Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
torr3ro

EDC za około 3k

Rekomendowane odpowiedzi

Towar luksusowy nie podlega obnizkom a jesli juz to jakims niewielkim.

Polityka cenowa Glycine z kosmiczna cena wyjsciowa i rabatami 50-70% luksusem mi nie pachnie.

To bardzo dobre zegarki ale dla mnie osobiscie, rowniez z racji dziedzictwa i dokonan, Longines stoi wyzej*.

 *prywatna, subiektywna opinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię i Glycine i Longinesa. Jaka jest różnica? Taka, że Glycine mam a Longinesa to chciałbym mieć. 😂 

Czas pokazują tak samo. Specyfikacje mogą mieć podobne, ale z nieznanych przyczyn podobny Longines będzie jakoś tak trzy razy droższy niż Glycine i ludzie z jakichś powodów go kupią. 😉

Design, historia, prestiż, rozpoznawalność i postrzeganie marki - to też się liczy.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do tego Longines ma po prostu świetną nazwę i niezłe logo. Moim zdaniem takie rzeczy w świecie towarów luksusowych nie są bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na Longinesa to dobra cena. Tylko trzeba pamiętać, że to jest poprzednia generacja Hydroconquesta i bezel jest tam metalowy a nie ceramiczny.

 

Tu masz jego recenzję na Forum:

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/118933-longines-hydroconquest-ref-l36424966/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://wkruk.pl/zegarki/longines/longines-hydroconquest-44

https://wkruk.pl/zegarki/longines/longines-hydroconquest-41

^^ trochę drożej, ale kolorystyka do mnie przemawia 🙂

 

Aczkolwiek ja bym brał DS Action która już tu się w wątku przewinęła 🙂

 

Tak swoją drogą zastanawia mnie, o ile koszta przeglądu tego czasomierza podbije to że ma na tarczy "Longines" :) Standardowo za japoński automat płacę ~200 zł, a jak to wygląda tutaj?

Pamiętam jak kilka lat temu zaniosłem do pana zegarmistrza (pierwszy i ostatni raz u tego człowieka) kwarcową Cytrynkę DS Podium na wymianę baterii. Cena z 18 zł skoczyła na 35 zł, bo jak się dowiedziałem "tu jest wymagana specjalna bateria". Nigdy nie myślałem że srebrowa SR936SW Maxella/394ka Renatki, to aż tak specjalna bateria :D

Edytowane przez krondar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Longinesa ktoś mi podkupił zaraz po opublikowaniu oferty w tym poście :) widać opcja była bardzo dobra :) Pozostaje czekać na promocję CHW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odmrożony kotlet, aby nie śmiecić wątkami:

jako uzupełnianie zegarkowego pudełka chcę przesunąć dotychczasowy zegarek na pozycje 2 i zakupić Glycine Incursore GL0045 na codzienne tryby, akceptowalna cena 2.5 k, prawie kupiłem i... powstało zawahanie sam nie wiem czemu, a może coś innego? Jak widzicie G jako EDC? Alternatywa? Nie miałem okazji przymierzyć, a 43 mm to już moja nadgarstkowa granica, poza tym stosunkowo płaska koperta mnie zastanawia. Dzięki z góry za podpowiedzi. Nie spieszy mi się bo już Mikołaj był 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, lukighost napisał:

odmrożony kotlet, aby nie śmiecić wątkami:

jako uzupełnianie zegarkowego pudełka chcę przesunąć dotychczasowy zegarek na pozycje 2 i zakupić Glycine Incursore GL0045 na codzienne tryby, akceptowalna cena 2.5 k, prawie kupiłem i... powstało zawahanie sam nie wiem czemu, a może coś innego? Jak widzicie G jako EDC? Alternatywa? Nie miałem okazji przymierzyć, a 43 mm to już moja nadgarstkowa granica, poza tym stosunkowo płaska koperta mnie zastanawia. Dzięki z góry za podpowiedzi. Nie spieszy mi się bo już Mikołaj był 😜

Jak się podoba to czemu nie :)

Jednak ja bym poszedł w Combata 6 lub Hamiltona Khaki King

https://www.czaszegarkow.pl/hamilton-khaki-king-czarny-stal-o40-mm-p-29880.html?gclid=Cj0KCQiA5vb-BRCRARIsAJBKc6KCMc9yRb6v6TFjvxoFA1zVMU-svoviYcvfssgBrNvQiorSp6-LiIQaAugVEALw_wcB

Hamilton ze względu na rozmiar wydaje sie lepszym wyborem

Edytowane przez artooro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 43mm jest granicą to 44mm będzie tylko przeszkadzać i nawet jak na pierwszy rzut oka, wyda się ok, to po pewnym czasie zacznie przeszkadzać. Tym bardziej że zegarek nie ma szerokiego bezela (jak w nurkach czy sportowych chrono) i będzie wydawał się naprawdę duży. 

 

Co do EDC, to pytanie jeszcze jak się ubierasz? Masz świetnego Aquisa - nie chcesz go nosić codziennie? 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, evilym napisał:

Jeżeli 43mm jest granicą to 44mm będzie tylko przeszkadzać i nawet jak na pierwszy rzut oka, wyda się ok, to po pewnym czasie zacznie przeszkadzać. Tym bardziej że zegarek nie ma szerokiego bezela (jak w nurkach czy sportowych chrono) i będzie wydawał się naprawdę duży. 

 

Co do EDC, to pytanie jeszcze jak się ubierasz? Masz świetnego Aquisa - nie chcesz go nosić codziennie? 

na zmianę chciałem do grubszego paska ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oris 65 w brązie 42 mm będzie a jak nie to glicyna incursore ;) zastanowię się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris 65 warto zobaczyć na żywo przed zakupem, to bardzo fotogeniczne zegarki jednak z bicolora wyleczylem się po przymiarce i zacząłem żałować, że pozbyłem się swoje 65-tki z arabskimi indeksami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, lukighost napisał:

oris 65 w brązie 42 mm będzie a jak nie to glicyna incursore ;) zastanowię się

Dwa nurki? Czemu nie - ale ja bym poszukał czegoś onnego. Jak wchodzisz na pułap cenowy Orisa 65 to może Nomos Club? Świetny, casualowy,wr100m. Jak znalazł na edc. 

spacer.png

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, evilym napisał:

Dwa nurki? Czemu nie - ale ja bym poszukał czegoś onnego. Jak wchodzisz na pułap cenowy Orisa 65 to może Nomos Club? Świetny, casualowy,wr100m. Jak znalazł na edc. 

 

 

dobry kierunek i chyba faktycznie nie ma się co zbytnio nurkować...  resztą byłby już 3 nurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton American Spirit 

spacer.png

 

Mido Multifort

spacer.png

 

Tissot Gentleman

spacer.png


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mido na tak, Nomos też ale na inny zegarkowy raz. Szukam raczej w kręgu Glycine Incursore/ Lum Tec M/ Sinn 556/ Damasko DA czyli toolwatchowo. Głowa musi mi odpocząć żebym się nie nakręcił. Ale znając mnie jak coś mi się spodoba odrazu to raczej to już pewna decyzja ;) ale takie propozycje pomagają i utwardzają w takim właśnie myśleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko SARX035 bądź 055. Ponad 3k nieco ale warto.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.