Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
old time

"BIALY KRUK" czy ktos ma lub widzial

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bardzo prosze o informacje o tym werku.Ja takiego rozwiazania nie widzialem nigdy wczesniej.

Prostokatne plyty nakrecany z przodu,kola zebate po lewej stronie,blokada nakrecania pionowa z przodu pod tarcza.

Nie jest to przerobka poniewaz nie ma dodatkowych otworow w plytach wiec tak to musialo wyjsc z fabryki. (sa 4 duze dodatkowe otwory ma brzegach plyt- nie wiem po co).

Szkoda ze tarcza ma pekniecia -jakos na zdjeciu nie widac.

Nie wiem czy to wahadlo bylo z tym zegarem od poczatku.

Ktos ma lub widzial juz cos takiego?

Oczywiscie tytul to tak na zachete 😀 chociaz narazie to dla mnie duze zaskoczenie i nowosc

100_6679.JPG

100_6680.JPG

100_6681.JPG

100_6688.JPG

100_6693.JPG

 

 

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patent na płycie jest Andreasa Hubera (1903) od wahadła kompensacyjnego.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sa patenty na plycie ale wiele zegarow z patentami kompensacji ma zwykle wahadla.

 

Nie mam innego(duza roznica w numerze) ale tak to wyglada normalnie

100_6695.JPG

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, mechanizm jest wykonany przez JUF-a pod koniec 1907 roku i to że jest nakręcany z przodu i ma cztery otwory z tyłu świadczy o tym, że mógł być przeznaczony do zamontowania w drewnianej wiszącej obudowie które JUF w tym okresie również produkował.

Wahadło które ma, to jest pierwsza wersja wahadła JUF-a która miała regulację na dole i konstrukcja tego wahadła uzyskała patent DRGM No 403658 12 grudnia 1909 roku i było ono montowane tylko do zegarów JUF-a od numeru seryjnego około 91 000 do numeru seryjnego około 100 000, czyli gdzieś od około czwartego kwartału 1909 roku do około trzeciego kwartału 1910 roku. Po tym okresie zaczęto produkować wahadła z takimi samymi czteroma kulkami i regulacją na górze. 

Więc moim zdaniem, uwzględniając numerację seryjną to to wahadło nie pasuje do tego numeru mechanizmu.

Mechanizm jest przymocowany do górnej pokrywy przy pomocy czterech okrągłych słupków, czyli tak jak montował JUF. 

Reasumując, to moim zdaniem wszystko wyprodukował JUF tyko wahadło ktoś zamienił. 

 

Edit. IMO. Pierwotnie mogło być wahadło kompensacyjne Hubera, albo dyskowe ze śrubkami na galeryjce JUF-a. 

I niewątpliwie mechanizm nakręcany z przodu i zamontowany w takiej obudowie to jest "BIAŁY KRUK". 

Pierwszy raz coś takiego widzę.

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! - wydało się kto go zgarnął ( 160 ? )   :D

 

Nakręcane z przodu były Grivolas'y - wydawało mi się, że to może dla niego był robiony mechanizm.

Sprawdziłem i jednak wyszło, że montowane miał niemieckie mechanizmy  nakręcane od tyłu ...

A może nie tylko  ?

 

To co napisał Marian wydaje się być  logicznie powiązane. Pewnie ma rację.

Tak na oko  Twin Loop by nie wszedł przy tych kolumnach.

 A to drugie zdjęcie to Hauck a nie JUF  ;)    ( pierwszy to  JUF )


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marian za informację.

Rozumiem że już widziałeś identyczny werk.Ja nie zbieram roczniakow-drewniakow więc pierwszy raz takie rozwiazanie widze.Nigdy wcześniej też w internecie nie trafiłem na taki werk.

Tak myślałem że to JUF .

4 minuty temu, Mariusz napisał:

O! - wydało się kto go zgarnął ( 160 ? )   :D

 

Nakręcane z przodu były Grivolas'y - wydawało mi się, że to może dla niego był robiony mechanizm.

Sprawdziłem i jednak wyszło, że montowane miał niemieckie mechanizmy  nakręcane od tyłu ...

A może nie tylko  ?

 

To co napisał Marian wydaje się być  logicznie powiązane. Pewnie ma rację.

Tak na oko  Twin Loop by nie wszedł przy tych kolumnach.

 A to drugie zdjęcie to Hauck a nie JUF  ;)    ( pierwszy to  JUF )

Tak to drugie to Hauck.Chcialem pokazać jak to wygląda że tak okresle standardowo. Czyli bęben po lewej,koła zębate po prawie i pionową blokadę oraz patenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ciekawe czy Twin Loop wejdzie do tej obudowy? 

Wydaje mi się że Grzegorz ma takie wahadło i można to sprawdzić. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki dysk pasuje waszym zdaniem do tego werku oprócz Twin Loop. 

 

W dniu 4.12.2020 o 20:42, dziadek napisał:

No właśnie, ciekawe czy Twin Loop wejdzie do tej obudowy? 

Wydaje mi się że Grzegorz ma takie wahadło i można to sprawdzić. 

Mam  😁 sprawdze

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk to chyba jedynie B&B by tam wszedł, ale to wahadło co  jest, wg mnie jest bardzo fajne. To jedno z pierwszych  kulkowych.

Tyle, że my możemy się domyślać, a Ty masz to pod ręką i możesz mierzyć - po co pytasz ?  :D


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy dysk wejdzie.

100_6700.JPG

Ale Twin Loopa to nie dostanie😃

 

Kupilem jeszcze jeden zegar w tym domu aukcyjnym tez sa patenty na werku a wahadlo bez kompensacji.

Oni narobili tych werkow (JUF i HAUCK) z patentami za duzo i jak zabraklo kompensacyjnych to zakladali zwykle tak samo jak Wurth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo się po prostu chwalili, że jak mają patenty, to firma poważna! 

 

Dobrze, że sobie odpuściłem, bo byśmy się cięli między sobą 😀.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziales 2 z tego domu juz na ebay sa wystawione.

Gosc za tego Wurtha przyladowal kosmiczna cene -ciekawe czy ktos kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na handlu, koloniach i parasolach to oni się znają świetnie 😁. Nic nie zrobił, tylko sprzedaje dalej, nawet go nie otrzepał. Cena na ebayu sporo wyższa niż zapłacił z prowizją za dwa. Cuszsz. Ja odpuściłem, bo jakoś nie ogarnąłem szipu, ogólne zniechęcenie mnie dopadło wtedy.  A on z Dorset- na spacerek sobie pojechał i odebrał. A niech mu tam... 

Bardzo fajne zegary były, ale będą jeszcze inne nie raz. W sumie IMO jeśli o naprawdę ciekawy, niespotykany zegar chodzi, to i tak wziąłeś najlepszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Grivolas "nakręcał od przodu". Mam Kienzle z takim rozwiązaniem (płyty okrągłe).

IMG_6451.JPG

IMG_6453.JPG

IMG_1934.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem pod gore z uzyskaniem ceny wyslania przez dom aukcyjny.

Zrezygnowalem i zanowilem usluge w MBE ale to juz po aukcji.

Tak ten Louvre jest ciekawy i tylko dlatego zlamalem zasade nie kupowania zegara z peknieta tarcza (jesli nie moge jej wymienic  to nie kupuje,w tym raczej jest to nie mozliwe).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Wurth w crystalu był fajny - na ebay  mówicie, że już jest ?

Aż pójdę zobaczyć ...

 

Eeeeee - tego  "taniego" z meduzą  znalazłem. Tego co za 950 poszedł chyba nie ma  :(


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, erzlot napisał:

Nie tylko Grivolas "nakręcał od przodu". Mam Kienzle z takim rozwiązaniem (płyty okrągłe).

