Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Imponderabil

Rozterki nad Seiko sarb033 I jego alternatywami.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

zwracam się do was z zapytaniem odnośnie opłacalności zakupu używanego sarba 033 po aktualniej cenie rynkowej (używka 3k+ ?), czy już może granica opłacalności została przekroczona i lepiej skierować wzrok w innym kierunku (jeśli tak to który model mógłby równać się uniwersalnością i proporcjami w tym budżecie).

Poszukuję zegarka o parametrach ok. 40mm z niezbyt długimi uszami (38-39 najlepiej, mój "płaski" nadgarstek ma ok. 17 cm w obwodzie), który będę mógł nosić zarówno na vintydżowym pasku jak i na bransolecie, po głowie chodzi mi również  tissot gentleman powermatic 80 silicium i certina ds 1 powermatic 80. 

Swoją drogą, orientujecie się może czy przewidywana jest jakaś reedycja tego kultowego modelu, czy istnieje coś podobnego w aktualnym portfolio Seiko?

Z góry dziękuję za wszystkie inspirujące propozycje. 

Pozdrawiam, Mateusz. 

p8mqfqbx5xc31.jpg

4307d7f541889ca95a681b6a2092.jpeg

C029.807.16.031.01.jpg

Tissot-Gentleman-Powermatic80-Silicium-001.jpg

Edytowane przez Imponderabil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Placilem za swojego SARBa 250 EUR i o ile jest on warty wiecej, niz za niego wtedy dalem to obecne ceny rynkowe sa jak dla mnie od czapy.

 

Szukaj nowego Alpinista bez kompasu, 39 mm srednicy, 46 mm lug to lug, na twoj nadgarstek bedzie jak znalazl:

 

https://timeandtidewatches.com/introducing-the-brand-new-seiko-alpinist-spb155j-and-its-siblings-spb157j-and-spb159j/

 

Seiko-SPB155J1-2376-845x550@2x.jpg

 

Dostepny chocby tutaj, nie wiem czy to najlepsza cena czy nie:

 

https://www.olfert-co.de/uhren/herrenuhren/18604/seiko-prospex-alpinist-automatik-spb155j1?sPartner=4690349&gclid=Cj0KCQiAzsz-BRCCARIsANotFgM99NXQ2ylHcUPr8Y2WL0papNbCi9jYoo-u4KrVcnnrH6CGCGW01K8aAvm2EALw_wcB

 

PS. Tissot Gentleman tez powinien przejsc, jest 40 mm srednicy i bodajze 48 mm L2L, DS-1 Action Day Date to juz 41 mm i cos kolo 50 mm L2L chyba - IMO moze byc za duzo.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny i zgrabny zegarek ale jako elegancki EDC nie podejdzie ze względu na "chropowatą" powierzchnię tarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.watchgecko.com/geckota-e-01-sports-explorer

 

w101-08-08-19-1.jpg

 

https://www.youtube.com/watch?v=J6iAgRRcLK8

 

Z kodem WATCHUSEEK -10%, czarny badz niebieski sa dosc uniwersalne.

36,5 mm srednicy, 45,5 mm lug to lug, 100 m WR i zakrecana koronka.

W srodku ETA 2824-2 albo Miyota 9015, obydwa 28.800 bph i gladki ruch sekundnika.

 

;)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Łukasz_M napisał:

Też rozważałem, ale ceny SARBa mnie zabiły i stanęło na 

 

 

Fajny zegarek, tylko nie dla mnie :) nie za bardzo mi odpowiada, gdy na tarczy dużo się dzieje ( a nie jest to chrono) :D. 

Dzięki za odzew. 

9 minut temu, cordi7 napisał:

https://www.watchgecko.com/geckota-e-01-sports-explorer

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=J6iAgRRcLK8

 

Z kodem WATCHUSEEK -10%, czarny badz niebieski sa dosc uniwersalne.

