Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
StaryWilk

Eberhard 8 jours i inne

Recommended Posts

Macie jakieś doświadczenia z zegarkami tej marki? Kiedyś były chyba w dystrybucji np. u Strojnego. A teraz? 

Zaciekawił mnie przypadkowo jeden model.

Niespotykana w tym budżecie komplikacja - 8 dni rezerwy chodu (baza to sprawdzony peseux 7001), poza tym modny i ładny niebieski kolor, dobry rozmiar (niecałe 40 mm x 11.5 (?) mm), ciekawie wykończone detale.

Ze strony producenta:

https://www.eberhard-co-watches.ch/en/product/8-jours-aqua-8-21018-2/

MECHANICAL HAND WINDING EBERHARD & CO. SPRING DRIVE SYSTEM – PATENTED - co znaczy spring drive? - po prostu podwójna sprężyna? 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Czemu są tak mało popularne?  W sieci na kilka modeli widać -70% off (spodziewam się, że realnie zegarki tej marki schodzą na dużych rabatach). A w takich cenach to chyba niezłe zegarki? Jaki to poziom odniesienia? Longines / eterna, czy wyżej / niżej? 

Na znanym portalu jest sztuka, wydaje się w ładnym stanie, bez papierów za 4 kpln. To raczej nie forumowicz?

https://allegrolokalnie.pl/oferta/okazja-eberhard-and-co-8-days-aqua-8-line

Okazja życia, czy realna wartość? Nie poszukiwałem i nie marzę o tym modelu, ale może wypróbować, pobawić się i przynajmniej nic nie stracić? 

Jak ktoś podkupi, to dobrze, będzie dla potomnych jak szybko wypłynie na bazarku. 

Tutaj inna używka:

https://www.catawiki.com/l/41067357-eberhard-co-aqua-8-line-riserva-di-carica-no-reserve-price-men-2000-2010

Ale napis na tarczy krzywy ;)

P.S. Wiecie która z postaci znana z kryminałów (niezłych) nosi zegarek tej marki?

Pozdrawiam

Piotr

Hej, używałem Eberharda Traversetolo około 10lat i przez ten czas nie miałem z nim żadnych problemów. Zegarki te sà u nas mniej rozpoznawalne (ale to ceniłem) z tego co wiem marka ta popularna jest we Włoszech.

f7bcfa0b241602e5c8c461771f4e9d59.jpg

W dniu 4.12.2020 o 21:34, tarant napisał:

....

P.S. Wiecie która z postaci znana z kryminałów (niezłych) nosi zegarek tej marki?

Nie wiemy , zdradzisz ?

Ja parę przymiarek mam za sobą :

19D29CB0-F657-4595-8437-7C8F6ADDAE4B.jpeg

F26419FD-5410-486A-90B3-EC41889EAADE.jpeg

16F9ACA3-ADC0-4783-B4C3-7146BEB54F09.jpeg

Eberhard, Ball, JeanRichard 1681, Epos, Glycine, Steinhart, Damasko, Timex, Ingersoll, Rolmops.

Edward Popielski, kolega Eberharda Mocka.

Pozdrawiam

Piotr

Dzień Dobry,

A macie może informacje gdzie w Polsce można przeserwisować Eberhard'a 8 jours ? Kraków - Strojny nie dadzą rady :(

Pzdrwm,

Alex

Dystrybutorem w Polsce byli chyba panowie z Wiejskiej w Warszawie. zegarki u nich nadal są więc pewnie serwis też zrobią. 

Miałem ładnych  kilka lat Championa na Valjoux  i sprawował się dzielnie. Teraz z tego co wiem służy od kolejnych ładnych paru lat innem właścicielowi. Zegarki poza Włochami były też popularne w Rosji.  

Niestety brand praktycznie u nas nieznany dlatego trudny w odsprzedaży. 

Edited by desmo

6 godzin temu, desmo napisał(-a):

Dystrybutorem w Polsce byli chyba panowie z Wiejskiej w Warszawie. zegarki u nich nadal są więc pewnie serwis też zrobią. 

Dziękuje Desmo,

pójdą tym śladem. Poszperałem wczoraj u "wujka" googla i nawet p. zegarmistrz od Strojnego potwierdził, że Wrocław Karol Doliński potrafi zrobić serwis tego zegarka. Poczytałe tu na forum opinie o tym zegarminstrzu (co prawda ostatnie wpisy ok. 2017 roku) i nie wiem czy oddam zegarek do Wrocławia. Na razie czekam na przesyłkę z Krakowa po poraszce u Strojnego...

Ktoś może coś powiedzieć na temat Dolińskiego ? 

Pzdrwm,

Alex

p.s. KRZYSIO piękny ten Scafograf 300 :)

Alex - serwis Dolińskiego bardzo porządny i konkretny. Korzystałem jakiś czas temu i nie mam uwag. Jeśli chodzi o dystrybutora na Polskę, to wg mojej wiedzy MORWA i kolega Piotr.

Czyli Jubitom wrócił do Eberharda. 

Dokładnie. Literalnie położyli go na najniżej półce

Cześć, dystrybutorem marki Eberhard w Polsce jest firma MORWA z KRK. Dostępne punkty sprzedaży to: Wrocław - Doliński, Warszawa - Zegarownia, Gdańsk - Jubitom. Jak macie pytania to piszczie śmiało na PW. Świetne zegarki. :) 

eberhard_scafograf_300-4.jpg

eberhard_scafograf_300-11.jpg

eberhard_extrafort_grand_taille_roueacolonnes-9.jpg

eberhard_chrono_4-11.jpg

eberhard_chrono_4-10.jpg

eberhard_extrafort_grand_taille_roueacolonnes-3.jpg

Edited by Bartek19877

Bardzo lubię :

2D610C8F-3005-44EB-8319-C59777D15CDE.jpeg

Eberhard, Ball, JeanRichard 1681, Epos, Glycine, Steinhart, Damasko, Timex, Ingersoll, Rolmops.

Zdecydowanie tak. Ten model to najlepszy wybór wg. mnie. Dobrze leży i dobrze się nosi. Ma zawór helowy. Przydała by się guma do niego, ale cena zaporowa.

Zdecydowanie tak. Ten model to najlepszy wybór wg. mnie. Dobrze leży i dobrze się nosi. Ma zawór helowy. Przydała by się guma do niego, ale cena zaporowa.
Ile producent sobie życzy za gumę?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Cena nowej gumy z zapięciem to ponad 2k niestety :( 

Cena nowej gumy z zapięciem to ponad 2k niestety :( 

Rzeczywiście sporo ale może po upuście do przeżycia.
Dla przykładu guma do ML Aikona z klamerką to koszt 1380 pln. Choc fakt że klamerka z brązu.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka