Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mr.Pete

Zegarki Nautica - jaki jest w nich werk?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich,

Szukałem w internecie na wszystkie możliwe sposoby, na stronach PL i EN, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi (może źle szukałem), dlatego pozwalam sobie zapytać Was.

 

Jakie konkretnie mechanizmy/werki są umieszczane w kwarcowych zegarkach firmy Nautica? Chodzi mi o podanie nazwy modelu. Jedyne informacje, jakie znalazłem są bardzo ogólne i są to:

1. Że są to mechanizmy Timexa (ok, ale jakie konkretnie), bo marka Nautica należy do grupy Timex.

2. Że są tam kwarcowe mechanizmy japońskie (ok, jak powyżej, jakie?)

3. Że zdarzają się jakieś "ETY" i jakieś "Rondy" (ale jakie? :) )

 

Z góry Wam serdecznie dziękuję za konkretne informacje, a jeśli istnieje jakaś rzetelna strona www/portal, na którym można sprawdzić, jaka marka z jakich werków korzysta, to byłbym wdzięczny za podesłanie adresu, bo ja nie mogę niczego takiego znaleźć.

 

PS. Tak wiem, że jak otworzę zegarek (którego jeszcze nie mam), to mogę sprawdzić co tam "tyka"

PS2. Tak wiem, że to marka modowa i możecie mieć o niej nie najlepsze zdanie i że w tych pieniądzach jest milion lepszych zegarków. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
2 godziny temu, Mr.Pete napisał:

 

PS2. Tak wiem, że to marka modowa 

Tyka w nich tani szajs, więc nikt się nie pochyla nad tym...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie w każdym modowcu tyka "tani szajs" (słyszałem że w niektórych nawet uznane szwajcarskie werki), ale nie mnie oceniać i nie to jest tematem. Liczę, że może jednak ktoś mi pomoże. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki Nautica to klasyczny przykład wykorzystania popularności brandu do rozszerzenia portfolio produktów. I tak jak w większości przypadków udzielana jest jedynie licencja na użycie logo firmy. W przypadku Nautica prawa do logo i dystrybucji ma holenderska firma TMX Group BV zależna od Timex Group US (właścicielem całego brandu jest, czy raczej był VF Corp bo od 2018 prawa te przejął ABC LLC). Timex odpowiada także za R&D i produkcję.

1. No właśnie - nie jestem pewien czy Timex produkuje mechanizmy. Produkcja Marlina chyba została wstrzymana w latach 80'. Chyba wszystkie brandy Timex'a są na werkach japońskich, szwajcarskich bądź na Seagull'u.

2. Tak są. Miyota - na przykład GL22. Seiko - na przykład VS42A i 7T92 czy NH35A.

3. Tak Nautica znakuje te modele "Swiss Movt" - na przykład Ronda 6004.D.  O ETA nie słyszałem (aczkolwiek Timex używa tych werków)

Niestety producent nie podaje danych (czasami można znaleźć info w press release) i możliwość weryfikacji masz dopiero po otwarcie zegarka.

Nautica to marka modowa co w żadnym przypadku nie oznacza, że jest to "tani szajs" ! Większość ludzi wybiera brand który potrafi zidentyfikować i powiązać z konkretnym odczuciem i na tym  bazowany jest marketing marek modowych. 

Nie mam żadnego Timex'a i nie odważę się powiedzieć ,że firma ta produkuje kiepskie zegarki. Myślę wręcz, że w tej kategorii cenowej są to bardzo dobre produkty.

Myślę też że z radami typu "Nautica to szajs, kup Lange 1 bo ma lepszy mechanizm" sam sobie poradzisz :) 

Edytowane przez Pan Tarhei

jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pan Tarhei i takiej właśnie odpowiedzi potrzebowałem - rzeczowej, spokojnej, nie nachalnej, nie hejtującej. Bardzo Ci dziękuję.

Z Twojego wyjaśnienia wynika, że prawdopodobnie w modelu, który nabędę będzie coś "taniego, ale wcale nie gównianego" japońskiej produkcji.

A chcę go mieć z jednego prozaicznego powodu - bo bardzo podoba mi się jego kanciasta koperta. ;) I patrząc przez to kryterium, nie przeszkadza mi, że to kwarc na jakimś zwykłym japońskim mechanizmie.

Co do zegarków Timex - mam jeden, też kwarc, z "militarnej" serii i działa super (jak na moje potrzeby), od 4 lat nie wymieniałem baterii nawet. Służy mi jako zegarek codzienny. I taką też funkcję będzie miała ta Nautica.

 

Zatem jeszcze raz ogromne dzięki, że chciało Ci się mi odpowiedzieć, pomóc a przede wszystkim tak wyczerpująco opisać "sytuację zegarków Nautica".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy Nautiki. W dwóch są mechanizmy Epson VX7NE i VR32A, a trzecia ma TMI VD53C. Kwarc jak kwarc - działa, pokazuje godzinę 😉 Nikt nie szuka w takim zegarku haute horlogerie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.