Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
outofthecool

Cartier Tank / JLC Reverso

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Kuszą mnie ostatnio bardziej wizytowe 'klasyki' takie jak mid size Cartier Tank oraz JLC Reverso.... Obydwa mają w sobie coś wyjątkowego i wybierając między dwoma skłaniam się ku Cartierowi, natomiast odstrasza mnie kwarcowy mechanizm. Z drugiej strony, JLC jest zegarkiem dość kosztownym i nie wiem czy jeśli mi nie podpasuje to znajdę na niego nabywcę... 

 

Co myślicie? 

 

Pozdrawiam,

OOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś doradzić bo nie wiadomo o jakich modelach piszesz, jest mnóstwo referencji tanka jak i revero, kwarcowe, manuale, automaty. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, eye_lip napisał:

Ciężko coś doradzić bo nie wiadomo o jakich modelach piszesz, jest mnóstwo referencji tanka jak i revero, kwarcowe, manuale, automaty. 

Słusznie. Dwie referencje które chodzą mi po głowie to Tank 2715 (Kwarc, standardowy rozmiar) i reverso ze zdjęcia czyli chyba 214.8.S5 (classic large)

723BE04E-D1E9-4D86-A8BE-7145F0311081.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ergonomia i estetyka jednak nieco inna - własny gust musi podpowiedzieć. Amatorów i „elegantów” i „prostokątnych” na razie mało w naszym kraju bo tu każdy chce „dajwera na kajdanie” . Może za 20 lat będzie normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, desmo napisał:

Ergonomia i estetyka jednak nieco inna - własny gust musi podpowiedzieć. Amatorów i „elegantów” i „prostokątnych” na razie mało w naszym kraju bo tu każdy chce „dajwera na kajdanie” . Może za 20 lat będzie normalnie.

 

Właśnie wydaje mi się, że JLC nie jest zegarkiem wyłącznie eleganckim. Szukam właśnie drugiej połówki do parki z dajwerem na kajdanje :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DNA Reverso jest wybitnie sportowe ale od lat pozycjonowane jest mniej lub bardziej elegancko. Oczywiście odpowiednim paskiem można zmienić charakter każdego  zegarka. Natomiast nasz rynek potrzebuje jeszcze wielu lat by przestać  automatycznie wkładać   zegarki Cartier do szuflady „ lejdis” i  „faszyn” a JLC do szuflady „ a co to?”  Także tym kryterium bym się nie kierował. Niemniej Cartier z pewnością bardziej rozpoznawalny. Akurat obydwa prezentowane zegarki nie przypadły mi do gustu choć lubię i cenię obie marki. Skoro są wątpliwości to może rozwiązanie tańsze i bardziej rozpoznawalne w razie czego.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być zegarek noszony "od świętą", to kwarcowy mechanizm może być zaletą.

Do mnie też bardziej przemawia Tank 2715 , ale to tak naprawdę tylko kwestia gustu.


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tank Solo ma w sobie sporo casualu, tylko trzeba go uwolnić paskiem;) 

Nie da się ukryć, że to ikona i prezentuje się świetnie na nadgarstku, do tego czysta tarcza w wersji kwarcowej bardziej mi się podoba. 

 

Reverso jest fajne, ale tutaj jakbym miał doradzić to celowałbym w jakiś ciekawszy używany model bo do 20k można kupić naprawdę nietuzinkowe reverso, dużo więcej frajdy da taki zegarek niż aktualne proste wersje z salonu które mają IMO średni stosunek jakości do ceny. 

Screenshot_2020-12-06-10-26-16-017_com.instagram.android.jpg

Screenshot_2020-12-06-10-27-32-584_com.instagram.android.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz Tank Basculante to będziesz miał jedno i drugie

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to to:) i do tego łatwo odsprzedawalny w razie czego, Lort już się czai. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O to to:) i do tego łatwo odsprzedawalny w razie czego, Lort już się czai. 
Dokładnie.
Ja przygarnę niedługo tego z wątku Cartiera, co go ktoś dziś ktoś wrzucił

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lort napisał:

Jak znajdziesz Tank Basculante to będziesz miał jedno i drugie emoji846.png

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

 

Bardzo ciekawy model - nie znałem go, dzięki. Muszę przed zakupem go przymierzyć, bo standardowe wymiary okrągłych zegarków nijak mają się do prostokątnych. Coś co wydawałoby się małym zegarkiem okrągłym (np. 31x40mm Tank XL), przypomina na nadgarstku aluminiową okiennicę :)

 

3 godziny temu, eye_lip napisał:

Tank Solo ma w sobie sporo casualu, tylko trzeba go uwolnić paskiem;) 

Nie da się ukryć, że to ikona i prezentuje się świetnie na nadgarstku, do tego czysta tarcza w wersji kwarcowej bardziej mi się podoba. 