IMG_6451.JPG

IMG_6453.JPG

IMG_1934.JPG

Tez mam takiego goscia ale tu chodzi o prostokatne plyty i nakrecanie z przodu.

Mariusz mial na mysli pierwsze Grivolasy z prostokatnymi plytami ale one mialy standardowe niemieckie werki nakrecane z tylu

1 minutę temu, Mariusz napisał:

Ten Wurth w crystalu był fajny - na ebay  mówicie, że już jest ?

Aż pójdę zobaczyć ...

 

Eeeeee - tego  "taniego" z meduzą  znalazłem. Tego co za 950 poszedł chyba nie ma  :(

 

1 minutę temu, Mariusz napisał:

Ten Wurth w crystalu był fajny - na ebay  mówicie, że już jest ?

Aż pójdę zobaczyć ...

 

Eeeeee - tego  "taniego" z meduzą  znalazłem. Tego co za 950 poszedł chyba nie ma  :(

Inny Wurth jest ten z grawerowana tarcza, byl w komplecie z JUF chyba

Mariusz 950 to na start +ponad 30 % prowizja i okolo 90 moze wiecej za wyslanie jesli kupil ktos online z UK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyżej pokazane wahadło JUF "ze strzałkami" jest w katalogu JUF z  uwagą, że ono montowane było do werków, które miały numer fabryczny "z gwiazdką". Ponieważ jej nie widzę, więc chyba dziadek słusznie uważa,że to wahadło nie jest od tego werku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem watpliwosci dotyczace wahadla,bardziej do tego numeru pasowalo mi dyskowe.

Mialem chyba 4 zegary z tym wahadlem i gwiazdki nie widzialem na werku.

Moze nie zwrocilem na nia uwagi,gdzie powinna byc?Rozumiem ze razem z numerem

Moze mozesz jakis skan werku z taka gwiazdka dodac?

Chyba nie widzialem nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie pamiętam, ale tak napisali w katalogu JUF z 1910 r. Myślę, że go posiadasz (patrz str.4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba cie zaskacze ale nie mam zadnych katalogow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

msg-27388-0-46218200-1523787301_thumb.jpghttps://mb.nawcc.org/attachments/p5-jpg.82904/  wkleilem  Jungp5-001.jpghansa  z  przodu  nakrecanegoWall 1.jpgJH 1913(1).jpgDSC00802 (600 x 450).jpghttps://mb.nawcc.org/attachments/jh-1913-1a-jpg.158469/

 

Juf  robil  roczniaki  w skrzyniach  wiszace  ale  nakrecanego  z przodu  nie widzialem -inne  owszem  ...msg-27388-0-27892200-1523787408_thumb.jpg

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co jest w katalogu nakrecany z przodu rok 1929 to jedyny jaki jest  w katalogu JUF? (oczywiscie pytam o nakrecanie z przodu  roczne)

 

Badischa wiszacego nakrecanego z przodu i tym dluuuuuuugim wahadlem kiedys widzialem.

Myslalem ze tam jest mechanizm 30 dniowy z trapezowymi plytami.

Mozesz dodac link do calego tematy o tym Junghansie nakrecanym z przodu,jakies dziwne wahadlo ma.

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z którego roku pochodzi katalog z takimi JUFami? W notce reprintu podano, że z 1910 r.

174008689_FireShotCapture470-KatalogiDyskGoogle-drive.google_com.thumb.jpg.4d42cd3071ea88a86a8f842976a7ec46.jpg1821119606_FireShotCapture473-KatalogiDyskGoogle-drive.google_com.thumb.jpg.da3b46de8bcba00fe3f5ae24c7736416.jpg318087602_FireShotCapture476-KatalogiDyskGoogle-drive.google_com.thumb.jpg.2d4fe4cda644e0e7332f27677b88641d.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.