36,5 mm srednicy, 45,5 mm lug to lug, 100 m WR i zakrecana koronka.

W srodku ETA 2824-2 albo Miyota 9015, obydwa 28.800 bph i gladki ruch sekundnika.

 

;)

 

 

ciekawa marka muszę się jej przyjrzeć, rozumiem, że w salonach nie zobaczę tego modelu? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukanie obecnie sarb033 mija się z celem. Za 1500zl ten zegarek robi świetne wrażenie. Za nowy nigdy nie powinno być ponad 2000zl. Jak już chce się wydawać ok.3000zl to znacznie lepiej szukać sdgm albo sarx. W ich przypadku jakość jest zauważalnie lepsza od sarb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie w opcji budżetowej (ok. 1000 zł) mógłbym zadowolić się tym modelem Seiko, jedynie zbyt duży biały datownik i "nurkowa" koronka nie do końca mnie przekonują czy można ubrać go w gruby, skórzany pasek :) 

7de090b602a8902dbaec3681ee121b22.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek jest bardzo wdzieczny i paskolubny, do tego mimo 40 mm dzieki 44 mm lug to lug swietnie lezy i na malych nadgarstkach. Nie ma szafiru ale coz...

 

Rzuc okiem jak moze wygladac:

 

 

 

38 minut temu, Imponderabil napisał:

ciekawa marka muszę się jej przyjrzeć, rozumiem, że w salonach nie zobaczę tego modelu? :) 

 

No niestety jak to w przypadku wiekszosci mikrobrandow - nie, przejrzyj watek marki GECKOTA na forum, jest kilka zdjec tego modelu:

 

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/174739-geckota/

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cordi7 napisał:

Ten zegarek jest bardzo wdzieczny i paskolubny, do tego mimo 40 mm dzieki 44 mm lug to lug swietnie lezy i na malych nadgarstkach. Nie ma szafiru ale coz...

 

Rzuc okiem jak moze wygladac:

 

 

Dzięki za pomoc, rzeczywiście znalazłem kilka zdjęć tego zegarka na brązowym pasku i wygląda kozacko :D. Problem w tym, że nie mogę znaleźć tego modelu w żadnym polskim sklepie, wiec pewnie nici z przymiarki i porównania kolorów ;/. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Krzysztoh napisał:

Szukanie obecnie sarb033 mija się z celem. Za 1500zl ten zegarek robi świetne wrażenie. Za nowy nigdy nie powinno być ponad 2000zl. Jak już chce się wydawać ok.3000zl to znacznie lepiej szukać sdgm albo sarx. W ich przypadku jakość jest zauważalnie lepsza od sarb :)

 

Nie do końca się zgodzę z tym stwierdzeniem ze nie jest tyle wart. Ja swojego zamówiłem z seyiajapan i doszło również cło, więc mnie wyszedł właśnie ponad 2000 za nowy, wiem że można było  taniej ale chciałem nowy z pewnego źródła i wtedy został tylko import. SDGM kosztował ok. 4k PLN. Poza tym co do jakości wykonania to nie podlega dyskusji SDGM w stosunku do Sarba zdecydowanie wygrywa tylko problem jest gdzie indziej. Dla osób takich jak ja z małym nadgarstkiem przekraczał rozmiar, który uznawałem za komfortowy w noszeniu. Nie że był za duży bo był na granicy wyglądu. Natomiast wygląd a komfort noszenia to 2 różne rzeczy i na tym polu SARB go miażdżył. Dlatego SDGM'a sprzedałem a zostawiłem Sarb'a.

Na chwilę obecną nie widzę dla tego zegarka konkurencji. Nawet mimo, że miałem fundusze na chociażby Tudora BB36mm (notabene świetny zegar) jako zamiennika mojego SARB'a ale z wyższej półki to nie widziałem kompletnie żadnego uzasadnienia dlaczego miałbym go wymienić na SARB'a.

