Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
boski

Glycyna czy Cytryna?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się co wybrać... Glycine GL0106 czy Certina DS1 C006.407.11.051.00? Czy Glycine to ta sama półka co Certina? Katalogowe ceny Glycine są nieco wyższe niż certiny jednak oba nowe modele można kupić w okolicy 2000 zł. Pomijając różnice w wyglądzie który model będzie lepszym wyborem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To - bardzo mniej więcej - pytanie co wybrać: Mini czy VW Polo?

Chcesz nieco oryginalności - Glycine. Chcesz być praktyczny - Certina.

 

Tu bardziej zaawansowana technicznie Sellita, tam starsza ETA. Tu WR=50, tam WR=100. Tu Shock Resitance, tam Double Security.

Różnice techniczne pomijalne, w żadnym na basen się nie wybierzesz, ani na młocie pneumatycznym pracować nie będziesz.

 

Bierz, co Ci się bardziej podoba :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem poziom jest podobny.  Mechanizm eta 2824 vs 2826 - rezerwa ok.40h w obu przypadkach. Certina to marka bardziej rozpoznawalna więc wybrałbym Glycine ;) Najlepiej przymierzyć oba i zdecydować :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycinka jest mniejsza bo tylko 36mm i też można było znaleźć z czarną tarczą (GL0105 na bransolecie i GL0111 na pasku). Jeszcze w wakacje do kupienia w Stanach za jakieś 1400-1500 PLN już z opłatami (chyba po 269 USD w sklepie).

W obecnych cenach doradzałbym Certinę, albo poczekanie i kupienie Glycinki w USA o ile jeszcze się pojawi i będzie dostępna poniżej 300 USD.

A "malowane indeksy" to luma.

Lubię niebieskie tarcze ale w przypadku tej Glycinki, to jednak czarna tarcza jest dużo lepsza:

 

obraz.png.2ccc24c47615c6bcd942d64472a565f1.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Glicynce nie jest nic malowane. Wybrałbym Glycine ale przeraża mnie to co dzieje się z marką Glycine po wcieleniu przez Invicta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki są takie, że każdy z nich coś ma, więc ja bym radził nie analizować technikaliów tylko wybrać, ten który Ci się bardziej podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rozjaśnienie tematu. Czyli kupno używanego Glycine w cenie 1400-1500 zł to nie są najlepiej wydane pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie na e-bayu kupisz nówkę sztukę.

 

Godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

A "malowane indeksy" to luma.

 

Które to "malowane indeksy" mają ponad pół wieku, nadają zergarkowi charakter i nazwę.

 

 

58 minut temu, Krzysiek82 napisał:

Wybrałbym Glycine ale przeraża mnie to co dzieje się z marką Glycine po wcieleniu przez Invicta...

 

O! A co się takiego strasznego dzieje?

 

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie stare poczciwe SST 12 (np. Pumpkin), inne Airmany, Airfightery... Obecnie to porażka. To tylko oczywiście moja opinia ale to na pewno idzie w złym kierunku. Jeśli chodzi o jakość wykonania to nie mam nic do zarzucenia.

Edytowane przez Krzysiek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kiedyś recenzje na YT i wspominali goście, że płacili około 300 USD, więc ta cena nie jest dla mnie zaskoczeniem. Problem w tym, że źródełko tak jakby się wyczerpało i można kupić w okolicach 400 USD jakieś cygańskie wersje bicolor albo w rozmiarze 43mm. Najchętniej bym przygarnął wersję z fazami księżyca ale z jej dostępnością jest jeszcze gorzej. Poza tym w polskiej dystrybucji ludzie pewnie kupowali te zegarki w okolicach 3-3,5k...

Edytowane przez boski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, jednak cena nadal wyższa niż za nowy, do tego bez bransy i 40mm. O ile rozmiar jeszcze akceptowalny to przy chęci zakupu bransolety deal bardziej niż nieopłacalny, w sensie dla mnie. Też kiedyś kupiłem Orienta bambino za prawie 1k ale czasy są takie, że nowy da się dostać za około 500 zł. Logicznym jest, że nie będę próbował go sprzedać za 700 :D

Edytowane przez boski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam bardziej podoba się cytryna (z tych dwóch). Z tego co zauważyłem, ogólnie Glicyne, z nieznanych mi powodów, cieszy się jakąś tajemniczą estymą tu i ówdzie. Dla mnie różnica w cenie tych dwóch modeli jest nieuzasadniona. Ale to tylko moje lajkonickie zdanie... Kibicuję byś wybrał swoim okiem! Po prostu. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, boski napisał:

Dziękuję, jednak cena nadal wyższa niż za nowy, do tego bez bransy i 40mm. O ile rozmiar jeszcze akceptowalny to przy chęci zakupu bransolety deal bardziej niż nieopłacalny, w sensie dla mnie. Też kiedyś kupiłem Orienta bambino za prawie 1k ale czasy są takie, że nowy da się dostać za około 500 zł. Logicznym jest, że nie będę próbował go sprzedać za 700 :D

 

Cena jest niższa niż dałem za nowy. To jest referencja z komplikacją faz księżyca, to prawda na pasku, więc najniższe ceny tej referencji, jakie znalazłem to na poziomie  339$ - 349$ doliczając opłaty do US i koszty obsługi kurierskiej przygotowania dokumentów do rozliczeń z US, cena wyszła wyższa niż proponuję, a jest do negocjacji.

 

Czy możesz wskazać źródło gdzie cena z opłatami byłaby niższa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Widzę, że na bazarku taka Glycinka 36mm z granatową tarczą czeka na nowego właściciela.

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/190009-s-glycine-combat-6-36mm-gl0106/?tab=comments#comment-2883413

Jeżeli ogłoszenie jest wciąż aktualne, to może w ciągu dwóch miesięcy sprzedający dojrzał już do weryfikacji ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, boski napisał:

Czyli kupno używanego Glycine w cenie 1400-1500 zł to nie są najlepiej wydane pieniądze?

 

W tej cenie - tak jak napisałem poprzednio - możesz kupić nówkę na e-bayu.

A właściwie mogłeś (dwa tygodnie temu oglądałem), bo zdaje się, że wszystkie zniknęły***.

Równie dobrze można kupić używanego z bazarku - stan wizualny ten sam, a odpada niepewność związana z jakością.

 

________________________________

 

*** Na dowód "Ostatni Mohikanin": https://www.ebay.pl/itm/Glycine-Mens-3949-212-LBK7F-Combat-Classic-Open-Heart-Automatic-40mm-GL0121/332274978774?hash=item4d5d21cfd6:g:GJwAAOSw8rhfJGE4

Zniknęły i nie wiadomo, czy wrócą. W zeszłym roku w czarny piątek nie kupiłem Edoxa za 1500, licząc na obniżki pogwiazdkowe, ale okazało się, że wszystkie wykupili, a te Edoxy są, ale za... 3500. Do tego dochodzi wirus, który wcale nie obniża cen, tylko sprawia, że rynek szaleje ;)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

Jeżeli ogłoszenie jest wciąż aktualne, to może w ciągu dwóch miesięcy sprzedający dojrzał już do weryfikacji ceny?

Dojrzał ale jak na mój gust jeszcze trochę za mało.

 

No nic, będę czekał na jakąś okazję - i tak skłaniam się bardziej w stronę zakupu używki w dobrym stanie, chyba że Glycki będą znowu po 300 USD to nówka. Mam czas.

 

Z mojej strony to już wszystko. Dziękuję Wam za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.