Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
torr3ro

EDC za około 3k

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł taki czas, że zaczynam się zastanawiać nad nowym czasomierzem. Po części to także efekt uciułania jakiejś kwoty 😁

Poszukałem trochę i doszukałem się takich oto typów:

Glycine GL0088

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-glycine-combat-sub-42-automatic-gl0088

Steinhart Ocean 2 

https://steinhart-zegarki.pl/pl/p/OCEAN-2-BLACK-PREMIUM/124

 

Za glycine przemawia grubość, nie lubię zbyt opasłych zegarków. Stenek jest za to inny od standardowych diverow. 

 

Ale... Z drugiej strony zacząłem się zastanawiać czy może by znalazł w podobnym budżecie coś ciekawszego.. Może jednak zaczekać i pokusić się np na jakiegoś Taga? 

 

Łapę mam nie małą, 18cm i 42-44mm byłoby idealne. 

 

Coś poradzicie? 

Screenshot_20201121-223152.jpg

Screenshot_20201121-223528.jpg

Screenshot_20201121-223250.jpg

Screenshot_20201122-131351.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W tym budżecie radziłbym zwrócić uwagę na ofertę Ch. Warda. Black week, Black friday, czy jak to się tam nazywa przed nami, a wówczas zawsze można trafić u Ch. Warda na bardzo ciekawe promocje. Miałem kiedyś klasycznego Tridenta (diver), mam teraz C65 Trident diver na manualu i w mojej ocenie, w tym budżecie to po prostu świetnie wykonane zegarki. Nie mam nic do Stenka, ale to jednak model dla kogoś, komu nie przeszkadza wtórność designu. Glycine to oczywiście dobry wybór, choć uważam, że to już nie jest ta Glycine, co kiedyś... Używki dopuszczasz? Musi być "swiss made"? 

Jak dla mnie, fajną opcją na EDC w tym budżecie jest też Epos z linii Sportive (3411). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozważasz wstrzymanie się i Taga to właśnie to bym doradzał i wybór Aquaracera. Co do rozmiaru 42-44 to mam nieco większy nadgarstek od Twojego i już wiem, że be kompleksów można nosić 40 ;) Więc nie trzymałbym się sztywno tych wielkości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, fidelio napisał:

 Używki dopuszczasz? Musi być "swiss made"? 

Jak dla mnie, fajną opcją na EDC w tym budżecie jest też Epos z linii Sportive (3411). 

 

Używka nie problem żaden, nawet lepiej bo nie muszę się martwić i płakać przy pierwszej rysie 😊

 

Co do Swiss to aktualnie mam Seiko i bardzo do lubię. 😉

 

Epos ładny, ale trochę 'nudny'.. No i do marki mam jakąś awersję nie wiedzieć czemu.. 

6 minut temu, konradl napisał:

Jeżeli rozważasz wstrzymanie się i Taga to właśnie to bym doradzał i wybór Aquaracera. 

 

Aquaracer ładny, ale sporo droższy od Formula 1 i pewno na takiego bym się nastawiał.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za około 3.000 pln, biorac pod uwagę, że szukasz większych zegarków, kupisz Certinę DS Action w automacie, np. referencję C032.407.11.051.02 i będzie to świetny jakościowo diver, który powinien spełnić twoje wymagania.

 

E61E55FF-CA1E-45C4-BCAB-47533A3CCD93.thumb.jpeg.0c23a902f70e2cb08d12f5987378fba4.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To w budżecie circa 3000 pln, gdy idzie o używkę, szukałbym dodatkowo Balla z linii Fireman (np. model Enterprise). Marka ciekawa (dziś także z własnym werkiem), z fajna historią i rozwiązaniami, a do tego zegarki są świetnie wykonane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, cordi7 napisał:

Za około 3.000 pln, biorac pod uwagę, że szukasz większych zegarków, kupisz Certinę DS Action w automacie, np. referencję C032.407.11.051.02 i będzie to świetny jakościowo diver, który powinien spełnić twoje wymagania.

