Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
davidoff1992

Breitling Superocean Heritage 42 czy Longines Legend Diver

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Rozważam zakup jednego z tych zegarków. Który z nich byście wybrali? Pewnie będę szukał egzemplarzy używanych szczególnie w przypadku Breitlinga. Zależy mi żeby był to sportowo elegancki zegarek do marynarki.

Dziekuje za wszelkie opinie :)

breitling-AB2010121B1A1.jpg

L37744506.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na Breitlinga ! . Jak dla mnie za dużo tych kropeczek i kreseczek w Longinesie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na LLD, lubię kompresory, a szkło i dekiel są świetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosuję na Breitlinga, za całokształt.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Breitling. Piękny zegarek. Ładniejszy bezel, data lepiej wkomponowana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że rozważasz wersję na meshu?w takim wypadku Breitling bez 2 zdań. LLD na fotkach od frontu super. Ale z wygodą noszenia i wykonaniem koperty sporo traci. 

Jednak co do cen używek to nie jest ten sam segment IMHO. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie brałbym Brajtka!


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, wieloryb napisał:

Rozumiem, że rozważasz wersję na meshu?w takim wypadku Breitling bez 2 zdań. LLD na fotkach od frontu super. Ale z wygodą noszenia i wykonaniem koperty sporo traci. 

Jednak co do cen używek to nie jest ten sam segment IMHO. 

Tak to prawda, LLD jak się dobrze znajdzie to można wyrwać za 5-6k a Brajtek ok 10k. Tylko wiem, że jak wybiorę coś co mi się mniej podoba tylko dlatego że było trochę tańsze to i tak skończy się później na zakupie Brajtka :)

Te wersje kolorystyczne Brajtka wg mnie są najlepsze 

Breitling-Superocean-Heritage-II.jpg

Superocean-Heritage-II-Automatic-B20-44-in-steel-gold-black-dial-cover-thumb-2000x1331-36827.jpg

 

Macie może jakieś inne propozycje ciekawych zegarków? Czy jak wskakuje w budżet 10k+ to lepiej szukać np jakiejś Omegi albo Tudora? 

Edytowane przez davidoff1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie lepiej. Jeśli Ci się podoba ten brajtek to jest bardzo fajny zegarek!  Tylko nie na małe nadgarstki... 

Jeśli podasz na forum hasło 10+ otrzymasz propozycje modeli po 15😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niestety nie miałem okazji go jeszcze przymierzyć a mam mały nadgarstek. Longines HC 41mm to generalnie max co mi się mieściło i było wygodne na nadgarstku, wersja 43mm już była za duża. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, davidoff1992 napisał:

Macie może jakieś inne propozycje ciekawych zegarków? Czy jak wskakuje w budżet 10k+ to lepiej szukać np jakiejś Omegi albo Tudora? 

Z tych dwóch: zdecydowanie Breitling

 

Inne propozycje za ok 10k w rozmiarze max 42mm? 

 

Oris Aquis 41,5mm

Sinn U50 41mm

Rado Captain Cook 42mm

Tag Heuer Aquaracer 41mm 

 

Większość poniżej zakładanego budżetu :)

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie - Brajtek, to jeden z 2 modeli jakie mięsie podobają. Wersja 42 mm ma około 50 mm lug to lug bodajże, czyli coś w okolicy Hydroconquesta 41, o którym piszesz, że jest ok. Jeśli ma być do marynarki to IMO zarówno LLD jak i Superocean Heritage mogą być za duże przy małym nadgarstku. Sportowy zegarek na mały nadgarstek to IMO bardziej Brajtek ale Chronomat:

 

D9151CE3-0D61-492A-B928-9509F0B28321.thumb.png.f14274c4396cf152722a2a3a9e410bd5.png

 

Wempe Iron Walker:

53B32040-E904-43FD-AFFA-ECC7DC28590A.thumb.jpeg.6e36fcc22abc9136a1bbc72ef7b55791.jpeg

 

 

czy wreszcie Tudor Royal:

8C804BC6-7EF8-48FF-AE9A-7A9185F4BAFF.thumb.jpeg.de388ffe3106ea5c9aa6b9c4aad8e9aa.jpeg

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, evilym napisał:

Z tych dwóch: zdecydowanie Breitling

 

Inne propozycje za ok 10k w rozmiarze max 42mm? 

 

Oris Aquis 41,5mm

Sinn U50 41mm

Rado Captain Cook 42mm

Tag Heuer Aquaracer 41mm 

 

Większość poniżej zakładanego budżetu :)

 

 

Hej, 

Wszystkie z tych zegarków przymierzałem jak szukałem letniego zegarka i generalnie na ręce najlepiej siadło mi Seiko 5 i wybrałem go jako sportowy zegarek na codzień. Teraz potrzebuje coś bardziej eleganckiego.  Bardzo podoba mi się też TH Carrera 5

 

wm_Tag_Heuer_Carrera_Automatic_Day-Date_Calibre_5_74589377.jpg

Edytowane przez davidoff1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, davidoff1992 napisał:

Zależy mi żeby był to sportowo elegancki zegarek do marynarki.

