek z 10 dniową rezerwą chodu😉

A to mój Hami

3A6CA6CF-5DB5-4575-AD5B-3E356B9DFC1B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

Srpb05 jest chyba nie do zdobycia już na rynku pierwotnym

 

Chyba racja. Tu mnie wujek Google zmylił:

 

obraz.png.03b64b1f4339a212cd9d3db3aa30f415.png

 

Na stronie sklepu też wyglądało, że jest, a dopiero jak się człowiek dobrze przyjrzy, to widać, że drobnym druczkiem pisze, że "brak na stanie".

 

obraz.png.73de896b68728bc4dc9581a5e5f98b9a.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tisell Hulk w wersji z datą lub bez:

https://www.tisellwatch.com/diving-watches/tisell-automatic-diver-watch-green-date-40-mm/
https://www.tisellwatch.com/diving-watches/tisell-automatic-diver-watch-sub-9015-green-without-date-40-mm/

 

Seiko 5 Sports ze stałym bezelem (40mm średnicy ale tylko 44mm L2L):

https://www.laguardajoiers.com/en/watches/seiko/seiko-5/srpe65k1-seiko-5sports.html
 

VC Pan Africa jak koledzy pisali - mnie upolowania zajęło 2 lata ale było warto :)

 

W podobnym stylu Phoibos Voyager:

https://steinhart-zegarki.pl/pl/p/VOYAGER-GREEN/359
 

Stenek Ocean 39 double green:

https://www.steinhartwatches.de/en/diver-watch/diver-watch-39mm/ocean-one-39-double-green-ceramic-premium.html
 

Nowy Seiko Alpinist w zieleni bez kompasu i cyklopa:

https://www.seikowatches.com/de-de/products/prospex/spb155j1
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Chyba racja. Tu mnie wujek Google zmylił:
 
obraz.png.03b64b1f4339a212cd9d3db3aa30f415.png
 
Na stronie sklepu też wyglądało, że jest, a dopiero jak się człowiek dobrze przyjrzy, to widać, że drobnym druczkiem pisze, że "brak na stanie".
 
obraz.png.73de896b68728bc4dc9581a5e5f98b9a.png
Żaluzje że sprzedałem swojego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafalmosty napisał:

Tomek, chcesz sprzedać Pan Africa?😉 Ja wprawdzie nie szukam, ale jak Ci ciąży to kupić od biedy mogę😉

 

Żeby nie było off top, mi się akurat Hami podoba. Mam wprawdzie czarnego, a nie zielonego, ale to fajne, surowe zegarki. Prostota zawsze jest na czasie. A z tym ,,długim” nakręcanie nie ma tragedii😄 spróbuj nakręcić zegarek z 10 dniową rezerwą chodu😉

A to mój Hami

 

 

Heh 🙂 Nie chcę sprzedać. Wprawdzie nie noszę, ale niech leży - kasy nie potrzebuję, bo teraz nie planuję zakupów, więc wolę mieć leżący zegarek niż pieniądze, które łatwo się rozchodzą 🙂

W Hamim rozważanym przez OP sporo się dzieje, a ja tego nie lubię, stąd moja opinia, ale szanuję opinie innych 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szuwi napisał:

 

Heh 🙂 Nie chcę sprzedać. Wprawdzie nie noszę, ale niech leży - kasy nie potrzebuję, bo teraz nie planuję zakupów, więc wolę mieć leżący zegarek niż pieniądze, które łatwo się rozchodzą 🙂

Jakbyś chciał, to wiesz gdzie mnie szukać😉 ja ostatnio dostałem pudełko na trzydzieści parę zegarków i jeszcze kilka miejsc mam wolnych😉 wszyscy psioczą na kolejki na króla, a mi to nie przeszkadza. Czekając w kolejce można kupować w międzyczasie wiele innych zegarków😉

sorry za off top

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijamy OP temat i piszemy o zegarku spełniającym wymagania, więc to niekoniecznie off top 😉

Dam znać, jeżeli będę sprzedawać, choć jedna osoba "zaatakowała" mnie już chwilę temu, więc teoretycznie jesteś na drugim miejscu  🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam w ogole wasze offtopy nie przeszkadzaja, bo faktycznie dla mnie jako osoby swiezej w temacie to nie bardzo offtopy.

 

2 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał:

BOLDR, czemu nie? ;)  Ewentualnie, z innej niszy:

 

Chyba juz je kiedys widzialem - Redentore, prawda?

 

Nie wiedzialem, ze divery maja tez stale bezele, wiec moze po prostu wykluczmy wszystkie divery - no nie podchodza mi.

 

PanAfrika bardzo ładny, ale tak jak mowicie poszukiwania sie mocno komplikuja.

 

Seiko i Boldr dorzucam do listy, chodz na Boldra misze jeszcze popatrzec zeby sie przekonac.

