Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
saj.iam

Proszę o poradę w kwestii kupna zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto kupić ten model ? Czy polecacie coś innego lepszego w granicach 4000? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Warto. Oczywiście w tym budżecie można też spróbować z czymś innym - np. coś od Seiko czy Squale 50 Atmos. Jak dopuszczasz używki, to być może w tej kwocie w grę wchodzi także Oris z modelem Aquis. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto. Jeśli ci się podoba to będzie to bardzo dobry wybór.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, fidelio napisał:

Warto. Oczywiście w tym budżecie można też spróbować z czymś innym - np. coś od Seiko czy Squale 50 Atmos. Jak dopuszczasz używki, to być może w tej kwocie w grę wchodzi także Oris z modelem Aquis. 

Dzięki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidny zegarek dobrej szwajcarskiej firmy, który ma wszystko to co potrzeba. Nie sądzę, żebyś był rozczarowany jeżeli kupisz.

 

Wiele jest zegarków nurkowych w tych pieniądzach, ale tytanowych dużo mniej. Jeżeli zależy Ci na tytanie, to możesz sobie jeszcze obejrzeć choćby Zelosa Ti 42mm - wciąż dostępny na seriouswatches.com za 445 EUR.

Mechanizm Seiko NH35, więc półkę niżej niż Powermatic 80, za to nie do zdarcia i tani w serwisie. No i jeszcze jakaś konkretna gotówka zostaje w kieszeni. Zelosy to też bardzo dobrze wykonane jakościowo zegarki.

Sporo recenzji znajdziesz na YT. Chciażby: https://www.youtube.com/watch?v=iEFr7HaPb-U

 

obraz.png.2a3db9768fc68b4a9189194c327bd580.pngobraz.png.51ec20ed5b42b2e4e021bd9d971fb134.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym problem, ale nie widzę fotki zegarka z pierwszego postu ani informacji o jaki model chodzi

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko SPB187J1

spacer.png

 

40 minut temu, Hogg napisał:

Nie wiem w czym problem, ale nie widzę fotki zegarka z pierwszego postu ani informacji o jaki model chodzi
 

W opisie postu jest referencja. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Hogg napisał:

Nie wiem w czym problem, ale nie widzę fotki zegarka z pierwszego postu ani informacji o jaki model chodzi

 

Też czasem się gubię, jak ktoś wpisuje całą informację tylko w w temacie postu

Certina C032.407.44.081.00 - zegarek męski DS Action Diver Automatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Hogg napisał:

Właśnie nie widzę fa48309a26ec2cf76a926ceddc4b42ed.jpg

Hogg
 

 

Godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Dlatego, że przez telefon. Nie widać podtytułu.

 

obraz.png.51eb3f79063df76318cd896b012114f3.png

 

Ja przez telefon i wszystko widzę :)

 

Screenshot_20201122-204430.png


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo

8 minut temu, evilym napisał:

Ja przez telefon i wszystko widzę

 

Bo Ty oglądasz przez przeglądarkę, a @Hogg pewnie przez jakiegoś TapaTalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez TIK TAK
      W tym roku EPOS dołożyl do kolekcji 3504 wersję tytanową.
      Wszystkie paramtery zostały zachowane:
      Mechanizm automatyczny SW 200-1
      Wodoszczelność 50 ATM
      Szafir z antyrefleksem
      Średnica 41,5 mm,
      grubość jedyne 13,3 mm
      Tytanowa skręcana bransoleta z szybkim wypięciem quick release
      lub kauczkowy pasek najwyższej jakości.
       
      Występuje w kilku wersjach: czarna, zielona lub niebieska tarcza.
      Jest też wersja w czarnym pvd z dodatkowym paskiem NATO i z COSC limitowana do 300 sztuk.





