Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
alleck

La poste colissimo international

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

W Black Friday nie wytrzymałem i ustrzeliłem coś, jak dojdzie to się oczywiście pochwalę w odpowiednim wątku :) 
Ale tutaj nie o tym... Sprzedający jest z Francji (Paryż), przesyłkę nadal w poniedziałek przez La poste colissimo international. Ostatni ślad z poniedziałku mówi, że paczka jest przemieszczana między punktami logistycznymi we Francji i cisza. Na stronie La poste podają, że przesyłka do Polski ma dojść w 4 max 5 dni.  Ma ktoś z Was doświadczenia jak to realnie wygląda ? Ile w rzeczywistości czasu potrzebują żeby dostarczyć przesyłkę do Polski ? I kto ją dostarcza u nas ? (naturalne by było żeby zrobił to DPD bo to spółka zależna od La poste). Szukałem w internecie odpowiedzi na to pytanie i ludzie różnie piszą. Zarówno jeśli chodzi o czas dostarczenia jak i o to kto dostarcza, ale najczęściej to jakieś stare informacje, nawet na tym forum w Archiwum znalazłem taki temat ale ma 7 lat. Może ktoś ma świeższe informacje i się podzieli,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pociesze Cie poczta Francuska przestala dzialac podczas Pandemii. Wyslalem klientowi z Francji dwa zegarki w idstepach miesiaca czasu i oba zaginely na terenie Francji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem tak raz albo dwa i trwało bardzo długo, chyba 3 tygodnie in transit, i to przed pandemią. Nie pamiętam kto to finalnie dostarczał w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wolałbym dostać to co kupiłem, ale kupowałem od znanej firmy, nie od osoby prywatnej. Oni paczkę ubezpieczyli, dodatkowo płatność PayPalem, więc aż tak nie boję się o pieniądze. Bardziej się zastanawiam czy dojdzie w przeciągu 2-3 tygodni (o ile by miała dojść), bo poźniej mam świąteczne plany wyjazdowe, a sprzedający nie umieścił mojego nr telefonu na przesyłce i obawiam się ewentualnych poszukiwań, nie wiem w sumie nawet gdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przesyłka z Francji w październiku szła 17 dni ale doszła :)

 

Dla rozbawienia: sprawność Royal Mail - dostarczyli przesyłkę na Heathrow dwa dni przed podjęciem jej od nadawcy

 

Saturday 28 November

  • 12:53am
    Sender preparing item
     

Friday 27 November

  • 03:17pm
    Item Leaving the UK
    LONDON AMU

Friday 27 November

  • 06:54am
    Item Leaving the UK
    LANGLEY HWDC

Friday 27 November

  • 03:47am
    Item Received by Royal Mail
    LANGLEY HWDC

Thursday 26 November

  • 07:57pm
    Item Despatched to Heathrow Worldwide DC
    Jubilee MC

 


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w sierpniu Zodiaca na Ocarat i doszedł do mnie może nie super, super sprawnie, ale w 10 dniach na pewno się akcja zamknęła. Niestety mam już takie dziury, że nie pamiętam kto mi to w kraju dostarczał. Tak czy inaczej spokojnie bym czekał bez zamartwiania tym bardziej, że kupiłeś w bardzo gorącym okresie.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, alleck napisał:

Hej

 

W Black Friday nie wytrzymałem i ustrzeliłem coś, jak dojdzie to się oczywiście pochwalę w odpowiednim wątku :) 
Ale tutaj nie o tym... Sprzedający jest z Francji (Paryż), przesyłkę nadal w poniedziałek przez La poste colissimo international. Ostatni ślad z poniedziałku mówi, że paczka jest przemieszczana między punktami logistycznymi we Francji i cisza. Na stronie La poste podają, że przesyłka do Polski ma dojść w 4 max 5 dni.  Ma ktoś z Was doświadczenia jak to realnie wygląda ? Ile w rzeczywistości czasu potrzebują żeby dostarczyć przesyłkę do Polski ? I kto ją dostarcza u nas ? (naturalne by było żeby zrobił to DPD bo to spółka zależna od La poste). Szukałem w internecie odpowiedzi na to pytanie i ludzie różnie piszą. Zarówno jeśli chodzi o czas dostarczenia jak i o to kto dostarcza, ale najczęściej to jakieś stare informacje, nawet na tym forum w Archiwum znalazłem taki temat ale ma 7 lat. Może ktoś ma świeższe informacje i się podzieli,

 

 

Powiedzmy, ze teraz we francji maja spory nieporzadek z przesylkami. Nastawiaj sie na opoznienie.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem z Niemiec, Włoch, Chin czy USA, zwykle szło szybko 3-5 dni (no może poza Chinami), ale jednak statusy w trackingu się pojawiały regularnie. A tutaj przesyłka nadana w poniedziałek i poza statusem nadania, tylko jedna informacja, ze jest tranzyt pomiędzy centrami logistycznymi. Zdziwiło mnie to trochę, nie miałem też do czynienia z wysyłkami z Francji stąd pytam ;) Ale jak piszecie, że to normalne, to czekam.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

W Polsce, któryś kurier to dostarcza, ale zapomniałem który.

Wrzesien/październik miałem colissimo, z Francji doszła po 21 dniach. Tracking przestał działać po tygodniu, dwa tygodnie później znalazłem paczkę po drzwiami - tak po prostu.
W środku wszystko było ok, ale następnym razem wybiorę jakiegoś kuriera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2-3 lata temu miałem dostawcę z Francji który drobne elementy wysyłał mi w ten sam sposób. W PL dostarczało mi te paczki DPD, ale nie wiem czy coś się od tamtej pory nie zmieniło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że sprzedawca miał pewne problemy ze swoją stroną internetową (czego nie był świadomy), a ja całkiem przypadkiem je odkryłem i trochę pomogłem je rozwiazac robiąc za testera :) to zdecydował, że w ramach przeprosin za te problemy koszty przesyłki biorą na siebie. Dodatkowo niestety nie miałem też wyboru sposobu dostawy. Poza tym nie spodziewałem się takich "kwiatków" o jakich piszecie. No nic czekam zatem na przesyłkę z nadzieją, że dojdzie bez większych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem.
Ale z kronikarskiego obowiązku warto opisać jak się ten temat zakończył. Śledzenie La Poste to porażka. 5 grudnia pojawiła się informacja że paczka dojechała 4 grudnia do Niemiec. A dziś pojawiła się informacja ze jest wydana do doręczenia. Przesyłkę dostarczył DPD. Długo to trwało, bo 10 dni od nadania, ale jest sukces :)

778f0fb39bbac5b31ba0de21518aa962.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.