 

Teraz mi się preferencje trochę zmieniły i pewnie będę szukał coś do kompletu Nomos Orion, Tudor BB58 z czarną tarczą ale nie jako alternatywy dla SARBa ale bardziej czegoś innego bo jak napisałem alternatywy są ale mimo funduszy nie widzę żadnego uzasadnienia aby szukać zastępstwa za SARB'a i zapłacic 3, 4 czy 6 razy tyle.

 

Możliwe ze i SARB dołączy do Orisa na stragan bo ja nie mogę mieć wiecej niż 3 zegarki bo zajawka będzie tylko na 2 a reszta będzie leżeć nie używana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.000 za nowy to nie 3.000 za uzywke :) SARB to genialny zegarek, jedna z lepiej ukladajacych sie kopert dla mnie osobiscie w ogole co nie zmienia faktu ze IMO nie jest wart tego, co teraz sobie za niego krzycza ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak 3k z używkę też bym nie dał.

Jak swój (na bransie) wystawię to pewnie z Filipowym krokodylem oliwkowym za 2k PLN. Taniej na pewno nie puszczę, pieniądz żaden a tak jak wspomniałeś, układająca się koperta + komfort noszenia mistrzowski ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, cordi7 napisał:

SARB to genialny zegarek, jedna z lepiej ukladajacych sie kopert dla mnie osobiscie w ogole co nie zmienia faktu ze IMO nie jest wart tego, co teraz sobie za niego krzycza

Podobne wrażenia. Koperta układa się bdb, ale jednak bransoleta, mimo że posiada pełne endlinki i ogniwa to nie sprawia wrażenia solidnej. Dodatkowo jednymym argumentem do zostawienia zapięcia jest napis Seiko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na pewno sarb znajdzie się w mojej kolekcji, chciałbym kiedyś osobiście zmierzyć się z jego legendą, zwłaszcza, że znalazlem kilka sztuk w "polskim internecie" poniżej 2k pln :) (np. na olx)

Edytowane przez Imponderabil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Nie do końca się zgodzę z tym stwierdzeniem ze nie jest tyle wart. Ja swojego zamówiłem z seyiajapan i doszło również cło, więc mnie wyszedł właśnie ponad 2000 za nowy, wiem że można było  taniej ale chciałem nowy z pewnego źródła i wtedy został tylko import. SDGM kosztował ok. 4k PLN. Poza tym co do jakości wykonania to nie podlega dyskusji SDGM w stosunku do Sarba zdecydowanie wygrywa tylko problem jest gdzie indziej. Dla osób takich jak ja z małym nadgarstkiem przekraczał rozmiar, który uznawałem za komfortowy w noszeniu. Nie że był za duży bo był na granicy wyglądu. Natomiast wygląd a komfort noszenia to 2 różne rzeczy i na tym polu SARB go miażdżył. Dlatego SDGM'a sprzedałem a zostawiłem Sarb'a.
Na chwilę obecną nie widzę dla tego zegarka konkurencji. Nawet mimo, że miałem fundusze na chociażby Tudora BB36mm (notabene świetny zegar) jako zamiennika mojego SARB'a ale z wyższej półki to nie widziałem kompletnie żadnego uzasadnienia dlaczego miałbym go wymienić na SARB'a.
 
Teraz mi się preferencje trochę zmieniły i pewnie będę szukał coś do kompletu Nomos Orion, Tudor BB58 z czarną tarczą ale nie jako alternatywy dla SARBa ale bardziej czegoś innego bo jak napisałem alternatywy są ale mimo funduszy nie widzę żadnego uzasadnienia aby szukać zastępstwa za SARB'a i zapłacic 3, 4 czy 6 razy tyle.
 
Możliwe ze i SARB dołączy do Orisa na stragan bo ja nie mogę mieć wiecej niż 3 zegarki bo zajawka będzie tylko na 2 a reszta będzie leżeć nie używana.

No co Ty, że sdgm za duży dla Ciebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ano tak wyszło, lepiej mi z SARBem a SDGM poszedł już.

