Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysztocz

G.B. - mocowanie wskazówek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie mocowania wskazówek w werkach Gustav Beckera, czy stare werki o niskich numerach mogły mieć mocowanie wskazówek za pomocą nakrętki? Mam stary werk który ma takie mocowanie i nie wiem czy tak powinno być, czy też ktoś przy nim grzebał.

 

 

9C252D25-F603-4CC0-A5C6-39B4DA21411B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Zapewne oś złamała się w miejscu otworu na kołeczek i ją nagwintowano.

P.S. Dlaczego nie pokazałeś zbliżenia tego gwintu?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie robótki lubimy oglądać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale zegar już złożony, spróbuję jutro zdjąć wskazówki i zrobić wyraźne zdjęcie. Czy oś z kołem od P64 lub P65 ma szansę pasować? Mam takie werki luzem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się dzisiaj bez zdejmowania tarczy. Nakrętka się nakręca ale gwintu nie widać...

 

 

20201204_171733.jpg

20201204_171816.jpg

Edytowane przez Krzysztocz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo... ale to niefajnie wygląda... jak urwana końcówka osi... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krzysztocz napisał:

Udało się dzisiaj bez zdejmowania tarczy. Nakrętka się nakręca ale gwintu nie widać...

 

 

20201204_171733.jpg

20201204_171816.jpg

Oooo , tak urwane , że ktoś dopasował nakrętkę .

Nie wiem , czy te osie pasują i czy da się zamienić , ale myślę , że skoro ta nakrętka , jakoś trzyma i wskazówka nie lata i nie spadnie , to chwilowo - czyli do następnego czyszczenia , naprawy , może tak zostać .  Byle pamiętać , że tu jest rzecz do naprawy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka siedzi ciasno - dopasowałem na kwadracie, więc nakrętka trzyma. Werk kupiłem w przypływie fascynacji starymi werkami G.B.  i powoli złożyłem z niego zegar który bardzo lubię. Działo się to na początku tego roku gdy go rozłożyłem na części pierwsze, doczyściłem i umyłem, złożyłem na dobrej oliwie i ustawiłem, więc na razie nie będę przy nim grzebał. Nurtowała mnie tylko ta nakrętka, od tamtego czasu odratowałam parę starych werków G.B. ale nie widziałem nigdzie nakrętek, pojawiły się chyba dopiero przy końcu produkcji. Wydaje mi się że i tak nie będzie mi to dawało spokoju i albo dopasuję całą oś z kołem, albo pojadę na Puławską w Warszawie do majstra żeby mi taką oś dorobił i przebił koło.

 

 

 

 

 

 

036DF463-5C51-4B2C-A2AF-0B0FCAEFCA77.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto? Ja już bym raczej skrzyni poszukał ze zbliżonego okresu.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak powinna wyglądać? Kupiłem co mi się trafiło, podobno to skrzynia Gustav Beckera, ale nie mam takiej wiedzy ani materiałów żeby zweryfikować z jakiego jest okresu, jakbyś chciał coś doradzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojjjj , nie wiem , bo tu Tarant jest moim autorytetem , a ja mam bardzo skromną wiedzę .

Ale patrząc na brodę ( choć mało ją widać )  , to raczej pasuje do lat 70-tych . Później były , już raczej inne brody.

Nie wiem , jak inne elementy , np. drzwi , czy korona , bo niestety , zbyt małe doświadczenie i wiedza .

Tu jednak Tarant mógłby wskazać szczegóły .

Jak dla mnie , to ładnie ,  a co młodsze , czy starsze ....... oooooo , to nie dam rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczcie na praktyków. Ja nie mam żadnego tak starego Beckera za wyjątkiem budzika. Są natomiast tu koledzy, którzy mają sporo zegarów z tego okresu. Cierpliwości.

Można też poszukać w Galerii GB, choć część starszych zdjęć przepadła.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ,.... można przeglądać całą Galerię GB , a i w internecie tego dużo . Ja trafiłem na zdjęcia podobnej skrzyni . Jest w ofercie sprzedaży , więc tylko zdjęcie wstawiam. Jest bardzo podobna . Ma inną koronę , ale wiadomo , że różne bywały . W samej skrzyni , broda ta sama , ale deska nad nią ,, prosta " , co mnie nieco dziwi .  Dolna listewka drzwi ,, z falką ,,  ale reszta prawie ta sama . ...prawie , bo tralki na bokach drzwiczek , są na czarno . U góry , jest prawie takie samo toczenie , a na dole nieco mniej toczeń. W Twoim , jakby dodano o jeden segmencik więcej,

Fakt , że nie podano roku , ale takich , nieco podobnych skrzyń jest więcej . Sam mam nieco odmienne , ale podobne i wszystkie trafiają w lata siedemdziesiąte XIX wieku.  No i jeden szczegół ... te toczenia , dość cienkie , z długim , ,,delikatnym,,  elementem środkowym , no i są czarne.

Co nie znaczy , że koniecznie musisz je malować na czarno .... są ładne i dobre.

To takie moje spostrzeżenia i przemyślenia ..... które wskazują , że Twoja skrzynia jest dobrze dobrana.

GB w.jpg

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta skrzynia jest po znacznych przeróbkach. Dno skrzyni z prostokątnej deski :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, tarant napisał:

Ta skrzynia jest po znacznych przeróbkach. Dno skrzyni z prostokątnej deski :(

Właśnie ... też mnie to zaniepokoiło . .... Wiec , jak sadzę , po jakiejś głębszej naprawie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, moja skrzynka zostaje, i tak ją lubię, pozostaje mi jeszcze poszukać skrzynki do P27, ale tu już może będzie łatwiej...  werk teraz już tak nie wygląda, w takim stanie go kupiłem

 

 

0DD98ED9-80D5-4C77-A405-880F5340E48A.jpeg

0B6631FB-92FF-469C-828E-E4718593D234.jpeg

FD5ED4B6-7D52-4EA5-8590-15D258E1DBA0.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan "piecowy" był 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ktoś go potraktował spoconymi łapami, cały dzień czyszczenia, mycie, polerowanie czopów i chodzi jak marzenie,. Brakuje mu tylko ubranka, szukam...  Przy okazji mam pytanie, czy numeracja werków ze Świebodzić pokrywała się z czeskimi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Krzysztocz napisał:

czy numeracja werków ze Świebodzić pokrywała się z czeskimi? 

Nie. 

Tu masz najbardziej aktualne datowanie GB. Post 7.

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.