Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zegarsk1

Zenith oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ten zenith jest oryginalny? Sprzedawca twierdzi, że rok około 1940.

Screenshot_20201124-194300_Chrome.jpg

Screenshot_20201124-194319_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marekvegas napisał:

Wygląda na oryginał. Rok~1938.

 

A tarcza tez oryginalna? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zegarkach znam się miernie ale jeżeli to oryginał to może mieć bardzo ciekawą historię z powyższą tarcza..😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tarcza oryginalna, a hakenrojc był domalowany później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie było tarcz ze swastyką.

Jeśli się mylę, proszę o przykłady oryginalnych zegarków, a nie wynalazków z malowanką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Iko napisał:

Wg mnie nie było tarcz ze swastyką.

Jeśli się mylę, proszę o przykłady oryginalnych zegarków, a nie wynalazków z malowanką.

 

Jesli byly to bylo ich bardzo malo, mysle ze 99,9% zegarkow ze swastyka na tarczy to w miare wspolczesne malowanki

13 godzin temu, zegarsk1 napisał:

Tarcza widać, że wymaga czyszczenia 

 

Screenshot_20201124-231209_Chrome.jpg

 

czyszczenia?

myslisz ze jestes w stanie cokolwiek tu wyczyscic?

wg mnie, ze wzgledu na swastyke (ktora byla domalowana ztapewne wiele lat po wojnie) nie ma sensu nawet sie nad nim zastanawiac... no chyba ze za darmo jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś kazał sobie namalować swastykę przed wojną lub w czasie wojny ? Może ktoś chciał być na czasie ( oczywiście nie chodzi mi o malowanie fabryczne ) Ala to tylko takie moje podejrzenie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Joogi napisał:

A może ktoś kazał sobie namalować swastykę przed wojną lub w czasie wojny ?emoji848.png Może ktoś chciał być na czasie emoji6.png ( oczywiście nie chodzi mi o malowanie fabryczne ) Ala to tylko takie moje podejrzenie emoji6.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Wydaje mi sie to bardzo malo prawdopodobne.  Poznales kogos wspolczesnie kto kazal sobie namalowac logo jakiejs partii? 

Edytowane przez SzefSzefow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie też jest to mało prawdopodobne ale to były inne czasy Nie którzy w czasie wojny stylizowali się na Adolfa , to może i zegarki sobie malowali


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2020 o 08:50, wisniap napisał:

Na zegarkach znam się miernie ale jeżeli to oryginał to może mieć bardzo ciekawą historię z powyższą tarcza..😊

Ja tam widzę bardziej czyjeś nieszczęście, niż ciekawą historię. Zegarka bym nie tykał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe historie świata z reguły związane są z czyimś nieszczęściem począwszy od wyginięcia dinozaurów, a skończywszy na dzisiejszym, światowym lockdownie.. ot historia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wisniap napisał:

Ciekawe historie świata z reguły związane są z czyimś nieszczęściem począwszy od wyginięcia dinozaurów, a skończywszy na dzisiejszym, światowym lockdownie.. ot historia...

Jestem potomkiem ludzi którzy wycierpieli bardzo podczas IIWŚ, więc nijak nie mogę porównać nazizmu do epoki lodowcowej czy covida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, marekvegas napisał:

Zegarka bym nie tykał.

 

 

przeleciala przez niderlandzkie forum historia iwc dla luftwaffe ze swastyka na tarczy

to byl fake (domalunek) z ktorym producent nie mial nic wspolnego

niestety trafiaja sie niezdrowe fascynacje nazizmem i u nas skonczylo sie permbanem dla wystawiajacego ten zegarek

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, marekvegas napisał:

Jestem potomkiem ludzi którzy wycierpieli bardzo podczas IIWŚ, więc nijak nie mogę porównać nazizmu do epoki lodowcowej czy covida.

Napisałem wyłącznie, że zegarek może mieć ciekawą historię nic więcej. Ja jestem wnukiem jeńców wojennych i uwielbiałem słuchać babci opowiadającej o dwóch totalitaryzmach, których doznała. 6 lat w różnych obozach, ech książkę można by napisać. To byli wspaniali ludzie. to już historia..zawsze nam tak kończyła swoje opowieści. Za to z dziadka, który był jeńcem września 39 nic o wojnie się nie wycisnelo🙂. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Czujnik napisał:

 

 

przeleciala przez niderlandzkie forum historia iwc dla luftwaffe ze swastyka na tarczy

to byl fake (domalunek) z ktorym producent nie mial nic wspolnego

niestety trafiaja sie niezdrowe fascynacje nazizmem i u nas skonczylo sie permbanem dla wystawiajacego ten zegarek

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

 

 

W przypadku takich malowanek raczej chodzi o kase niz fascynacje nazizmem, tworcy zeruja na niewiedzy kupujacych. swastykowe malowanki sprzedawaly sie drozej niz podobne zegarki bez krzyza. teraz pojawiaja sie coraz rzadziej, a i ceny ze wzgledu na internet i dostep do wiedzy sa nizsze. mysle, ze bedzie tego na rynku mniej i mniej 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko Zenitha. wolę, jak to robią na pobiedach z lat 80 ;)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SzefSzefow napisał:

bedzie tego na rynku mniej i mniej

 

oby

aczkolwiek u nas co jakis czas pojawiaja sie fascynaci-zbieracze tematu nazi i sa latwym lupem naciagaczy

co ciekawe jeszcze 30lat temu za odzywke w knajpie w utrechcie po niemiecku mozna bylo zarobic w tube

sorki za offtop

 

3 godziny temu, oszolom napisał:

szkoda tylko Zenitha

 

dokladnie

 

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, wisniap napisał:

Napisałem wyłącznie, że zegarek może mieć ciekawą historię nic więcej. Ja jestem wnukiem jeńców wojennych i uwielbiałem słuchać babci opowiadającej o dwóch totalitaryzmach, których doznała. 6 lat w różnych obozach, ech książkę można by napisać. To byli wspaniali ludzie. to już historia..zawsze nam tak kończyła swoje opowieści. Za to z dziadka, który był jeńcem września 39 nic o wojnie się nie wycisnelo🙂. Pozdrawiam

Ciekawą historią jest to że losy naszych przodków są bardzo podobne. Mój dziadek został też pojmany podczas kampanii wrześniowej i spędził wojnę w stalagu. Wyzwolony i wcielony do wojska angielskiego wyzwolił moją babcię ( przyszłą żonę), uczestniczkę powstania Warszawskiego z obozu Bergen-Belsen w 45r. Dziadek również nie chciał opowiadać co przeżył, opowiadania babci mam nagrane na dyktafon. Opowiadała wszystko jednak z płaczem na wspomnienie wojny. Teraz powoli zapoznaję z nagraniami swoje dzieci. Pozdrawiam Marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, oszolom napisał:

szkoda tylko Zenitha.

Dokładnie,

chciałem upolować, ale w ostateczności odpuściłem. Ktoś nabył za niespełna 200pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to nie ma czego żałować, ani to lokata kapitału ani okaz w dobrym stanie ...a już tym bardziej z tym dodatkowym "logo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.