Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tarant

Zegary cieszyńskie: Franke&Gronemann, Johann Franke, Świt, Orjon

Rekomendowane odpowiedzi

Na przedniej płycie ma nabity numer 369, końcówkę całego numeru.

Edytowane przez azina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plecy zegara z trzech desek, środkowa wsunięta. Soczewka cyferblatu - szkło grube, fazowane. Szyby w drzwiach grube, fazowane.

20221012_140646.jpg

20221012_151542.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się na tą pracę. Obserwowałem prace Yodka przy zegarach i radziłem się co do renowacji skrzyni. Fachowo przywraca zegary do życia i nadaje im nowy blask. Mam nadzieję, że coś mi wyjdzie :) 

U góry zegara widać interesujące połączenie elementów skrzyni.

20221012_140639.jpg

Edytowane przez azina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podłogowych się nie znam ale skrzynia świetna. Te szyby fazowane to mój fetysz w zegarach.

Przy takim gabarycie pracy będzie po kokardę.

Nawet demontując szyby to trochę strach bo takie długie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Yodek napisał(-a):

Na podłogowych się nie znam ale skrzynia świetna. Te szyby fazowane to mój fetysz w zegarach.

Przy takim gabarycie pracy będzie po kokardę.

Nawet demontując szyby to trochę strach bo takie długie 🙂

:) jestem ciekawy jak mi to wyjdzie. Dziękuję za opinię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem, że jeszcze ktoś włączy się w dyskusję o tym zegarze i w swojej wiedzy określi jego autentyczność. Zapraszam do dyskusji. 

W dniu 12.10.2022 o 12:07, Anansi napisał(-a):

JFT nie miał "niskich numerów", o ile dobrze pamiętam. Kontynuował numerację F&G. Widok skrzyni może nieco rozjaśnić sprawę, chyba że Kolega azina, jak to ma w zwyczaju, obrazi się.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chciałbym cosik , ale jednak, mało kto z nas ma zegar stojący, więc ciężko coś o mechaniźmie, czy skrzyni napisać. Tu trzeba kogoś lepszego. 

Ja mogę powiedzieć, że po dechach widać, że stara skrzynia, bo i sposoby łączenia desek niewspółczesne. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że urwała się dyskusja, która objęła niestety tylko nabite numery na werku. Dziękuję wszystkim, którzy pochylili się nad tematem. Dobrej nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, PM1122 napisał(-a):

A chciałbym cosik , ale jednak, mało kto z nas ma zegar stojący, więc ciężko coś o mechaniźmie, czy skrzyni napisać. Tu trzeba kogoś lepszego. 

Ja mogę powiedzieć, że po dechach widać, że stara skrzynia, bo i sposoby łączenia desek niewspółczesne. 

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie urwała się, ja tylko odpadam. A inni dalej,..., ale myślę , że osób znających się na stojących JTF, jest niewiele, więc i na wpisy trzeba będzie trochę czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie na temat ale się wtrącę - biorących udział w jakichkolwiek dyskusjach na tym podforum jak na lekarstwo.

Jest to malutka grupka zawsze tych samych osób. Trudno o wszechstronne dyskusje w tak wąskim gronie...

Ja mam 8 Świtów ale same wiszące.

JFT, FG żadnego, więc mojego zero wkładu, w rzeczowe dywagację na powyższy wątek kolegi Azina.

 

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nękanie o odpowiedzi i robienie z tematu blogu (zamieszczanie kolejnych postów jeden za drugim w krótkich odstępach czasu) zwykle przynoszą odmienny od oczekiwanego skutek. :(


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Anansi napisał(-a):

Nękanie o odpowiedzi i robienie z tematu blogu (zamieszczanie kolejnych postów jeden za drugim w krótkich odstępach czasu) zwykle przynoszą odmienny od oczekiwanego skutek. :(

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Yodek napisał(-a):

Wprawdzie nie na temat ale się wtrącę - biorących udział w jakichkolwiek dyskusjach na tym podforum jak na lekarstwo.

Jest to malutka grupka zawsze tych samych osób. Trudno o wszechstronne dyskusje w tak wąskim gronie...

Ja mam 8 Świtów ale same wiszące.

JFT, FG żadnego, więc mojego zero wkładu, w rzeczowe dywagację na powyższy wątek kolegi Azina.

 


Już 8 Śffitów ???
No to chyba czas, żeby je wszystkie razem zaprezentować... co ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Yahagi napisał(-a):


Już 8 Śffitów ???
No to chyba czas, żeby je wszystkie razem zaprezentować... co ?? 

