Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
CzasNaZdjecia

3 siostry z Włoch - którą wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

W ten Black Friday udało mi się nawiązać przemiłą relację z takimi oto 3 włoskimi ślicznotkami. Każda inna, każda ma coś w sobie. Ale chyba nie wszystkie uda mi się zatrzymać - ze względów ograniczeń budżetowych jedna musi pójść w świat do kogoś innego. Dziś rano kurier dostarczył:

 

9ef047f9745e38f85f35d57feba53fe0.jpg

 

 

 

Ta z białym bezelem - niesztampowa, intrygująca. Latem na czarno-białym pasku nato także będzie wyglądała wyjątkowo. Białe bezele spotyka się nieczęsto. Kiedyś celowo wymieniłem w swoim Bligerze bezel z czarnego na biały, bo podoba mi się taki design. Tutaj mamy ten sam efekt, tylko jakość samego zegarka wyższa od chińskiego kolegi.

 

9d66a50385147cfaa9f952d6f7578fe5.jpg

 

 

 

Wersja błękitna z kopertą w kolorze różowego złota. Piękna tarcza sunburst. Nigdy nie byłem fanem złota, ale ten wariant mnie urzekł. Jest mocno biżuteryjny, ale dobrze pasuje do granatowej marynarki, niebieskiej koszuli. Tu mam najwięcej wątpliwości - nie do końca mój klimat z tym złotem, z drugiej strony zegarek wygląda jak milion dolarów… Zostawić?

 

b8873ac632438cdcc1ded029d9b9756c.jpg

 

 

 

Czarna wersja „stealth”. Przyszła na zamszowym pasku, ale już widzę ją na jakościowej, ciężkiej czarnej bransolecie lub czarnym lub zielonym pasku nato z okuciami pokrytymi czarnym PVD… Surowy, męski, wojskowy styl. Cholera… ma moc ta wersja…

 

84f7d31d09421e2534290978e4966259.jpg

 

 

 

Mam trudną decyzję do podjęcia. Każdy z tych zegarków ma coś w sobie. Ale 3 wersje Meccaniche Veneziane Nereide 4.0 w pudełku, to jednak lekka przesada ;)

Jakie zostawić, jaką puścić w świat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% zostawiłabym biały. Z pozostałymi dwoma też miałabym problem😅 

8 minut temu, CzasNaZdjecia napisał:

 

Czarna wersja „stealth”. Przyszła na zamszowym pasku, ale już widzę ją na jakościowej, ciężkiej czarnej bransolecie

To może dobrze, męsko wyglądać. Z drugiej strony niebieski od razu robi wrażenie, choć zupełnie inne, bardziej biżuteryjne, jak napisałeś. Pomyśl na jakim efekcie Ci zależy bardziej:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Carrot napisał:

Na 100% zostawiłabym biały. Z pozostałymi dwoma też miałabym problem😅 

To może dobrze, męsko wyglądać. Z drugiej strony niebieski od razu robi wrażenie, choć zupełnie inne, bardziej biżuteryjne, jak napisałeś. Pomyśl na jakim efekcie Ci zależy bardziej:) 

 

Czyli póki co nadal bez zmian - chcę wszystkie 😂😅 

Chyba najłatwiej jest zastąpić wersję czarną, bo w czarnym pvd znajdę wiele innych zegarków, czego nie można powiedzieć o białym bezelu. Choć pojawia się tu na forum taki piękny Zodiac Super Sea Wolf... Jest doskonały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna tarcza z bialym bezelem na bank zostaje, to jedna z najladniejszych wersji Redentore. Co do reszty - zalezy co juz masz w kolekcji.

Ja bym zostawil bialy na pasku, dokupil bransolete do czarnego, a niebieski (pieky ale jak pisala @Carrot bardziej bizuteryjny) z bolem ale out.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tego w złocie bym przytulił i też się sobie dziwię. Tarcza, w rzeczy samej, piękna a ogólnie to złoto świetne zestawienie z kolorem bezela i paska tworzy. No chyba, że zdjęcie ma lekko przekłamany kolor, bo różowe złoto na nim wpada w delikatny kolor brązu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, torr3ro napisał:

Sprzedaj nerkę i zostaw wszystkie :)

Żeby mieć te 3 to akurat nerki nie trzeba sprzedawać 😜

 

