Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jazk

Dzień dobry

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje za przyjęcie. Do tej pory niespecjalnie mocno interesowałem się zegarkami, poza incydentalnym ich oglądaniem w salonach czy w sieci. Teraz jednak, po tym jak ktoś inny "zainteresował się skutecznie" moim starym, prezentowym i ponad połowę życia noszonym Atlantic-kiem (Worldmasterem chyba), stanąłem przed decyzją - co dalej. Trafiłem na KMZiZ i zobaczymy co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Feymozim
      Jak myślicie, gdzie mogła przebiegać renowacja cyferblatu? 

    • Przez SLAWEK 01
      Cześć Wszystim!
      Szukałem na naszym Forum, ale nie znalazłem podobnego tematu, jeśli coś przeoczyłem to proszę o usunięcie tego tematu/wątku. 
      Jeśli jednak okazałoby się, że nie ma nic podobnego, to zachęcam Forumowiczów do pokazania czy też pochwalenia się indeksami w Waszych ulubionych czasomierzach i co w nich Was urzekło.
      Na początek mój stary Atlantic Master Mariner z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Uwielbiam vintage, a szczególnie tą markę. W zasadzie od właśnie tej starej, szwajcarskiej manufaktury zaczęła się moja przygoda i pasja z zegarkami. Po wielu latach odkryłem, że właśnie w tych "szalonych" latach siedemdziesatych, projektanci też poddali się temu trendowi i zaczęli iść dalej, szybciej jakoś inaczej niż dotychczas... odchodząc od klasycznych modeli, tym samym prześcigając się w swoich pomysłach. Jednym z elementów są między innymi właśnie indeksy godzinowe, niby nic specjalnego, niektórzy prawie wcale nie zwracają na nie uwagi i tak naprawdę służą im jedynie do odczytu godziny, chociaż też nie zawsze 😉. Jednak dla większości z nas, fascynatów zegarkowych to dość istotny element każdego zegarka, a szczególnie tych z duszą. 
      Tak więc na początek przedstawiam Atlantic'a Master Mariner'a z lat siedemdziesiątych z indeksami 3D w kształcie...no właśnie "małych samochodzików"???😉


    • Przez biedronsky
      Zegarek kupiony 24.12.2021, czyli nie ma nawet roku. Wygląda jakby był zaledwie kilka-, kilkanaście razy na ręku. jakieś drobne mikroryski na kopercie się znajdą - bardzo asekuracyjnie dam 8/10. Myślę że "magiczna ściereczka" zrobiłaby z niego "nówkę". Szkło szafirowe oczywiście bez rys.
      W komplecie z zegarkiem: pudełko, instrukcja, karta gwarancyjna, zawieszka. Jestem drugim właścicielem - paragonu brak. Kilka dni po zakupie pojawił się nowy cel
      Sam zegarek ciekawy - styl retro nawiązujący do dawnych Worldmasterów, ale na miarę współczesnych wymogów i pozbawiony wad starych zegarków, bo przede wszystkim koperta jest stalowa, szkło szafirowe no i rozmiar "dzisiejszy".
      Kilka danych technicznych:
      mechanizm: ETA 2824-2 automatyczny
      szerokość koperty b/k: 42 mm
      grubość koperty: 11 mm
      w uszach: 22 mm
      pasek: skórzany
      szkiełko: szafir
      wodoszczelność: 50 m
       
      Cena: 1950 zł z wliczoną dowolnie wybraną przesyłką


    • Przez pawzub
      Dzień dobry, 
      dzisiaj ojciec dał mi zegarek po dziadku, nic więcej mi o nim nie wiadomo. Odczytałem, że to Atlantic Worldmaster 17 Jewels. Nie interesuje mnie wycena, a chciałbym się dowiedzieć, o ile można to stwierdzić ze zdjęć, czy mechanizm/tarcza są oryginalne a bez względu na to czy takie są bądź nie, dowiedzieć się czy w okolicy Gliwic jest zegarmistrz, który mógłby go doprowadzić do porządku. Koronki nie ma niestety. Wskazówka sekundowa jest luźna, cały jest dość porysowany. 
       
      Zdjęcia:
      https://db.tt/rfQQyxlG
      https://db.tt/EaQ2cHhE
      https://db.tt/h0XYO6QL
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.