Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterMind

Rolex Datejust ref. 1603 - historia zakupu i minirecenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki!

 

Poprzedni Datejust "nadal jest wśród nas" z tego co się orientuję, prawda @foti czy coś uległo zmianie?


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Szyszkops napisał:


Vulcain Wadima bardzo mi się podoba, ale jeśli przeczytasz raz jeszcze co napisałem, to jasne będzie, co podoba mi się bardziej emoji6.png
 

Ok, ale Rlx raczej nie jest na sprzedaż przynajmniej przez 6 m-cy, a myślałem, że będzie szansa złapać świerszcza 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany, to w Holandii właśnie się pojawił ghost na sprzedaż. Niestety wskazówki w innym kolorze lumy.

 

https://www.chrono24.pl/rolex/rolex-datejust-1601--grey-ghost-dial--box--papers--steel-white-gold--jubilee--36mm--1974--id17413494.htm?SETLANG=pl_PL&SETCURR=PLN&goal_change_domain=1

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MasterMind napisał:

Jakby ktoś był zainteresowany, to w Holandii właśnie się pojawił ghost na sprzedaż. Niestety wskazówki w innym kolorze lumy.

 

https://www.chrono24.pl/rolex/rolex-datejust-1601--grey-ghost-dial--box--papers--steel-white-gold--jubilee--36mm--1974--id17413494.htm?SETLANG=pl_PL&SETCURR=PLN&goal_change_domain=1

mnie się pod tym linkiem nie otwiera ogłoszenie a jedyny ghost na Ch24 to jakiś z sygnaturą Cartier z HK za ponad 130k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że już sprzedany 😂 (27600zł)

 

Ale znalazłem prawdziwą petardę- gdybym nie miał ghosta już bym kupował:

 

rolex-oyster-perpetual-datejust-ref-1601

 

https://www.blackbough.co.uk/product/rolex-oyster-perpetual-datejust-ref-1601-dated-1972-wyrdswg/

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MasterMind, jeśli możesz, to wytłumacz mi proszę jedną kwestię z tej oferty. W opisie podają, że dzięki temu że na indeksach i wskazówkach nie ma materiału luminescencyjnego, jest ona zachowana w świetnym stanie. Natomiast na dole, pomiędzy sigmami, mamy 'T Swiss T', które, o ile mi wiadomo, oznacza użycie trytu. O co więc chodzi? Swoją drogą, piękny egzemplarz😍

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już spieszę z wytłumaczeniem. Po pierwsze DJ bez lumy to już rzadkość sama w sobie. Po drugie jest to Sigma dial - ma oznaczenia na dole obok T Swiss T po obu stronach (symbol "sigma"). Tryt jest lekko radioaktywny i z czasem niszczy wokół powierzchnię na której się znajduje. Nie wszystkie kolory uderza najmocniej ale w wątku Rolexa dziś o tym pisałem:

 

8 godzin temu, MasterMind napisał:

Nie wiem jak to procentowo się rozkłada, ale przeważająca większość w 160x to zwykłe srebrne sunburst. Jak spojrzysz na całość oferty w internecie to lnianych nie brakuje, w sensie jak sobie zamarzysz lnianą to raczej znajdziesz bez większego problemu, ale niewątpliwie samo wykończenie jest rzadsze niż te ze szlifem słonecznym. No i do tego dochodzi jeszcze kolor, bo te lniane też występują w różnych odcieniach, od grafitowego do jasnosrebrnego. Mają też różną wyrazistość lnianego wzoru.

 

Inna sprawa to popyt. Takie niebieskie na 160x wydają się być równie rzadkie, a podejrzewam że tak naprawdę mało się ich widuje ze względu na obecną popularność, a nie ilość wyprodukowanych sztuk. Ludzie lubią niebieskie DJ preferowanie z karbowanym bezelem i dlatego oferty szybko znikają i na wszystkich referencjach sprzedawcy zawsze dają na niebieskie większy narzut. Kolejnym problemem jest też to, że niebieskie na czterocyfrowych referencjach zdają się ulegać szybszemu zniszczeniu z czasem - w miejscach gdzie przyklejony był tryt często można zobaczyć odbarwienia i uszkodzenia, tak samo na rantach tego wcięcia w tarczy niebieski lubi się brzydko złuszczać.

 

Rolex Datejust 1601 Steel – The Keystone Watches

 

 

Co do oznaczeń, Rolex nie robił osobnych tarcz (w sensie napisów bez T) tylko po prostu nie nanosił na tarczę trytu. Dlatego możesz właśnie znaleźć takie egzemplarze, gdzie jest T Swiss T, a mimo to nie ma lumy. Najważniejsze by nie było jej też na wskazówkach (w sensie komplet brak lumy na tarczy, wskazówki pełne). Większość takich modeli bez lumy szła do Japonii, gdzie był zakaz używania radioaktywnego trytu.

 

Egzemplarz z linku jest świetny z czterech względów 1. Bardzo dobry stan zachowania całości, 2. Szara tarcza 3. "Tarcza Sigma" 4. Wersja bez trytu.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wszystko jasne, dzięki za wyjaśnienie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Carrot napisał:

Teraz już wszystko jasne, dzięki za wyjaśnienie:)

Zapomniałaś dodać, kliknięte ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971, gdybym miała luźne 18k to może bym i kliknęła;) Ale trzeba przyznać, że pięknie wygląda w tej wersji i to chyba jedna z niewielu konfiguracji, które mogłabym mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun

@MasterMind a jest na forum recenzja tego Rolexa ref. 16014? Znajduję tylko fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Zastanawiam się, czy w przyszłości nie założyć jakiegoś bloga zegarkowego i zostawiam sobie niektóre teksty na ten projekt.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż ! Na forum zostało specjalnie zrobione miejsce na blogi klubowiczów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2020 o 21:29, MasterMind napisał:

Dzięki!

 

Poprzedni Datejust "nadal jest wśród nas" z tego co się orientuję, prawda @foti czy coś uległo zmianie?

Tak. Zegar nadal wśród nas. Niestety nie może się za często przebić na rękę przez GMT i Suba. A jak jeszcze przerobię Explorera na białe GMT to chyba na dłużej utknie w szufladzie. Dostaję propozycję nawet od właściciela od którego trafił do Ciebie ale zaporowa cena nadal sprawia że jest u mnie. I niech tak zostanie ;)

W dniu 29.11.2020 o 18:17, MasterMind napisał:

Wygląda na to, że już sprzedany 😂 (27600zł)

 

Ale znalazłem prawdziwą petardę- gdybym nie miał ghosta już bym kupował:

 

 

 

https://www.blackbough.co.uk/product/rolex-oyster-perpetual-datejust-ref-1601-dated-1972-wyrdswg/

 

Muszę częściej przeglądać forum. Gdybym wcześniej widział to bym sobie chyba prezent pod choinkę sprawił. A Vulcain jest super. Sam ustawiłbym się w kolejkę. 🙂

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.