Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mmas1234

Pierwszy zegarek - Omega czy Oris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zastanawiam się nad zakupem pierwszego zegarka automatycznego. Byłem już zdecydowany na Oris Artelier Date: https://dolinski.pl/oris-artelier-date-01-733-7721-4051-07-5-21-34fc/ ,

ale trafiłem jeszcze na Omege De Ville Prestige https://www.czaszegarkow.pl/omega-de-ville-prestige-co-axial-395mm-niebieski-skora-o395-mm-p-55818.html?fbclid=IwAR1x8HxtYWV032w3V1ji1BeKAAxGHEgGCrK4sOT5jubdbm-gLIHugJfUTb4 

Jest mój pierwszy zegarek i zastanawiam się, który zakup będzie bardziej rozsądny. Oba zegarki bardzo mi się podobają różnią się jednak bardzo ceną i zastanawia mnie co lepiej kupić na początek i czy oba zegarki są według Was dobre.

 

Miałem ostatnio ważne wydarzenie, które chciałbym uczcić zegarkiem, dlatego też myślę, czy Omega nie mogłaby mi później służyć przez wiele lat i miałaby jeszcze większą wartość sentymentalną dla mnie.

 

Z góry dziękuje za Wasze odpowiedzi!

Edytowane przez mmas1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ten Oris może Ci służyć tak samo długo, jak ta Omega 😉 A jeśli to ma być faktycznie pierwszy zegarek automatyczny, to z własnego doświadczenia podpowiem, że nie ma co na początku szaleć z budżetem. Budżet circa 5000 pln to już całkiem sporo pieniędzy... Kup więc coś nie przesadnie drogiego (jak ten Oris), rozpocznij przygodę z zegarkami mechanicznymi (automatycznymi) i dalej zobaczysz, czy to kierunek dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rzeczową i prawdziwą odpowiedź, poza tym jestem chyba jakiś ten tego bo Oris mi się bardziej podoba

Edytowane przez lukighost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też z tych dwóch oris podoba się bardziej. Ale pewnie wolałbym omegę, ale inną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega bardzo ładna, ale kosztuje prawie trzy razy tyle co Oris. Jak już pisali koledzy - nie ma co szaleć. Oris będzie świetnym wyborem na początek. Sprawdź jeszcze ofertę Longinesa - dużo bardzo fajnych modeli w budżecie 5-10k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz eleganckiego zegarka i ma to być Twój pierwszy zegarek mechaniczny to sprawdź jeszcze takie czasomierze. 

 

Longines Master 

Nomos Tangente / Ludwig 

Mido Baroncelli

Rado Coupole Classic

Hamilton American Spirit of Liberty

Sinn 556 B

 

Natomiast z tych dwóch - wolałbym Omegę (dla mnie Oris to tylko nurek albo pilot). 

 

Jednak dla Ciebie... lepszy będzie Oris. Gust zegarkowy mocno ewoluuje. Zdecydowanie zacząłbym od tańszego zegarka :)

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mmas1234 napisał:

Miałem ostatnio ważne wydarzenie, które chciałbym uczcić zegarkiem, dlatego też myślę, czy Omega nie mogłaby mi później służyć przez wiele lat i miałaby jeszcze większą wartość sentymentalną dla mnie.

 

Spośród tych dwóch, to brałbym Orisa, ale... Jeżeli to potencjalna pamiątka i jeżeli fundusze pozwalają, to chyba Omega, ale inna, ponieważ w 100% zgadzam się z kolegą @Szyszkops piszącym:

 

30 minut temu, Szyszkops napisał:

Ale pewnie wolałbym omegę, ale inną

 

i zaproponowałbym w tym samym sklepie i budżecie coś takiego:

 

obraz.png.1de847be7f209b922e1be31d46ff6876.png

obraz.png.03bd23480216bd3d631d3178f3d74977.pngobraz.png.149dcc27dcb9cc61b807fd58c4a27dd5.png

 

 

 

I wtedy Twój pierwszy zegarek, będzie lepszy niż dla wielu ich ostatni 😉

 

A na końcu jeszcze dodam, że być może w ofercie Longinesa znalazłbyś coś fajnego. Longines cenowo sporo niżej niż Omega, ale jeżeli chodzi o design, to całe morze fajnych, eleganckich modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch zegarków Oris ładniejszy. I dużo tańszy więc bardzo duży przedział cenowy, w ramach którego znajdziesz jeszcze sporo ciekawych opcji. Co do samego sklepu, w którym rozglądasz się za Omegą to jest wobec niego sporo wątpliwości więc raczej proponowałbym porównywać ceny w bardziej zaufanym miejscu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, konradl napisał:

Z tych dwóch zegarków Oris ładniejszy. I dużo tańszy więc bardzo duży przedział cenowy, w ramach którego znajdziesz jeszcze sporo ciekawych opcji. Co do samego sklepu, w którym rozglądasz się za Omegą to jest wobec niego sporo wątpliwości więc raczej proponowałbym porównywać ceny w bardziej zaufanym miejscu.

