Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
StaryWilk

Eberhard 8 jours i inne

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś doświadczenia z zegarkami tej marki? Kiedyś były chyba w dystrybucji np. u Strojnego. A teraz? 

Zaciekawił mnie przypadkowo jeden model.

Niespotykana w tym budżecie komplikacja - 8 dni rezerwy chodu (baza to sprawdzony peseux 7001), poza tym modny i ładny niebieski kolor, dobry rozmiar (niecałe 40 mm x 11.5 (?) mm), ciekawie wykończone detale.

Ze strony producenta:

https://www.eberhard-co-watches.ch/en/product/8-jours-aqua-8-21018-2/

MECHANICAL HAND WINDING EBERHARD & CO. SPRING DRIVE SYSTEM – PATENTED - co znaczy spring drive? - po prostu podwójna sprężyna? 

 

spacer.png

 

 

spacer.png

spacer.png

Czemu są tak mało popularne?  W sieci na kilka modeli widać -70% off (spodziewam się, że realnie zegarki tej marki schodzą na dużych rabatach). A w takich cenach to chyba niezłe zegarki? Jaki to poziom odniesienia? Longines / eterna, czy wyżej / niżej? 

 

Na znanym portalu jest sztuka, wydaje się w ładnym stanie, bez papierów za 4 kpln. To raczej nie forumowicz?

https://allegrolokalnie.pl/oferta/okazja-eberhard-and-co-8-days-aqua-8-line

 

Okazja życia, czy realna wartość? Nie poszukiwałem i nie marzę o tym modelu, ale może wypróbować, pobawić się i przynajmniej nic nie stracić? 

Jak ktoś podkupi, to dobrze, będzie dla potomnych jak szybko wypłynie na bazarku. 

 

Tutaj inna używka:

https://www.catawiki.com/l/41067357-eberhard-co-aqua-8-line-riserva-di-carica-no-reserve-price-men-2000-2010

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale napis na tarczy krzywy ;)

P.S. Wiecie która z postaci znana z kryminałów (niezłych) nosi zegarek tej marki?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, używałem Eberharda Traversetolo około 10lat i przez ten czas nie miałem z nim żadnych problemów. Zegarki te sà u nas mniej rozpoznawalne (ale to ceniłem) z tego co wiem marka ta popularna jest we Włoszech.


f7bcfa0b241602e5c8c461771f4e9d59.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2020 o 21:34, tarant napisał:

....

P.S. Wiecie która z postaci znana z kryminałów (niezłych) nosi zegarek tej marki?

Nie wiemy , zdradzisz ?

 

Ja parę przymiarek mam za sobą :

 

19D29CB0-F657-4595-8437-7C8F6ADDAE4B.jpeg

F26419FD-5410-486A-90B3-EC41889EAADE.jpeg

16F9ACA3-ADC0-4783-B4C3-7146BEB54F09.jpeg


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edward Popielski, kolega Eberharda Mocka.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,

A macie może informacje gdzie w Polsce można przeserwisować Eberhard'a 8 jours ? Kraków - Strojny nie dadzą rady :(

 

Pzdrwm,

Alex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutorem w Polsce byli chyba panowie z Wiejskiej w Warszawie. zegarki u nich nadal są więc pewnie serwis też zrobią. 

Miałem ładnych  kilka lat Championa na Valjoux  i sprawował się dzielnie. Teraz z tego co wiem służy od kolejnych ładnych paru lat innem właścicielowi. Zegarki poza Włochami były też popularne w Rosji.  

Niestety brand praktycznie u nas nieznany dlatego trudny w odsprzedaży. 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, desmo napisał(-a):

Dystrybutorem w Polsce byli chyba panowie z Wiejskiej w Warszawie. zegarki u nich nadal są więc pewnie serwis też zrobią. 

Dziękuje Desmo,

pójdą tym śladem. Poszperałem wczoraj u "wujka" googla i nawet p. zegarmistrz od Strojnego potwierdził, że Wrocław Karol Doliński potrafi zrobić serwis tego zegarka. Poczytałe tu na forum opinie o tym zegarminstrzu (co prawda ostatnie wpisy ok. 2017 roku) i nie wiem czy oddam zegarek do Wrocławia. Na razie czekam na przesyłkę z Krakowa po poraszce u Strojnego...

Ktoś może coś powiedzieć na temat Dolińskiego ? 

 

Pzdrwm,

Alex

 

p.s. KRZYSIO piękny ten Scafograf 300 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex - serwis Dolińskiego bardzo porządny i konkretny. Korzystałem jakiś czas temu i nie mam uwag. Jeśli chodzi o dystrybutora na Polskę, to wg mojej wiedzy MORWA i kolega Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli Jubitom wrócił do Eberharda. 

Dokładnie. Literalnie położyli go na najniżej półce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dystrybutorem marki Eberhard w Polsce jest firma MORWA z KRK. Dostępne punkty sprzedaży to: Wrocław - Doliński, Warszawa - Zegarownia, Gdańsk - Jubitom. Jak macie pytania to piszczie śmiało na PW. Świetne zegarki. :) 

 

 

 

 

eberhard_scafograf_300-4.jpg

eberhard_scafograf_300-11.jpg

eberhard_extrafort_grand_taille_roueacolonnes-9.jpg

eberhard_chrono_4-11.jpg

eberhard_chrono_4-10.jpg

eberhard_extrafort_grand_taille_roueacolonnes-3.jpg

Edytowane przez Bartek19877

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię :

 

2D610C8F-3005-44EB-8319-C59777D15CDE.jpeg


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak. Ten model to najlepszy wybór wg. mnie. Dobrze leży i dobrze się nosi. Ma zawór helowy. Przydała by się guma do niego, ale cena zaporowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie tak. Ten model to najlepszy wybór wg. mnie. Dobrze leży i dobrze się nosi. Ma zawór helowy. Przydała by się guma do niego, ale cena zaporowa.
Ile producent sobie życzy za gumę?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nowej gumy z zapięciem to ponad 2k niestety :( 

Cena nowej gumy z zapięciem to ponad 2k niestety :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście sporo ale może po upuście do przeżycia.
Dla przykładu guma do ML Aikona z klamerką to koszt 1380 pln. Choc fakt że klamerka z brązu.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że aktualnie można urwać 20% na ten model w Jubitomie (po wrzuceniu do koszyka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urwać można, ale cena po rabacie taka jak w niektórych bez rabatu :)  :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.