 

Tak! Wiem... padło mi na dekiel 🤗.

Kiedyś mnie dziwiły takie zachowania, a teraz robie dokładnie tak samo.

Nie ma mocnych - niedługo będę musiała zrobić remanenty i coś wyprzedać o ile ktoś jeszcze (oprócz mnie) kupuje zegary w dzisiejszych czasach.

Jeszcze jeden Śfit i będę musiała z nimi spać 😂

Prezentacja wszystkich razem na rodzinnym zdjęciu? Nie dam rady - poupychane po wszystkich kątach 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A JFT? Co z JFT?

Tutaj taki, późny (~ po 1910, może z końca produkcji po Wielkiej Wojnie, o ile została wznowiona?) pokazany niedawno w internetach. Niesygnowany.

 

310661981_831720124683455_3196151785919024508_n.thumb.jpg.c71aff1977c487e7c5c2c8f4760c9704.jpg

 

311465232_413454960961362_8406810542269070332_n.thumb.jpg.efef6e70e80dd7f5133f073934317108.jpg


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałam go w internetach. 

Bardzo, bardzo interesujący.

 

No ja nie mam szczęścia do JFT, F&G.. Znikąd zdobyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Yodek napisał(-a):

 

Tak! Wiem... padło mi na dekiel 🤗.

Kiedyś mnie dziwiły takie zachowania, a teraz robie dokładnie tak samo.

Nie ma mocnych - niedługo będę musiała zrobić remanenty i coś wyprzedać o ile ktoś jeszcze (oprócz mnie) kupuje zegary w dzisiejszych czasach.

Jeszcze jeden Śfit i będę musiała z nimi spać 😂

Prezentacja wszystkich razem na rodzinnym zdjęciu? Nie dam rady - poupychane po wszystkich kątach 🤪

Zegary z Cieszyna zawsze cieszyły się dużym pożądaniem. Ostatnio na jednym z portali aukcyjnych były wystawione 2 sztuki i sprzedały się od ręki, choć ich cena była wysoka. Poza tym, moim zdaniem, są piękne w swojej prostocie. Ich fazowane, witrażowe szyby są urocze. Gratuluję kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No.... i mało ich i pożądanie wielkie, więc mało ich wypływa i stąd wiedza o nich niewielka. Więc mało kto zna się na ich budowie, itd., by się rzetelnie wypowiadać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - dawno się nie działo więc pokazuję nowoprzybyłego Świta. Tego przez którego zbiedniałam o kilka cebulionów za które o mały włos miałam szansę na JFT 🤗.

No cóż, jak się nie ma co się chce, to się ma na co zasługuje 🤣. Wygląda na to, ze jestem tylko i wyłącznie Świtna baba 😂.

 

Świt w absolutnie doskonałym, oryginalnym stanie, wszystko fabrycznie prawilne, nawet charakterystyczna sprężynka wahadła.

No i bicie jest nie do podrobienia - Świty są czarujące pod tym względem jednak.

 

Zgodnie z wiekową tradycją cieszyniaków '- zegar przybył z rozwaloną brodą.. no cuszzz. 

Lovciam Was kurierzy - rzucacze 😛.

 

Edit - nius z ostatniej chwili - zegar był cały czas u jednych właścicieli -  ostatnio właścicielki, która zmarła, a mieszkała w Czeskim Cieszynie 🥰

 

20221018_180022.jpg

20221018_180046.jpg

20221018_180350.jpg

20221018_180125.jpg

20221018_180909.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłam różne rodzaje stempli Świtów na plecach. Te wcześniejsze są trochę inne od tych późniejszych.

 

To odkryłam ja - Jarząbek! 😄🤪

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Yodek napisał(-a):

Wygląda na to, ze jestem tylko i wyłącznie Świtna baba

 

Dobre, a może lepiej ŚWIT-EZIANKA... 

Jeszcze powiedz, że Twój mąż ma na imię Wacław... 

Piękny ten Świtek. 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, JASI napisał(-a):

 

Dobre, a może lepiej ŚWIT-EZIANKA... 

Jeszcze powiedz, że Twój mąż ma na imię Wacław... 

Piękny ten Świtek. 

 

Pozdrawiam Jacek 

 

😊😉😉 Świt-Ezianka - dobre. 

Zastanawiam się nad zmianą nicka.

Może czas zmodyfikować na ŚwitEziankę 😄.

Moj mąż nie jest Wackiem (🤣🤣) ale też na "W"

😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.