 

To czemu szukasz wśród zegarków do pianki nurkowej?

 

TH Carrera 5


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zeno napisał:

 

To czemu szukasz wśród zegarków do pianki nurkowej?

 

TH Carrera 5

Ponieważ wg mnie bardzo fajnie wyglądają do casualowej marynarki patrząc na zdjeciach :)

Longines-Legend-Diver-Reference-L3.674.4.jpg

dd8c6a8df239525b365acdf643a0e80f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, davidoff1992 napisał:

 

Hej, 

Wszystkie z tych zegarków przymierzałem jak szukałem letniego zegarka i generalnie na ręce najlepiej siadło mi Seiko 5 i wybrałem go jako sportowy zegarek na codzień. Teraz potrzebuje coś bardziej eleganckiego.  Bardzo podoba mi się też TH Carrera 5

 

wm_Tag_Heuer_Carrera_Automatic_Day-Date_Calibre_5_74589377.jpg

Myślałem że szukasz wzglednie eleganckiego divera. 

 

Dla mnie akurat TH Carrera bez chrono to nie Carrera :)

 

Puszukaj czegoś może od Longinesa, Nomosa, Tudora. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał:

Wizualnie - Brajtek, to jeden z 2 modeli jakie mięsie podobają. Wersja 42 mm ma około 50 mm lug to lug bodajże, czyli coś w okolicy Hydroconquesta 41, o którym piszesz, że jest ok. Jeśli ma być do marynarki to IMO zarówno LLD jak i Superocean Heritage mogą być za duże przy małym nadgarstku. Sportowy zegarek na mały nadgarstek to IMO bardziej Brajtek ale Chronomat:

 

D9151CE3-0D61-492A-B928-9509F0B28321.thumb.png.f14274c4396cf152722a2a3a9e410bd5.png

 

Wempe Iron Walker:

53B32040-E904-43FD-AFFA-ECC7DC28590A.thumb.jpeg.6e36fcc22abc9136a1bbc72ef7b55791.jpeg

 

 

czy wreszcie Tudor Royal:

8C804BC6-7EF8-48FF-AE9A-7A9185F4BAFF.thumb.jpeg.de388ffe3106ea5c9aa6b9c4aad8e9aa.jpeg

 

No ten Tudor jest sztos. SuperSuper,  nie widziałem go wcześniej nigdzie w sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superocean heritage miał być pierwszym moim poważnym zegarkiem kilkanaście lat temu. Wzdychałem do niego ale z perspektywy czasu cieszę się że go nie kupiłem. Za każdym razem jak go teraz widzę wydaje mi się bardzo nudny i nieporywajacy. Choć wie ze to poprawny zegarek. LLD był i jest ponadczasowym wzorem.
Ten chronomat wygląda świetnie choć to wersja 36 mm jak dobrze pamiętam, jednak na mały nadgarstek powinien być ok no i jeszcze ta bransoleta wygląda fajnie.
Tudora chętnie sam bym zobaczył na żywo, bo wygląda ciekawie.
Wempe to dla mnie taki projekt na siłę na fali APRO like.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch Breitling. Jeśli zechcesz dołożyć, Tudor Black Bay.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, lort napisał:

Wempe to dla mnie taki projekt na siłę na fali APRO like.


Dla mnie bardziej wyraźna jest inspiracja VC Overseas oraz IWC Inżynierem w przypadku 3-wskazówkowca oraz IWC Aquatimer w przypadku divera. Co nie zmienia faktu, że to fajne wizualnie jak dla mnie, świetnie wykonane, solidne i nieźle wykonane zegarki. :)

 

TH Carrera albo któryś z Nomosow (Campus?) to tez fajne opcje warte rozważenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jest, że z zegarkami jest jak z autami. Możnaby dokładać po kilka tyś w nieskończoność bo troszkę droższy model jest jeszcze fajniejszy :) Aczkolwiek jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny to wydaje mi się, że LLD i TH Carrera wypadają bardzo fajnie bo można wyrwać używki w dobrym stanie za mniej niż 6tyś a Brajtka za min 12k i wtedy wchodzimy już w świat Tudora używanej Omegi, IWC i Zenitha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bardziej wyraźna jest inspiracja VC Overseas oraz IWC Inżynierem w przypadku 3-wskazówkowca oraz IWC Aquatimer w przypadku divera. Co nie zmienia faktu, że to fajne wizualnie jak dla mnie, świetnie wykonane, solidne i nieźle wykonane zegarki.
 
TH Carrera albo któryś z Nomosow (Campus?) to tez fajne opcje warte rozważenia.
 
Masz rację tym wempe-to taki IWC inżynier. Ja powinienem napisać że powstał pod wpływem mody na Genta style.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z dwóch wymienionych przez ojca założyciela wątku, to Brajtek za umiejscowienie datownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.