Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Carrot

Damski z ciemną tarczą

Rekomendowane odpowiedzi

Sama czekam z niecierpliwością, dostawa się obsunęła<_<

Nie ma co przedłużać, wybrałam Certinę DS-4. Nie robiła na mnie większego wrażenia na zdjęciach w necie, ot niczym nie wyróżniający się zegarek jakich wiele. Dopiero jakiś filmik na yt uzmysłowił mi, że tarcza bardzo fajnie gra w zależności od padającego światła, do tego doszła całkiem dobra promocja, więc skusiłam się:) Więcej jak już dotrze:)

 

0ScVDUZ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem ci juz, swietny wybor. Certina robi wyjatkowo fajne i solidne zegarki, bedziesz zadowolona. Czekam na fotki nadgarstkowe i trzymam kciuki zeby kurier sie juz nie bawil w wywolywanie zawalu :D

 

online_package_tracking.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, cordi7 napisał:

zeby kurier sie juz nie bawil w wywolywanie zawalu :D

Coś w tym jest:D Ale już wszystko jest na dobrej drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Carrot napisał:

Sama czekam z niecierpliwością, dostawa się obsunęła<_<

Nie ma co przedłużać, wybrałam Certinę DS-4. Nie robiła na mnie większego wrażenia na zdjęciach w necie, ot niczym nie wyróżniający się zegarek jakich wiele. Dopiero jakiś filmik na yt uzmysłowił mi, że tarcza bardzo fajnie gra w zależności od padającego światła, do tego doszła całkiem dobra promocja, więc skusiłam się:) Więcej jak już dotrze:)

 

0ScVDUZ.jpg

Bardzo fajna, też mi się strasznie certiny podobają. Mam jednak pytanie co oznaczają te cyferki po ds 1 2 3 4 i tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, agn31 napisał:

Bardzo fajna, też mi się strasznie certiny podobają. Mam jednak pytanie co oznaczają te cyferki po ds 1 2 3 4 i tak dalej

 

DS to slynny Double Security - system ochrony Certiny a cyfry stojace za nim to numery modeli.

 

image.png.03360cbc20fdc263d5e14a1fb3d89413.png

 

https://odczasudoczasu.pl/2019/04/ds-system-certiny-warto-znac-warto-przypominac-jego-wartosc/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale te nr modeli oznaczają model przypisany do jakiejś serii/roku? Czyli np. samo DS czy DS-1 jest najstarszy?

Edytowane przez agn31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to po prostu numer modelu, czesc modeli ma nazwe nienumeryczna - np. Certina DS Action Diver, DS Action Day Date czy DS Podium.

Byc moze (nie znam historii marki az tak dobrze) kiedys faktycznie byly wprowadzane chronologicznie i DS-2 nastapilo faktycznie po DS-1 :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, cordi7 napisał:

Jest to po prostu numer modelu, czesc modeli ma nazwe nienumeryczna - np. Certina DS Action Diver, DS Action Day Date czy DS Podium.

Byc moze (nie znam historii marki az tak dobrze) kiedys faktycznie byly wprowadzane chronologicznie i DS-2 nastapilo faktycznie po DS-1 :)

 

 

OK rozumiem. Własnie zauważyłam że niektóre mają oznaczenia typu DS Podium, DS Action, a inne DS-1, DS-4 itd. Poszperam, może do czegoś się dokopię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tych oznaczeniach może być. Obecnie na stronie Certiny króluje DS-8.

A tymczasem:D

 

IMG_20201126_144222.jpg

IMG_20201126_144247.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super lezy, wiekszy bylby za duzy a tak jest bardziej casualowo - dla mnie bomba. Bardzo ladnie wyglada, niech sie dobrze nosi :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję:) 

18 minut temu, cordi7 napisał:

wiekszy bylby za duzy a tak jest bardziej casualowo

Dokładnie tak, na takim efekcie mi zależało. Zegarek na żywo robi świetne wrażenie:D Muszę tylko zdjąć jeszcze 1 ogniwo, żeby bransoleta była symetryczna i bez nadmiernego luzu. 

Dziękuję wszystkim za propozycje i pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Carrot napisał:

Dziękuję:) 

Dokładnie tak, na takim efekcie mi zależało. Zegarek na żywo robi świetne wrażenie:D Muszę tylko zdjąć jeszcze 1 ogniwo, żeby bransoleta była symetryczna i bez nadmiernego luzu. 

Dziękuję wszystkim za propozycje i pomoc w wyborze.

Prezentuje się wspaniale. Dużo lepiej niż na zdjęciu. Jaki ma rozmiar tarczy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się podoba:D Średnica 38 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Carrot napisał:

Mi też się podoba:D Średnica 38 mm.

 

I to jest damska wersja? Czy męski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutorzy katalogują te Certinę jako męski zegarek. Co nie zmienia faktu, że może pasować na damski nadgarstek. Tak naprawdę w tych niższych półkach cenowych nie uświadczysz zbyt wielu stricte damskich automatów. O ile jesteś w stanie zaakceptować nieco większe średnice, to warto przeszukiwać też męskie modele. Na szczęście wszystko idzie w dobrym kierunku, tzn. producenci nieco zjeżdżają z rozmiarami ogólnie i co raz więcej pojawia się damskich zegarków mechanicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesto rozmiary w okolicy 38-40 sa deklarowane jako 'man / unisex'. Jednym z ulubionych zegarkow mojej zony najczesciej chyba goszczacym na jej nadgatrstku jest Hamilton Intra Matic 38 mm. Czestym problemem zegarkow stricte damskich jest ich mocna bizuteryjnosc - wszedzie jakies diamenciki itp. a moja zona nalezy do osob, ktore wola czysta forme podazajaca za funkcja :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadgarstek 14.5-15 cm, wszystko co większe niż 36 mm wygląda dla mnie groteskowo 🙄

Aczkolwiek męskie 36 mm także rozważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz nie tylko na średnicę ale i na wymiar od końca ucha do końca czyli lug to lug (L2L).

Idę o zakład, że nowe Seiko 5 ze stałą lunetą mimo 40 mm będzie dobrze leżeć bo ma tylko 44 mm L2L.

 

:)


Tu masz fajny poradnik: https://theslenderwrist.com/watch-size-guide/

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7 dobrze prawi:) 

Najlepiej byłoby jakbyś mogła coś przymierzyć i wtedy się przekonać gdzie się kończą Twoje możliwości. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłam ostatnio kilka męskich od 41 mm w górę i wygląda to fatalnie, nie mówiąc o tym że ciężkie jak cholera. Pewnie faktycznie wiele zależy od modelu ;)

Certiny od dawna chodzą mi po głowie, ale jakoś zawsze wpadało coś innego. Będę się rozglądać, tyle że niekoniecznie za nówką, bo jednak finanse ograniczone na chwilę obecną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41mm to faktycznie za dużo, ale 37-39 mm z niedużym l2l warto sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2020 o 14:44, Carrot napisał:

Coś w tych oznaczeniach może być. Obecnie na stronie Certiny króluje DS-8.

A tymczasem:D

 

Fajny, sportowy zegarek o granicznym rozmiarze na Twój nadgarstek.

 

Ewa, niech się nosi! 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.