Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bojanci

Longines, tylko który

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Mam okazje kupić w dobrej cenie (z okazji czarnego tygodnia ;)) longinesa. Są trzy modele i nie wiem na który się zdecydować:

https://otteren.no/product/the-longines-avigation-bigeye

 

https://otteren.no/product/the-longines-heritage-military

 

https://otteren.no/product/hydroconquest-automatic-2

 

Mam już jednego divera bardzo podobnego do hydroconquest - TAG formule1, ale to nie automat.

Zegarki obecnie o 30% tańsze. Co byście wybrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z tej trójki jest z zupełnie innej parafii. Gdybym ja miał wybierać - zdecydowanie  Big Eye.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale trochę  bez sensu, IMO, takie pytanie. Jak zauważył @mario1971, każdy z innej parafii. Mało tego, spory rozstrzał cenowy. Ale jeśli już koniecznie miałbym wybierać z takiej właśnie trójki, a cena nie robiłaby mi żadnej różnicy, to też BE.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie, to jakiego typu zegarka potrzebujesz? Bo tutaj to pytasz o to, czy lepszy jest dostawczak, kombi, czy może kabriolet. Zależy do czego.

Na codzienny zegarek w stylu casual spośród tych trzech wybrałbym BigEye. Ewentualnie bardziej sportowo i taniej, to Hydroconquest, tylko że w mniejszym rozmiarze, bo 43mm to duży zegarek. No chyba, że masz duży nadgarstek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że Big Eye do cieniasów nie należy, a mimo wszystko bardzo dobrze układał się na mojej łapie. 

1dfdb8faea45031482d9f4466629800b.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

Pierwsze pytanie, to jakiego typu zegarka potrzebujesz? Bo tutaj to pytasz o to, czy lepszy jest dostawczak, kombi, czy może kabriolet. Zależy do czego.

Na codzienny zegarek w stylu casual spośród tych trzech wybrałbym BigEye. Ewentualnie bardziej sportowo i taniej, to Hydroconquest, tylko że w mniejszym rozmiarze, bo 43mm to duży zegarek. No chyba, że masz duży nadgarstek.

Ja bym brał dostawczaka :)

Jakby trzeba było kanapę przewieźć, to o, samochód już by był :)

 

A tak poważniej, to ja bym nie kupił żadnego z wymienionych zegarków tylko dlatego, że są akurat w promocji. 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zegarek na codzień, najlepiej pilota.

Chciałem spirit ale pojawiła się opcja tych 3.

Podobają mi się zegarki w starym stylu: jak te dwa pierwsze. Big eye mocno podobny do spirit, ale ten militar też ma coś w sobie - te ręczne malowanie robi robotę. Mam tylko małe obawy co do tych 3 barów, czy to trochę nie za mało. Wkurzyłbym się gdyby po zamoczeniu coś się z nim stało...

 

4 minuty temu, fanfar19 napisał:

Ja bym brał dostawczaka :)

Jakby trzeba było kanapę przewieźć, to o, samochód już by był :)

 

A tak poważniej, to ja bym nie kupił żadnego z wymienionych zegarków tylko dlatego, że są akurat w promocji. 

A co byś polecił do 10k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się na dostawczakach nie znam :)

 

Skoro chciałeś pilota, to kup pilota. Spirit fajna opcja. Oris ma fajnego pilota też.

 

A jak tak się rozglądasz to kolega @cordi7 założył kiedyś wątek o tworzeniu kolekcji zegarków. Warto poczytać. Szczegółów nie pamiętam ale może @cordi7 się pojawi i sam napisze.

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big Eye, to naprawdę super zegarek, tradycyjny kształt koperty, czytelna i wyrazista tarcza. Jeśli wybierać spośród tych trzech to właśnie Big Eye.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, bojanci napisał:

Chciałem zegarek na codzień, najlepiej pilota.

Chciałem spirit ale pojawiła się opcja tych 3.

Podobają mi się zegarki w starym stylu: jak te dwa pierwsze. Big eye mocno podobny do spirit, ale ten militar też ma coś w sobie - te ręczne malowanie robi robotę. Mam tylko małe obawy co do tych 3 barów, czy to trochę nie za mało. Wkurzyłbym się gdyby po zamoczeniu coś się z nim stało...

 

Użytkując zegarek z wodoszczelnością 3 ATM trzeba po prostu bardziej uważać na to co robisz, mając go na nadgarstku. Mam dwa takie, i staram się ich na wodne przygody nie narażać. Musisz o tym pamiętać, i tylko tyle...

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, fanfar19 napisał:

JA jak tak się rozglądasz to kolega @cordi7 założył kiedyś wątek o tworzeniu kolekcji zegarków. Warto poczytać. Szczegółów nie pamiętam ale może @cordi7 się pojawi i sam napisze.


Mówisz i masz :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, cordi7 napisał:


Mówisz i masz :)

 

 

 

Nie czytając wcześniej tego posta, okazuje się, że moja kolekcja obrała dobry tor:

Mięśniak i Diver już są

Teraz pilot. Eleganta narazie pominę ;). 

