Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
matteus

Rolex --- datowanie po mechanizimie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry się z Państwem  :)

 

czy po nr serii mechanizmu Rolexa jestem w stanie określić jego rok produkcji ?

 

Cal. 1560 

Nr serii:  D23069

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znalazłem

 ale nie jestem expertem

image.thumb.png.6655f2cb55d04ed05468214ee72a49d7.png

Jak wpisałem bez "D" to

image.thumb.png.49182def4dc9c1036d4bdb2c2c18faea.png

 

Przejdź na podforum ROLEXA  :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo poczekaj na @MasterMind. On o vintage Rolexach wie wszystko. Albo prawie wszystko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, matteus napisał:

Dzień dobry się z Państwem  :)

 

czy po nr serii mechanizmu Rolexa jestem w stanie określić jego rok produkcji ?

 

Cal. 1560 

Nr serii:  D23069

 

Rolexa można datować tylko po numerze seryjnym na kopercie (między uszami). Numer seryjny werku zapewne widnieje w bazie danych Rolexa (po tym jak otrzymał certyfikat COSC został włożony do koperty o konkretnym numerze seryjnym i taka para jest zapisywana w archiwum - ale tylko Rolex ma do niego dostęp).

 

Jedyna podpowiedź - cal. 1560 był produkowany w latach 1959-1965.

 

@Carrot nie ma na świecie człowieka, co by wiedział o vintage Rolexach wszystko :D Choć doceniam komplement, daleko mi nawet do średnio-zaawansowanego poziomu wtajemniczenia ;) 

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MasterMind napisał:

 

Rolexa można datować tylko po numerze seryjnym na kopercie (między uszami). Numer seryjny werku zapewne widnieje w bazie danych Rolexa (po tym jak otrzymał certyfikat COSC został włożony do koperty o konkretnym numerze seryjnym i taka para jest zapisywana w archiwum - ale tylko Rolex ma do niego dostęp).

 

Jedyna podpowiedź - cal. 1560 był produkowany w latach 1959-1965.

 

@Carrot nie ma na świecie człowieka, co by wiedział o vintage Rolexach wszystko :D Choć doceniam komplement, daleko mi nawet do średnio-zaawansowanego poziomu wtajemniczenia ;) 

 

 

O nr serii na kopercie wiem, niestety u mnie od bransolety są nieczytelne.  To co napisałeś o latach produkcji 1560 zgadzało by się z kopertą, ma wybite na deklu  II.60

Chciałem wykluczyć składaka, na razie wszystko pasuje, co mnie cieszy.  Bransoleta również pochodzi z 1960 roku.

... a wiesz może do kiedy stosowali rotor butterfly  przy 1560 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butterfly wycofano ok. 1962-63 roku.

 

Jak zegarek ma w dwóch miejscach zgodną datę, to powiedziałbym że wszystko jest cacy. Jakieś zdjęcia?


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK,  właśnie doczytałem, że data na deklu w moim przypadku II.60 nie musi pokrywać się z datą produkcji zegarka.

Zastanawia mnie to, bo dekiel u mnie wskazuje na rok 1960 a mechanizm na 25 kamieniach  1560  i normalny wahnik  (nie butterfly).

Przeszperałem na Chrono cały rocznik 1960 i kilka zegarków na Hodinky i wiele zegarków miało Cal. 1560 na tradycyjnym wahniku.

Reasumując  nie jestem w stanie określić dokładnie z którego roku mam zegarek  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli i bransoleta i data na deklu jest z 60-tego to nie widzę powodu, dla którego sam zegarek miał pochodzić z o wiele późniejszego rocznika. Zegarek mógł przechodzić serwis u Rolexa (lub gdzieś indziej) i ktoś mógł podmienić wahnik na nowszy - albo i cały werk.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się już pewnie nigdy nie dowiemy :) 

Dziękuje za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.