Rozumiem, ale nie pochwalam


IMG_1233.thumb.jpg.6ffdb6b708ebb3bc40ff416485a91930.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Glycine Combat 6 w rozmiarze 36mm by Ci podszedł jako alternatywa. Ostatnio rzadziej widywany, ale jak był, to do kupienia koło 1400 PLN.

 

obraz.png.fc3af84131defff19b873d095e524743.pngobraz.png.699b3648c2886d96d6e97e572fc12427.pngobraz.png.808050fb3c0f1651b13347b193c1d960.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szyszkops Zdjęcie miazga 😱

 

ja miałem jasnego 

 

px3pesG.jpg

 

ale z sarbem wygodniej 😉

 

GADLCwi.jpg

 

 

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=97650]Szyszkops[/mention] Zdjęcie miazga
 
ja miałem jasnego 
 
ale z sarbem wygodniej
 


Dzięki

Cóż mam powiedzieć, sarb też mi się podoba oczywiście, ale z tej pary jednak zostałby u mnie sdgm, gdybym musiał wybierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-1,5cm więcej w nadgarstku i nie miałbym żadnych wątpliwości.

Zauważyłem u siebie pewien etap ewolucji.
Na początku kupowałem wszystko. Guzik wiedziałem o pewnych niuansach czy uszy wystają poza nadgarstek jak z wygoda, itd. No zegarek jak zegarek jest po to by go nosić

Później zaczęły mnie uwierać pewne rzeczy. Tam gdzie odstaje, tu coś niedobrze leży... ale tez kupowałem bo fajny.

Teraz już wiem ze po prostu trzeba mierzyć siły na zamiary. Jak rączka jak u gołębia to nie będę się rzucał jak szczerbaty na suchary mimo ze mega mi się podoba.

Dlatego musiałem skreślić wiele fajnych zegarków.
I nawet jakby się kiedyś szczęście do mnie uśmiechnęło i dostałbym Suba (który jako diver jest dla mnie kompletnym zegarkiem i wszystko mi w nim pasuje) to niestety rozmiar nie dla mnie.

Pewnych rzeczy nie przeskoczę.
Teraz jestem wybredny i szukam czegoś fajnego wśród takich które maja mniej niż 40mm i L2L nieprzekraczający 47mm.

I to tez nie znaczy ze ciemno będę brał bo najpierw musze przymierzyć i sprawdzić czy komfort jest tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1-1,5cm więcej w nadgarstku i nie miałbym żadnych wątpliwości.

Zauważyłem u siebie pewien etap ewolucji.
Na początku kupowałem wszystko. Guzik wiedziałem o pewnych niuansach czy uszy wystają poza nadgarstek jak z wygoda, itd. No zegarek jak zegarek jest po to by go nosić

Później zaczęły mnie uwierać pewne rzeczy. Tam gdzie odstaje, tu coś niedobrze leży... ale tez kupowałem bo fajny.

Teraz już wiem ze po prostu trzeba mierzyć siły na zamiary. Jak rączka jak u gołębia to nie będę się rzucał jak szczerbaty na suchary mimo ze mega mi się podoba.

Dlatego musiałem skreślić wiele fajnych zegarków.
I nawet jakby się kiedyś szczęście do mnie uśmiechnęło i dostałbym Suba (który jako diver jest dla mnie kompletnym zegarkiem i wszystko mi w nim pasuje) to niestety rozmiar nie dla mnie.

Pewnych rzeczy nie przeskoczę.
Teraz jestem wybredny i szukam czegoś fajnego wśród takich które maja mniej niż 40mm i L2L nieprzekraczający 47mm.

I to tez nie znaczy ze ciemno będę brał bo najpierw musze przymierzyć i sprawdzić czy komfort jest tez

Przypomnij obwód nadgarstka, bo mnie się wydawało, że mamy podobny. Chociaż ja od roku na diecie cukrowej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.