41303DFF-582F-4331-931C-7F95013A448C.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego zestawu Chrono albo Heritage Military. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fanfar19 napisał:

A tak poważniej, to ja bym nie kupił żadnego z wymienionych zegarków tylko dlatego, że są akurat w promocji.

 

Kup divera.

Teraz każdy kupuje divera.

Wyrazisz tym swoją indywidualność :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. 

Czyli większosć wybrałaby Big eye. W takim razie Big Eye czy Spirit(bez chrono)? Nadgarstek 18,5

1. Big Eye- 3 ATM, werk L688.2, chronograf, 41 mm, po przecenie około 8000 pln

https://www.longines.com/watches/heritage-collection/l2-816-4-53-2

2. Spirit - 10 ATM, werk L888.4, chronomert, 40 lub 42 mm cena około 9000 lun 9500 pln

https://www.longines.com/watches/longines-spirit/l3-810-4-53-0 

 

Obydwa podobają mi się bardzo. Gdybym miał większy budżet, wybrałbym Spirita chronografa i po kłopocie...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spirit jest piekny ale ma dlugasne uszy (wersja 42 mm okolo 52 mm, wersja 40 mm ciut mniej ale tez 50+ mm), mierzyles?

Wersja 40 mm dla mnie ladniejsza bo nie ma ucietego indeksu na godzinie 3, ktory psuje mi odbior tarczy wiekszego wariantu.

 

Jak rozumiem TAGa uzywasz na co dzien, G Shock jest do ciezkiej roboty, w tej sytuacji chrono (Big Eye) daje ci dodatkowy typ zegarka.

Spirit dla mnie tez jest w klimatach EDC (every day carry) i troche by ci sie dublowal z TAGiem ale przeszedlby chyba do bardziej eleganckich strojow.

 

Musisz sie zastanowic czego chcesz i do czego bedziesz tego uzywal bo skaczesz troche po bardzo roznych zegarkach.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bojanci napisał:

Obydwa podobają mi się bardzo. Gdybym miał większy budżet, wybrałbym Spirita chronografa i po kłopocie...

 

Proponuję poczekać do soboty i wybrać się do salonu z Longines'em.

Przymierzysz sobie BigEye, Spirit 40, 42 i będziesz miał łatwiej. Może coś na żywo nie zagra z którymś. To się dość często zdarza, na zdjęciach super, a na żywo czar pryska.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem. Przymierzałem. Dodatkowo pojawił się  breitling 8, który wyglada tez całkiem i jest za 8 tysi. 

Wiem napewno że spirit 42 strasznie duży ( i ta obrzezana 3) a chronograf to olbrzym! Tu faktycznie 40 lepsza. 

Przymierzyłem z ciekawości legend divera. Całkiem fajnie leży. 

Big eye jest bardziej stonowany, nie świeci się tak jak spirity.

Dalej niezdecydowanie, ale ze wskazaniem na big eye.75E406F5-A0A4-45B9-B835-AB3E7482C02C.thumb.jpeg.cf0e3c38f11371dbefd373924f664b91.jpeg35761625-75F2-4C67-AC4C-A043B6F068D3.thumb.jpeg.c87189a2a8f1218a254080e6c251d51b.jpeg88A15657-C260-43DB-9E3A-B9465BE6660D.thumb.jpeg.f6187e1e2558044aa6a4dce7405aef6b.jpeg934EB48F-4541-469B-AD61-89AE183EB1F7.thumb.jpeg.f3fd12eff09cf10b6bec3fb61fb7070c.jpeg1B13FB2B-740E-48BF-BB2D-DCDBA6AF539B.thumb.jpeg.028b6506224a7d89fc1c835e7a11cb42.jpegE1CA0EF3-3B49-4445-8D18-36A458192BD0.thumb.jpeg.b871818cf0361bc5f9aed6ae30f7502f.jpeg87C9BDE0-C361-4452-830A-FD38D7DB7AF7.thumb.jpeg.af0f3efaac221868bd532814751bf4d2.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wybor miedzy Big Eye a Spirit 40-ka :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie Big Eye

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam głos i przekazuję go na Breitlinga :o

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bojanci napisał:

Bylem. Przymierzałem. Dodatkowo pojawił się  breitling 8, który wyglada tez całkiem i jest za 8 tysi. 

Wiem napewno że spirit 42 strasznie duży ( i ta obrzezana 3) a chronograf to olbrzym! Tu faktycznie 40 lepsza. 

Przymierzyłem z ciekawości legend divera. Całkiem fajnie leży. 

Big eye jest bardziej stonowany, nie świeci się tak jak spirity.

Dalej niezdecydowanie, ale ze wskazaniem na big eye.

 

Nie ma się nad czym zastanawiać ;)

 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc Big Eye it is! Dzięki wszystkim za rady.

Wrzucę zdjęcie jak odbiorę, nam nadzieję jeszcze w tym tyg.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.