       

       


       

    • Przez SOWIZDRZAL
      Znalazłem zegarek, który spełnia wszystkie moje założenia, Seiko SBTM217. Bezobsługowy - wieczny kalendarz, solarny, sterowany radiowo, i nawet w tytanie, co by ręki nie obrywał. Poszukałem do niego kontrapunktu w postaci Citizena CB3010-57L, żeby upewnić się w swoim wyborze. No i niestety, na sam koniec natrafiłem na Seiko Astron SBXY031, który zagmatwał prosty wybór. Przy założeniu całkowitych kosztów zakupu na poziomie 2500zł., radośnie przebija się przez budżet.
      Caliber 7B72 vs 7B52. Czy warto dokładać do Astrona?
      Specyfikacja 7B72: https://www.seikowatches.com/instructions/html/SEIKO_7B62_7B72_EN/BONDSYcjcdhupi
      Specyfikacja 7b52: nie mogę poszukać.
      Seiko Selection SBTM217
      https://www.sakurawatches.com/seiko-selection-sbtm217
      CITIZEN ATTESA CB3010-57L
      https://www.sakurawatches.com/citizen-attesa-cb3010-57l
      Seiko Astron SBXY031
      https://www.sakurawatches.com/seiko-astron-sbxy031
       
    • Przez mariusz847
      Witam,
       
      Chciałbym podpytać fachowców o naprawę mojej Certiny DS Action Powermatic 80. Jak widać na zdjęciach koronka razem z wałkiem jest osobno. Zegarek trafił do zakładu zegarmistrzowskiego. Diagnoza to uszkodzenie elementu trzymającego/blokującego wałek wewnątrz mechanizmu, tak to zrozumiałem. Wycena naprawy wyszła bardzo drogo, serwis wytłumaczył mi że będzie mnóstwo pracy z rozebraniem i złożeniem mechanizmu po wymianie. Dodatkowo oprócz opisanej usterki ma zostać wymienione gwintowane gniazdo w które zakręca się koronkę w kopercie (pewnie niefachowo to nazywam, przepraszam z góry). Cała naprawa to ponad 1700 PLN. Zastanawiam się czy to ma sens ekonomiczny, bo w takiej cenie pewnie można kupić ten model sprawny używany. Chciałem się poradzić fachowców co robić. Czy da się to naprawić taniej. Przyszło mi też do głowy że możnaby przecież wymienić cały mechanizm na nowy/inny Powermatic 80. Co sądzicie?



    • Przez Grzeg0rz
      Dzień dobry, 

      Zwracam się do was z małą prośbą.
      Czy mógłbym prosić o informacje nt Tissota t660? 

      Zdjęcia ulotek, danych technicznych...informacje producenta. 
      20 lat temu to był mój pierwszy prawdziwy zegarek (nie znałem wtedy mechanicznych😁).

      W końcu znalazłem uzywany, przyszedł 🤔 i hm to jest t660k (nie pamiętam w moim "K") mój był bi color, ja wiem że pamięć byla zawodna.. ale on chyba był większy🤔 odrobinę... (Może taki sam)
       
      Zdjęcia przedstawiają t660k który zakupiłem i ma tarczę niebieską, bransoleta za krótka dla mnie więc żonie sprezentuję. 
       
      Oraz zdjęcia t660 z internetu jaki miałem -tarcza czarna.
       
      Kupiłem wersję damską? Czym różni się t660 od t660k? (Nabite z tyłu na kopercie)
       
      Niestety zegar ma swoje lata i ciężko mi wygrzebać informacje..

      Będę naprawdę wdzięczny za informacje zdjęcia, z katalogu z danymi.
       


    • Przez zrytytweety
      Witam Forumowiczów.
      Mam do zagospodarowania półtora tysiąca euro i szukam jakiegoś automatu. Moją uwagę zwróciły dwa modele z 80h rezerwą chodu. Linki:
      https://www.certina.com/pl/watch/ds-2/c0244071742100
      https://zegarkicentrum.pl/tissot-powermatic-80-t127-407-11-091-01-zegarek-meski/
      Myślałem też o dwóch tańszych. 
      Pracuje na magazynie i myślałem o gshocku do pracy i jakimś wyjściowym auto.
      Jestem początkującym amatorem mierzenia czasu, bardzo otwartym na sugestię.
      P.S. niekoniecznie muszą być szwajcarskie. Zależy mi na długości użytkowania i solidnej budowie w przypadku zegarka do pracy. Obecnie miałem ediface casio efr 552 po kilkunastu uderzeniach w regał pękło szkiełko; stracił wodoszczelność ale działa.
      Pozdrawiam!
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.