 

Reverso jest fajne, ale tutaj jakbym miał doradzić to celowałbym w jakiś ciekawszy używany model bo do 20k można kupić naprawdę nietuzinkowe reverso, dużo więcej frajdy da taki zegarek niż aktualne proste wersje z salonu które mają IMO średni stosunek jakości do ceny. 

Screenshot_2020-12-06-10-26-16-017_com.instagram.android.jpg

Screenshot_2020-12-06-10-27-32-584_com.instagram.android.jpg

 

Zdecydowanie - biorę pod uwagę tylko używki. W ten sposób jeśli zegarek mi nie 'siądzie', to sprzedam go pewnie w okolicach ceny zakupu. 

 

Cartierowicze - nie bać się kwarcu? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bać! 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, eye_lip napisał:

Nie bać! 

„r” zgubiłeś 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, outofthecool napisał:

 

Bardzo ciekawy model - nie znałem go, dzięki. Muszę przed zakupem go przymierzyć, bo standardowe wymiary okrągłych zegarków nijak mają się do prostokątnych. Coś co wydawałoby się małym zegarkiem okrągłym (np. 31x40mm Tank XL), przypomina na nadgarstku aluminiową okiennicę :)

Najlepiej wyliczyć przekątną i ją porównać do średnicy okrągłej koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rnie Bać! 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bać się, Cartier bierze kwarce z dobrych źródeł - np. Cartier Cal. 690 = Piaget 690P; mimo iż technicznie to nie HAQ to są pięknie wykończone :)

 

B4835969-7D87-4666-B1B9-B9880BAA952E.jpeg.ddac2838970f81368610ba0598d19690.jpeg
 

A5A71B37-7478-4EA7-91E0-3F5CCB4AFC1A.thumb.jpeg.c2da59dd190b0ab839ef8da77ed52d99.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2020 o 14:04, eye_lip napisał:

Rnie Bać! 

 

W dniu 6.12.2020 o 14:11, cordi7 napisał:

Nie bać się, Cartier bierze kwarce z dobrych źródeł - np. Cartier Cal. 690 = Piaget 690P; mimo iż technicznie to nie HAQ to są pięknie wykończone :)

 

B4835969-7D87-4666-B1B9-B9880BAA952E.jpeg.ddac2838970f81368610ba0598d19690.jpeg
 

A5A71B37-7478-4EA7-91E0-3F5CCB4AFC1A.thumb.jpeg.c2da59dd190b0ab839ef8da77ed52d99.jpeg

 

 

Dzięki za info - faktycznie wygląda nieźle! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cartiery Tank są fantastyczne, ja się już od jakiegoś czasu przymierzam. Cartier to elegancja, klasa i szyk. Powiem tak, są bardziej eleganckie od JLC Reverso - akurat Reverso mam, bardzo go lubię, ale jest bardziej casualowy od Tanka. Oczywiście jak pisał eye_lip, paskiem można dużo zmienić. Trzeba też przyznać rację Desmo - Cartier na Zachodzie ma wysoką pozycję, kojarzony jest z marką którą się posiada, trzyma i opiekuje. Kilka razy widziałem jak do Cartiera przychodził jakiś starszy pan z pięknym egzemplarzem vintage nadgryzionym czasem i oddawał do konserwacji. Nie wiem co to sprawia, ale w salonach Carier jest zawsze jakaś taka atmosfera elegancji i szyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może być inaczej skoro „la maison” jest w Paryżu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2020 o 14:02, desmo napisał:

„r” zgubiłeś 😉

haha

 

W dniu 8.12.2020 o 16:39, beniowski napisał:

Cartiery Tank są fantastyczne, ja się już od jakiegoś czasu przymierzam. Cartier to elegancja, klasa i szyk. Powiem tak, są bardziej eleganckie od JLC Reverso - akurat Reverso mam, bardzo go lubię, ale jest bardziej casualowy od Tanka. Oczywiście jak pisał eye_lip, paskiem można dużo zmienić. Trzeba też przyznać rację Desmo - Cartier na Zachodzie ma wysoką pozycję, kojarzony jest z marką którą się posiada, trzyma i opiekuje. Kilka razy widziałem jak do Cartiera przychodził jakiś starszy pan z pięknym egzemplarzem vintage nadgryzionym czasem i oddawał do konserwacji. Nie wiem co to sprawia, ale w salonach Carier jest zawsze jakaś taka atmosfera elegancji i szyku.

 

Emocje związane z marką to zawsze na koniec dnia marketing... Zgadzam się, że Cartier jest bardziej elegancki, natomiast widzę zastosowanie dla niego "na codzień", pomimo tego że nie noszę się elegancko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.