A co do tematu to się nie wypowiem, bo żaden mi się nie podoba, a do tego nie jestem zwolennikiem posiadania dwóch takich samych zegarków (inny kolor nic tu nie da) 😕


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw biały i niebieski. Czarny wariant w innej tarczy zapewne już jakiś masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to taki rodzaj plebiscytu, to ja tak subiektywnie - pożegnałbym białego i czarnego. Złoto-niebieski by został, bo po prostu ładny jest. Poza starymi garniturowcami, to raczej nie przepadam za złotymi kopertami, ale w tym projekcie te kolory mi grają. Więc dla mnie, to jest przekonujący powód, żeby go zostawić. Chyba tylko Włosi tak potrafią omotać człowieka pięknym designem. 😉

Natomiast skłaniam się ku opinii @evilym, że jedna sztuka wystarczy. Jest tyle różnych, fajnych zegarków, że szkoda środków i miejsca w pudełku na duble. Jak wzornictwo MV Ci pasuje, to czemu nie jakiś Redentore do kompletu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro to taki rodzaj plebiscytu, to ja tak subiektywnie - pożegnałbym białego i czarnego. Złoto-niebieski by został, bo po prostu ładny jest. Poza starymi garniturowcami, to raczej nie przepadam za złotymi kopertami, ale w tym projekcie te kolory mi grają. Więc dla mnie, to jest przekonujący powód, żeby go zostawić. Chyba tylko Włosi tak potrafią omotać człowieka pięknym designem.
Natomiast skłaniam się ku opinii [mention=112201]evilym[/mention], że jedna sztuka wystarczy. Jest tyle różnych, fajnych zegarków, że szkoda środków i miejsca w pudełku na duble. Jak wzornictwo MV Ci pasuje, to czemu nie jakiś Redentore do kompletu?

Redentore już jest Był jako pierwszy, tak więc chwilowo aż 4 zegarki tej marki w pudełku... Chyba faktycznie czarny póki co najbliżej wyjścia.

9a29a38f390081ac31e827db76ba644b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, CzasNaZdjecia napisał:

Jakie zostawić, jaką puścić w świat?

 

To proste: jakiego koloru masz piankę, akwalung i osprzęt, taki kolor zostawiasz :)

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, evilym napisał:

Żeby mieć te 3 to akurat nerki nie trzeba sprzedawać 😜

 

A co do tematu to się nie wypowiem, bo żaden mi się nie podoba, a do tego nie jestem zwolennikiem posiadania dwóch takich samych zegarków (inny kolor nic tu nie da) 😕

Co racja to racja, za cenę tych 3 można mieć całkiem fajny czasomierz już 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, torr3ro napisał:

Co racja to racja, za cenę tych 3 można mieć całkiem fajny czasomierz już 👍

 

Kazdy z tych 3 tez jest fajny ...

 

Ktos moze chciec miec 1 super drogi zegarek, ktos woli miec kilka a tanszych.

Przy czym tanszy nie znaczy mniej fajny a drogi nie znaczy lepszy, warto miec to na uwadze .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, cordi7 napisał:

 

Kazdy z tych 3 tez jest fajny ...

 

Ktos moze chciec miec 1 super drogi zegarek, ktos woli miec kilka a tanszych.

Przy czym tanszy nie znaczy mniej fajny a drogi nie znaczy lepszy, warto miec to na uwadze .

 

Racja, ja może i bym uzbierał kasę na Omegę albo coś podobnego jak bym się uparł, ale co z tego jak bałbym się z tym wychodzić z domu, że zarysuje. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Racja, ja może i bym uzbierał kasę na Omegę albo coś podobnego jak bym się uparł, ale co z tego jak bałbym się z tym wychodzić z domu, że zarysuje.

Jeden, dwa zegarki wyższej klasy to trochę mało... a sześć - osiem takich zegarków to już znaczna inwestycja powyżej 100k.

Ale ciekaw jestem, ile macie zegarków w kolekcji? U mnie obecnie 10, nie licząc tych, które idą na sprzedaż. Mam znajomego, który ma 200 w kolekcji, inny ma 60. Gdyby pieniądze nie były czynnikiem ograniczającym, to z pewnością znalazłoby się 30-40 zegarków, które chciałbym widzieć w swoim pudełku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz aspekt teoretyczny:

 

A tu praktyczny:

 

Ilu forumowiczow tyle konfiguracji i ilości :)

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, CzasNaZdjecia napisał:


Jeden, dwa zegarki wyższej klasy to trochę mało...emoji28.png a sześć - osiem takich zegarków to już znaczna inwestycja powyżej 100k.

Ale ciekaw jestem, ile macie zegarków w kolekcji? U mnie obecnie 10, nie licząc tych, które idą na sprzedaż. Mam znajomego, który ma 200 w kolekcji, inny ma 60. Gdyby pieniądze nie były czynnikiem ograniczającym, to z pewnością znalazłoby się 30-40 zegarków, które chciałbym widzieć w swoim pudełku.

Tylko nie wiem jak traktować taką kolekcje.. 200 zegarków to nawet nie jest 2 dni w ciągu roku z każdym na ręce.. Chyba że traktuje to jak inwestycję.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, torr3ro napisał:

Tylko nie wiem jak traktować taką kolekcje.. 200 zegarków to nawet nie jest 2 dni w ciągu roku z każdym na ręce.. Chyba że traktuje to jak inwestycję.. 

 

Tutaj już chyba nie ma co analizować tego racjonalnie...😅 To już zdecydowanie fiksum dyrdum 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wersja "stelth"  - mimo, że z powłoką  PVD ( bardziej mi sie podobają koperty "gołej " stali.

Słowo na temat kolekcjonawania zegarków.  Mój znajomy , doświadczony filatelista , twierdzi - i ja sie z nim zgadzam - że  kolekcjonowanie to pasja ale ukierunkowana  - wyższy poziom 

zbierania,  z tematem przewodnim.  W innym przypadku to moim zdaniem - zbieranie

Kolekcjonować można nawet po kilka takich samych egzemplarzy ( w celu wymiany ) .

Kolokcjoner  nie sprzedaje  pojedynczych sztuk  swojej kolekcji

Tak jest przynajmniej w przypadku tych kolekcjonerów , których znam .

 Co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ładne ale jak decyzja zapadła ze jeden do sprzedania to zostawiłbym niebieski i czarny.

 

Niebieski bo ciekawy, ma dobre połączenie kolorów, ładna tarcza, ogólnie zegarek wyróżniający i mino to dosyc uniwersalny.

 

Wersja czarna niby pospolita i z każdej marki jest taki model ale wygląda tak, że nie chciałbym się go pozbywać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie wiem, nad czym tu się zastanawiać. Decyzja jest przecież oczywista. Biały. Definitywnie. Bez dwóch zdań. Ewentualnie niebieski. Tak, tak, nie ma cienia wątpliwości. Definitywnie. Chociaż... Zaraz... No, mam w każdym razie nadzieję, że pomogłem.  :D  ;)

 

129969195_10159203464262052_8284061134354607263_o.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=_LTmi9X91s4AX9fnZpX&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=c0cf4fff5063e97f6cd5dc34d82d73ac&oe=5FEE953E

 

129910728_10159203464247052_7574160045230072905_o.jpg?_nc_cat=101&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=iRwlVdYOvq0AX-ZkfIe&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=84bc60b0a8049f766fdae00c0f690b33&oe=5FF04F0C

 

129728414_10159203464267052_4401836666937157998_o.jpg?_nc_cat=107&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=bQnx7f2Mf_wAX_32FWv&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=24cd87fb3ce0818dc129dd6e66c46e9a&oe=5FF018F2


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam zdanie, niebieski i bialy :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały koniecznie, a niebieski jako drugi. 

 

No chyba, że zostawiasz tylko jeden to biały chyba najciekawszy. Osobiście też chyba nie chciałbym dwóch Nereide:)

Edytowane przez Amatsubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i wszystkie opinie, trudna decyzja jednak została podjęta. W dobre ręce i za dobre pieniądze pójdzie wersja stealth. W posagu dostanie czarną matową bransoletę ze skręcanymi pełnymi ogniwami plus pasek Bond seatbelt z czarnymi okuciami. Dziś zamówiłem bransoletę, a jak przyjdzie to zrobię ładną sesję zdjęciową i myślę w styczniu zegarek pojawi się na bazarku. 

 

Wersja biała i niebieska zostają póki co ze mną. Dwie ślicznotki z Włoch na raz? 😅 Czemu nie? 😂👍

 

Tak naprawdę nawet ta czarna mi bardzo pasuje, ale chyba już było za dużo czerni w moim pudełku.

Edytowane przez CzasNaZdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.