 

 


Dzięki za ostrzeżenie, byłem tego nieświadomy.

 

W kontekście zegarków, o które pytam dodam, że zarządzam firmą i chciałem, żeby też w kontekście biznesowym być dobrze odebranym. Teraz na codzień korzystam z Apple watcha i chciałem przejść w stronę klasyczną jednocześnie świętując wydarzenie. Czy myślicie, że Oris też takie dobre wrażenie sprawi jak Omega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega sprawi lepsze wrażenie. Plus to, że zakup Omegi będzie większą celebracją/upamiętnieniem wydarzenia. Chyba, że to wydarzenie małej rangi 😜

Edytowane przez konradl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja napiszę tak, Omega sprawi lepsze wrażenie, bo to jednak wyższa półka. Ale Oris zrobi bardzo dobre wrażenie na kimś, kto troszkę na zegarkach się zna. Teudno porównywać choćby potencjał marketingowy tych brandów, ale trzeba w mojej ocenie docenić Orisa, który jest marką niezależną, z ciekawą historią i ciągle nastawioną na rozwój, o czym świadczy dla przykładu to, że mają swoje własne werki. 

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, fidelio napisał:

Ja napiszę tak, Omega sprawi lepsze wrażenie, bo to jednak wyższa półka. Ale Oris zrobi bardzo dobre wrażenie na kimś, kto troszkę na zegarkach się zna. Teudno porównywać choćby potencjał marketingowy tych brandów, ale nie można docenić Orisa, który jest marką niezależną, z ciekawą historią i ciągle nastawioną na rozwój, o czym świadczy dla przykładu to, że mają swoje własne werki. 


Fidelio podkreślił bardzo fajny wątek. Każdy słyszał o Rolexie, więc jeśli ktoś, kto zupełnie nie interesuje się zegarkami dojrzy na Twojej ręce Rolexa będzie pod ogromnym wrażeniem i w ogóle nie doceni Patka albo AP albo Blancpain na ręce u kogoś obok. Zapewne niesprawiedliwie. Skrajny przykład ale tak to mniej więcej wygląda. Omega też jest bardzo rozpoznawalna w kontekście porządnych zegarków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem obydwa zegarki coś mają ale są nieporównywalne.

W tej sytuacji kieruj się wyglądem i portfelem, w kolejności, która będzie ci bliższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi! Będę szukał dobrych ofert na black friday i jak taką znajdę, myśle że skuszę się na Omegę, a jeżeli nie będzie nic  odpowiedniego to na Orisa. 
 

Mam jeszcze jedno pytanie, szukałem na forum, ale wątki były pourywane i nieaktualne. Gdzie polecacie kupić zegarek najlepiej? Widziałem, że kiedyś był Ś.P. Pan Stanisław, który pomagał, czy jest teraz taka firma polecana?

Edytowane przez mmas1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem możesz trafić dokładnie to czego szukasz tutaj na forum. Polecam przejrzeć oferty sprzedawców profesjonalnych lub indywidualne.

 

Jeśli chcesz kupić w sklepie to Śliwiński, Jubitom, Kruk. Zawsze warto pytać o rabaty lub z jakąś kartą uciąć z 10 lub więcej procent. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na Omegę. Ale ja nie jestem obiektywny

 

2EA5BA20-C2D8-4DCA-8F52-C01517B44D60.jpeg


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie wybierz się do salonu stacjonarnego, żadne zdjęcie czy porada na forum nie pomoże Ci w wyborze tak, jak osobiste zetknięcie z zegarkiem i przymierzenie na własnym nadgarstku. I nie spiesz się, proces poszukiwania i wyboru jest frajdą  porównywalną z samym  posiadaniem :)


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile tylko będę mógł, postaram się przymierzyć oba zegarki na żywo, zastanawiam się, żeby teraz zamówić oba i zwrócić ten, który mniej będzie mi się podobał, dzięki za rekomendacje :).

 

Mam jeszcze pytanie, co sądzicie o tej ofercie: https://jubitom.com/zegarki/omega/de-ville/prestige/zegarek-omega/o-42413402003001#/4667-promocja-tak_2038919 , jest -30% na omegę. Czy jest szansa, że będzie jeszcze lepsza opcja na zakup zegarka? Patrzyłem na chrono24 i tam używane omegi de ville prestige są w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Omegę będzie ciężko o większy rabat u AD. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam bardzo za doradzenie! Zostałem szczęśliwym posiadaczem Omegi :). 

 

Zastanawiałem się przed zakupem trochę czy nie jest za mała dla mnie, ale chyba jest właśnie idealna na żywo i bardzo klasyczna :)

IMG_2862.jpg

IMG_2863.jpg

IMG_2863.HEIC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszny wybór - gratulacje :)


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek na pewno nie jest za mały. Gratulacje :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.