Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pajak80

Praca.

Rekomendowane odpowiedzi

Wolę polskie g... w polu, niż fiołki w Neapolu - tako rzecze klasyk a jak Wy się na to zapatrujecie ?

Czy gdybyście stali ponownie przed wyborem - wybralibyście raz jeszcze opcję emigracji zarobkowej ?

Wiem że wielu z Was jest poza granicami kraju, czym podyktowany jest mój post: po dekadzie na etacie w kraju pojawiła się możliwość wyjazdu do jednego z krajów skandynawskich.

Praca pewna, kwaterunek, kontrakt na stałe, ubezpieczenie, wszelkie formalności na tip top.

W sumie luźne zapytanie które dało dużo do myślenia w temacie przyszłości i niezależności finansowej.

 

Pozdrawiam serdecznie.


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem jakiś czas za dużą wodą i fiołki u nas nie mają podejścia do ich kupy w polu :)

Czas ten bardzo dobrze wspominam, może nawet trochę tęsknię za beztroską i spokojem o jutro którego tam doświadczyłem. 

Jak jest na północy nie wiem, na pewno zimno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

indywidualna sprawa. Jedni wolą brunetki, inni blondynki - tutaj tak samo, jedni wyjeżdżają i dobrze czują się na obczyźnie, która z czasem staje się ich domem. Inni cały czas czują się obco i prędzej czy później wracają. Znam jednych i drugich. A siła nabywcza np euro w porównaniu do złotego to już inna historia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Przy szacowaniu korzyści finansowych nie zapomnij wziąć pod uwagę stawki lokalnego PITu, zwłaszcza w krajach skandynawskich stawka ~50% nie byłaby niczym dziwnym po przekroczeniu pewnego progu przychodów. Jak nie znasz skali PIT to powiedz jaki kraj i sprawdzę.

 

W Skandynawii nigdy nie byłem, bardziej kontynentalna Europa i są kraje do których śmiało pojechałbym jeszcze raz, są też takie gdzie nie.

Myślę, że najtrafniej ocenisz sytuacje jak sprawdzisz informacje na grupach tematycznych dedykowanych temu konkretnemu krajowi. Służba zdrowia, struktura społeczeństwa to imo priorytety.
Z szerszych tematów - czy 'praca-właśnie-w-tej-firmie-zagranicą' da Ci coś dodatkowego (poza finansami) w perspektywie powrotu do Polski.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da nic poza zarobkami w wysokości x5 w stosunku do PL.

Stawka opodatkowania 37% Dania, na pokład wciąga mnie znajomy rodziny który przeszło 6 lat pracuje u danego pracodawcy.

Co ciekawe nie jest to stricte emigracja  stała - zjazdy do PL co tydzień na weekend.

 


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem trochę w Finlandii i jak tu wyżej pisano płaciłem podatek 49% (tax at source) co przy kosztach życia jedzenie mieszkanie wg mnie słabo wychodziło. Nawet sami Finowie po 2012 chyba zauważyli, że płacą za wszystko podwójnie i zaczęli do Estonii pływać po tańszy towar (np. Alko i paliwo) ale zaczęły się też kontrolę przy odprawach. Do tego dochodzi samopoczucie gdzie na północy przez 1/4 roku jest słońce między 11 a 13, nisko. Pamiętam że z brygadą tak nam padło, że codziennie się piło...

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pajak80 napisał:

Nie da nic poza zarobkami w wysokości x5 w stosunku do PL.

Stawka opodatkowania 37% Dania, na pokład wciąga mnie znajomy rodziny który przeszło 6 lat pracuje u danego pracodawcy.

Co ciekawe nie jest to stricte emigracja  stała - zjazdy do PL co tydzień na weekend.

 

Nie przeliczaj lokalnych walut na złotówki bo złotówkami tam nie będziesz płacił. Dania jak i inne kraje skandynawskie mają wysokie podatki + jezeli chcesz co weekend zjeżdżać to skarbówka cie będzie próbowała podwójnie opodatkować. Ogólnie to jest to indywidualna sprawa. Masz rodzinę ? Dzieci już chodzą do szkoły? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dania nie jest taka zła, mam kolegę, który mieszka już kilka lat i sobie chwali, to nie to co Norwegia, czy Szwecja.

Ja bym spróbował. Choć wszystko oczywiście zależy też od sytuacji rodzinnej, jak koledzy wyżej wspominali.

Sam do siebie mam trochę dzisiaj żal, że po studiach nie przyjąłem propozycji pracy w Australii w branży związanej z moim wykształceniem (było to jakieś 20 lat temu).

Młody wtedy człowiek był więc było łatwiej, zarówno zaaklimatyzować się, jak i wrócić, jakby nie wypaliło.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to pracować zdalnie dla firmy z zagranicy, siedząc w Polsce. 

No ale takie rzeczy to tylko w kilku branżach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzina jest, dziecko już w dalszej podstawówce - samodzielne.

Na miejsce zatrudnienia mam relatywnie blisko - niespełna 500 km.

Muszę temat przetrawić czy stawiać na szali własną strefę komfortu czy też z niej wyjść.

Pieniądze nie są celem same w sobie - bardziej środkiem który w przyszłości kilka spraw ułatwi.


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam porównanie między FI, SE i właśnie DK. I o ile w FI czy SE bym na stałe mieszkać nie chciał, to nie wahałbym się na przeniesieniem do DK. W FI dobija aura - na dłuższą metę, dla nas będzie przygnębiająca, do SE się nie mogę przekonać - to chyba kwestia podejścia Szwedów do życia; natomiast w Danii czułem się po prostu dobrze, nawet bardzo dobrze.
Ciężko to opisać, ale dokładnie takie mam odczucia odnośnie tych krajów.
Reasumując - mając jako opcję Danię podjąłbym ryzyko wyjścia poza strefę komfortu:-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pamiętam w Danii, wszędzie inwigilacja... SKAT, np. stawali autem w pewnej odległości i robili nam zdjęcia... Telefonowali potem do mnie i pytali o wszystko... A tu klops... całości działalności legalna i wszystko przejrzyste oraz zarejestrowane... ale czuło się obecność gnojków wszędzie ...  No i oczywiście daleko trzymaj się od "naszych rodaków"... 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym różnią się rodacy za granicą od rodaków w kraju ?

Słyszałem o takich nawet tu na forum co wydymali drugiego na jakiejś tam naprawie.

I co tych w kraju też omijać ?

 

20 godzin temu, kiniol napisał:

No i oczywiście daleko trzymaj się od "naszych rodaków"... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokonuj takich wyborów, byś nie musiał w wieku 40-50 lat pytać ponownie o to samo...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.