 

E61E55FF-CA1E-45C4-BCAB-47533A3CCD93.thumb.jpeg.0c23a902f70e2cb08d12f5987378fba4.jpeg

 

 

A Cerina to nie to samo co Glycine tylko u nas droższa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie, to nie to samo 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jakieś odniesienie do takiego Taga? Albo czegoś podobnego? Ot zwyczajnie się zastanawiam czy warto dozbierać do takiego.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym tropem zaraz skończymy na Omedze SMP 300 :)

 

PS. Z promocją na Black Friday Christopher Ward C65 40 mm albo 42 mm w bieli wychodzi za około 750€ i to jest oferta nie do przebicia, w GBP może być jeszcze taniej.

 

089B0919-05CB-4344-9BD4-149588F12D17.thumb.jpeg.4b003ea1c4a975dc46e6078c6af6f392.jpeg

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, torr3ro napisał:

Używka nie problem żaden, nawet lepiej bo nie muszę się martwić i płakać przy pierwszej rysie 😊

 

Bardzo mi się podoba takie podejście. Mogę więc zaproponować nówkę wartą 2k - ale za dodatkowy 1k dodam od siebie zestaw rysek.  :D  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używka Ball Fireman Enterprise, ale może być ciężko. W innym wypadku np. jakiś CW Trident. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zakochałem 😍

 

Z rabatem 15% będzie takiej. Idzie to dostać gdzieś jeszcze takiej? Czy to już jest super okazja? 

Screenshot_20201122-150615.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wydaje mi się, że tam można jeszcze lepsze promocje trafić. A zegarek oczywiście fajny 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, fidelio napisał:

Wydaje mi się, że tam można jeszcze lepsze promocje trafić. A zegarek oczywiście fajny 👌

Może można, ale kiedy? Na święta? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mnie się wydaje, że to może być np. przełom roku. Bo jakoś tak mi się kojarzy, że przełom 2019/2020 to były duże (nawet 50%) promocje, bo później na bazarku był np. wysyp modeli C65 (ale na manualu), w cenie (nowe, z papierami, na gwarancji, itp.) circa 2000 pln. Zresztą ja sam wówczas skorzystałem i nabyłem takiego 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, torr3ro napisał:

Może można, ale kiedy? Na święta? 

W tym roku, w czerwcu / lipcu były promocje -50%. Między innymi właśnie na C65.

Cenowo wychodziło to ok 1800zł. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Christopher Ward ma obecnie obniżkę o 15% z kodem BLACKFRIDAYVIP i zdecydowanie najlepiej kupować w GBP bo wtedy przelicznik na PLN jest dużo korzystniejszy niż przy EUR. A zegarki jak najbardziej warte polecenia.

 

obraz.png.163fbfe269bb3ed955c95a1ce840424d.png

 

Co do Glycine, to też warto, bo to też fajne zegarki, ale jeżeli już, to najlepiej kupić w USA. Wraz z kosztami wysyłki i opłatami importowymi i tak będą kosztować około sporo poniżej 2.000 PLN więc dużo mniej niż w polskiej dystrybucji.

Np. na ashford.com

 

obraz.thumb.png.959a66692a7d58a498faf97d939bad97.png

 

 

Co nie zmienia faktu, że osobiście wolałbym mieć na nadgarstku Christophera Warda niż Glycine Combat Sub

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cynk z gpb, faktycznie różnica jest rzędu kilku procent o dziwo.. 

Edytowane przez torr3ro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pojawiło mi się pytanie.. Bo znalazłem Longinesa Hydroconquest, cena nawet przystępna, ale czemu na forum stawiają go obok Glycine? Zawsze myślałem, że Longines półka wyżej jeśli nie dwie.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak dla mnie to jednak marka wyżej pozycjonowana 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No właśnie Jarku, gdzie? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.