Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
PatrykWoj

Rolex Submariner 2019 - oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Kupuje właśnie mojego pierwszego Rolexa od wiarygodnego człowieka (prawdopodobnie użytkownik tego forum) ale chciałbym mieć 100000% pewności i spokojną głowę, że robię dobry zakup.

Czy bez otwarcia mechanizmu możemy ocenić autentyczność zegarka?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź :)

 

IMG_0327.thumb.JPG.d04adfbf21ff90f8fa2a92a47111b4b5.JPG

 

IMG_0330.thumb.JPG.2203be34f9375793fc4c8be4b13ad21d.JPG

 

IMG_0329.thumb.JPG.7617d26884f8fec5f702360c3bf7cb44.JPG

 

Edytowane przez PatrykWoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możemy. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam koperta  i tarcza czy kajdan wydają się oryginalne :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, rafio77 napisał:

e tam koperta  i tarcza czy kajdan wydają się oryginalne :) 

Gwarantuję Ci że nie odróżniłbyś nawet na dobrych foto produkcji topowych chińskich firm jak np. VSF od oryginalnego produktu Rolexa. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze małe rączki teraz potrafią cuda bo w przypadku "króla" im się to najprościej opłaca  

,ale w tym przypadku nie siejmy defetyzmu jest przecież karta z kruka :) a sprzedawcą jest forumowicz ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie podejście ale nie tego dotyczyło pytanie zakładająego temat ani moja odpowiedź na Twój post. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam sprzedającego , pewny człowiek i zegarek . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedającego znam osobiście - uczciwy facet. Kupiłem od niego parę zegarków, w tym Rolexa i Omegę.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic od niego nie kupiłem ale mógłbym mu wysłać zegarek bez zapłaty i bez stresu... :)Dopiero zauważyłem że chodzi o zegarek Szymona, trochę luzu, po to na tym forum tyle lat jesteśmy żeby nie zakładać takich tematów. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eye_lip napisał:

Gwarantuję Ci że nie odróżniłbyś nawet na dobrych foto produkcji topowych chińskich firm jak np. VSF od oryginalnego produktu Rolexa. 

 

Jest jedna rzecz, która im kuleje. To praca bezela.

Edytowane przez Koen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, eye_lip napisał:

Ja nic od niego nie kupiłem ale mógłbym mu wysłać zegarek bez zapłaty i bez stresu... :)Dopiero zauważyłem że chodzi o zegarek Szymona, trochę luzu, po to na tym forum tyle lat jesteśmy żeby nie zakładać takich tematów. 

Zakładający wątek akurat się na forum za długo nie nabył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, PatrykWoj napisał:

Cześć

Kupuje właśnie mojego pierwszego Rolexa od wiarygodnego człowieka (prawdopodobnie użytkownik tego forum) ale chciałbym mieć 100000% pewności i spokojną głowę, że robię dobry zakup.

Czy bez otwarcia mechanizmu możemy ocenić autentyczność zegarka?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź :)

 

IMG_0327.thumb.JPG.d04adfbf21ff90f8fa2a92a47111b4b5.JPG

 

IMG_0330.thumb.JPG.2203be34f9375793fc4c8be4b13ad21d.JPG

 

IMG_0329.thumb.JPG.7617d26884f8fec5f702360c3bf7cb44.JPG

IMG_0348.JPG

IMG_0347.JPG

 

Wyglada ze zdjec ok. Porownaj numery seryjne na gwarancji i w zegarku. Zobacz czy posiada grawerke na szkle (choc podrobki sa z oryginalnymi szklami). Zobacz jak wszystko chodzi, dziala. 

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, eye_lip napisał:

Gwarantuję Ci że nie odróżniłbyś nawet na dobrych foto produkcji topowych chińskich firm jak np. VSF od oryginalnego produktu Rolexa. 

 

Rozumiem, że skoro nie idzie tego odróżnić od oryginału na dobrych foto, to w "realu" można, ew. z lupą w ręku?

 

A jak ma się jakość detali takiej topowej chińskiej podróbki rolexa do szwajcarskiego zegarka na oryginalnym mechanizmie ETA za kilka tyś pln? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ogladalem z lupa, ale musialem mocno trzymac swojego, zeby sie nie pomylic - nawet wagowo taki sam w reku... I zgadzam sie z jednym - nie natrafilem jeszcze na taki, gdzie praca bezela bylaby identyczna, choc prawie identyczna juz tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, StaryWilk napisał:

A jak ma się jakość detali takiej topowej chińskiej podróbki rolexa do szwajcarskiego zegarka na oryginalnym mechanizmie ETA za kilka tyś pln? 