 

3 godziny temu, rafalmosty napisał:

Tomek, chcesz sprzedać Pan Africa?😉 Ja wprawdzie nie szukam, ale jak Ci ciąży to kupić od biedy mogę😉

 

Żeby nie było off top, mi się akurat Hami podoba. Mam wprawdzie czarnego, a nie zielonego, ale to fajne, surowe zegarki. Prostota zawsze jest na czasie. A z tym ,,długim” nakręcanie nie ma tragedii😄 spróbuj nakręcić zegarek z 10 dniową rezerwą chodu😉

A to mój Hami

3A6CA6CF-5DB5-4575-AD5B-3E356B9DFC1B.jpeg


Moze tak - nigdy w zyciu nie nakrecalem zegarka. Jak dlugo trzeba krecic? Ile Hamilton przyjmuje obrotow i na ile to wystarcza? Bardzo mi sie podoba ten limitowany Earth ale wlasnie przez to nakrecanie troche mnie odrzuca. Tez planowany garniturowiec mialby wiekszy sens byc z naciagiem manualnym, a wtedy mozna by miec dwa rozne mechanizmy :D
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Incrii napisał:

Mnie tam w ogole wasze offtopy nie przeszkadzaja, bo faktycznie dla mnie jako osoby swiezej w temacie to nie bardzo offtopy.

 

 

Chyba juz je kiedys widzialem - Redentore, prawda?

 

Nie wiedzialem, ze divery maja tez stale bezele, wiec moze po prostu wykluczmy wszystkie divery - no nie podchodza mi.

 

PanAfrika bardzo ładny, ale tak jak mowicie poszukiwania sie mocno komplikuja.

 

Seiko i Boldr dorzucam do listy, chodz na Boldra misze jeszcze popatrzec zeby sie przekonac.

 


Moze tak - nigdy w zyciu nie nakrecalem zegarka. Jak dlugo trzeba krecic? Ile Hamilton przyjmuje obrotow i na ile to wystarcza? Bardzo mi sie podoba ten limitowany Earth ale wlasnie przez to nakrecanie troche mnie odrzuca. Tez planowany garniturowiec mialby wiekszy sens byc z naciagiem manualnym, a wtedy mozna by miec dwa rozne mechanizmy :D
 

 

Oj Kolego, strzelasz na prawo i lewo 🙂

Zalogowałeś się na forum, więc Ci zależy. Poczytaj o proponowanych zegarkach, idź do sklepu i przymierz. I nie spiesz się 🙂

Redentore to model MV - poszukaj 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, szuwi napisał:

 

Oj Kolego, strzelasz na prawo i lewo 🙂

Zalogowałeś się na forum, więc Ci zależy. Poczytaj o proponowanych zegarkach, idź do sklepu i przymierz. I nie spiesz się 🙂

Redentore to model MV - poszukaj 🙂


Wiesz troche tak jest, bo chyba sam nie wiem czego chce, albo szukam na sile alternatyw dla seiko, ktory mi sie tak spodobal.

Chyba oczekiwalem jakieja magii forumowiczow, krora wydobedzie z czelusci jakies niesamowite zegarki. Jesli nawet to skoro do tej pory ich nie znalem to bedzie znaczyc, ze sa slabo dostepne.

Zeby nie bylo, ze nie zrobilem researchu - przewertowalem forum, youtube - The Urban Gentry glownie i TikTalk, katalogi popularnych producentow. Stad tez propozycje ktore podalem.
Z przymierzaniem to pewnie jeszcze poczekamy ale nie apieszy mi sie w ogole ;)

Dzieki!
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Incrii napisał:


Wiesz troche tak jest, bo chyba sam nie wiem czego chce, albo szukam na sile alternatyw dla seiko, ktory mi sie tak spodobal.

Chyba oczekiwalem jakieja magii forumowiczow, krora wydobedzie z czelusci jakies niesamowite zegarki. Jesli nawet to skoro do tej pory ich nie znalem to bedzie znaczyc, ze sa slabo dostepne.

Zeby nie bylo, ze nie zrobilem researchu - przewertowalem forum, youtube - The Urban Gentry glownie i TikTalk, katalogi popularnych producentow. Stad tez propozycje ktore podalem.
Z przymierzaniem to pewnie jeszcze poczekamy ale nie apieszy mi sie w ogole ;)

Dzieki!
 

 

Alpinist jest fajny - bardziej "poważana" jest starsza referencja (z Twojego pierwszego posta), ale ta nowsza, wskazana przez @cordi7 , też daje radę. Maja fajny rozmiar, WR200, i nizły mechanizm, więc próbuj przymierzyć u kogoś i kupuj. A ze jest ponad budżet? Jak Ci się podoba, to warto zapłacić więcej, bo jak kupisz coś innego, to to będzie substytut tego, czego rzeczywiście chcesz 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.