Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mefiu666

garniturowiec mechaniczny junghans vs epos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję zakup zegarka mechanicznego do garnituru. Zależy mi na tym by był cienki, miał mechanizm mechaniczny z naciągiem ręcznym. Mile widziana mała sekunda. Datownik i i inne funkcje nie są niezbędne. Przejrzałem forum, sklepy z zegarkami. Od pewnego  czasu numerem jeden był: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-epos-originale-3408-208-20-16-15 . Jednak ostatnio wpadł mi w oko junghans: https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/16277_Junghans_Meister_Hand-Winding_027350400 . Co sądzicie pod względem jakościowym, który lepszy? Mechanizm widzę, że mają ten sam. Jeśli znacie jakieś fajne zegarki spełniające powyższe kryteria, to oczywiście jestem także otwarty na inne modele. Jutro black friday, może będą jakies dobre okazje cenowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Myślę, że oba zegarki to zbliżona jakość wykonania. Weź tego, który bardziej Ci się podoba. Miałem kiedyś tego Eposa i teidno coś złego o nim powiedzieć. Gdybym dziś stał przed takim dylematek, to wybralbym ...Junghansa 😉 Bo jest nieco mniejszy i jego tarcza jest ciekawsza. Zwróć tylko uwagę na to, że w tym Junghansie nie ma szkła szafirowego. Jeśli jednak ma to być typowy garniturowiec, to kwestia szkła nie powinna być aż tak istotna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Skoro tak, to może Stowa z modelem Antea? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch wymienionych brałbym Junghansa. Epos jest OK, ale Junghans to klasyka i niepowtarzalny styl.

Dla mnie ładniejszy i ciekawszy, pomimo, że trochę grubszy. Epos jest wyjątkowo cieniutki.

No i tańszy:

 

obraz.thumb.png.8b11a704249b161b51bcc0479fe6fc0c.png

 

Chociaż EPOS w Jubitomie też praktycznie w tej samej cenie

 

obraz.png.a86ba9aa8ddf1a4cd241e5c723d2dfef.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch dla mnie zdecydowanie Epos. Może dlatego, że sam mam identycznego😃

Obydwa to na pewno dobre zegarki, a wybór zależeć powinien przede wszystkim od indywidualnego gustu i upodobań. Dla mnie Junghans jest zbyt retro, a jednocześnie zbyt nowoczesny, żeby być tym retro. Pewnie zostanę za to zjechany, ale wg mnie wygląda trochę niespójnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pieniadzach, o jakich mowimy bralbym Nomosa, np. Ludwiga 35 mm:

 

https://www.chrono24.de/nomos/nomos-ludwig--sie-sparen-300---id15455032.htm

 

15455032-1ga8anxwrinqb107ty566d7z-Zoom.j

 

albo Oriona 35 mm:

 

https://www.chrono24.de/nomos/nomos-orion--id12829362.htm

 

12829362_zoom_v1572792308390.jpg

 

 

Ewentualnie nieco bardziej casualowego Cluba Campusa prezentowanego juz wczesniej przez kolege @StaryWilk.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra promocja z okazji black friday jest na eposa w zegarowni: 405096375_Zrzutekranu2020-11-2718_58_21.thumb.png.e94c22226b8bf5fa50bc914aaa6b0af6.png

Junghans z kodem BLACK identycznie jak wcześniej z kodem JESIEN w kwocie 4120zł. No nic, mam jeszcze parę godzin na zastanowienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.