 

Jeśli pytasz, czy dysponujac niewolniczą siłą roboczą i nie ponosząc kosztów marketingu, dystrybucji etc. można zrobić produkt zbliżonej jakości za dużo mniejsze pieniądze, to niestety odpowiedź brzmi tak.  


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, StaryWilk napisał:

[...] za kilka tyś pln? 

 

Bardzo przepraszam za off-top, ale co to ostatnio za plaga z tym "TYŚ"??


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, StaryWilk napisał:

 

Rozumiem, że skoro nie idzie tego odróżnić od oryginału na dobrych foto, to w "realu" można, ew. z lupą w ręku?

 

A jak ma się jakość detali takiej topowej chińskiej podróbki rolexa do szwajcarskiego zegarka na oryginalnym mechanizmie ETA za kilka tyś pln? 

1.Raczej ciężko, stosują platyne pvd na bezel, wskazówki już są rodowane, najczęściej praca koronki jest słabsza. 

 

2. Są zwykle lepiej wykonane. 

Ale to nie nowość, bo koszt produkcji (a głównie stosowanych technologii) jest podobny a dbają o detale mocniej niż producenci ze średniej półki. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eye_lip napisał:

2. Są zwykle lepiej wykonane. 

Ale to nie nowość, bo koszt produkcji (a głównie stosowanych technologii) jest podobny a dbają o detale mocniej niż producenci ze średniej półki. 

 

Z tego co czytałem, to powyższe jest prawdziwe głównie w przypadku podróbek Suba, inne fejki są podobno znacząco gorzej wykonane.  


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobili już coś lepszego (seryjnie, nie modowany) niz to? 

 

Z zewnątrz, rzeczywiście dobrze wygląda, jednak mechanizm słabo, a to prawdopodobnie najnowsza wersja ARF - SH3135. No ale to wiadomo trzeba otworzyć. 

 

Poza tym obstawiam, że tolerancje wymiarowe i wykonczenie wewnętrznych detali dalekie jest od oryginału. Ciekawe czy zabezpieczenie koronki w podróbce wygląda i jest wykonane dokładnie tak samo:

 

spacer.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kojiro napisał:

 

Jeśli pytasz, czy dysponujac niewolniczą siłą roboczą i nie ponosząc kosztów marketingu, dystrybucji etc. można zrobić produkt zbliżonej jakości za dużo mniejsze pieniądze, to niestety odpowiedź brzmi tak.  

 

Jestem skłonny uwierzyć, że koszt produkcji oryginału to ok 15% ceny z metki, ale nie 500-600 usd. Bo te za 500-600 są "powierzchownie" podobne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, StaryWilk napisał:

 

Jestem skłonny uwierzyć, że koszt produkcji oryginału to ok 15% ceny z metki, ale nie 500-600 usd. Bo te za 500-600 są "powierzchownie" podobne. 

Mówiłem raczej o jakości względem midrange szwajcarów.

Wydaje mi się, że za 600usd są podróby dla ludzi  którzy kupują dla siebie, do noszenia.  Te przeznaczone na sprzedaż/oszustwo jako oryginał, muszą wychodzić dużo drożej, bo czytałem, że wsadzają do nich niektóre oryginalne części. 

Podróby, które pokazują na YouTube, należa pewnie do tej pierwszej grupy.


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w produkcji innych podrób niż te od dobrych popularnych producentów za kilkaset dolarów. 

 

Jak ktoś chce zrobić oszustwo to sobie je może zmodyfikować pewnymi oryginalnymi częściami ale to bez sensu, tzn. co z tego że nowe mechanizmy mają przekladalne części (np. Free sprung balance) jak reszta mechanizmu jest do rozpoznania. 

To na co je można ewentualnie wykorzystać to części, tzn bezel bransoleta etc. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jakosc bransolety, bezela itd jest ciezka do odróznienia to zamiast zapisywać sie na listy lub płacic 100k na wtórnym za Kermita lepiej kupić fejka jako dawce i sobie zmodować swojego zwykłego Suba przeszczepiajac bezel :) z Batmana zrobić Pepsi itd :D Wiele możliwosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Muzzy napisał:

Skoro jakosc bransolety, bezela itd jest ciezka do odróznienia to zamiast zapisywać sie na listy lub płacic 100k na wtórnym za Kermita lepiej kupić fejka jako dawce i sobie zmodować swojego zwykłego Suba przeszczepiajac bezel :) z Batmana zrobić Pepsi itd :D Wiele możliwosci...

Widzę że PAMowa edukacja nie poszła w las 😎

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.