Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Żaki-Czan

Męski zegarek do 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Nie jestem jakimś wielkim miłośnikiem zegarków, znawcą pewnie żadnym. Stąd potrzebuję fachowej porady, co kupić, by nie zbłądzić i nie wyrzucić pieniędzy w błoto.

Moim poprzednim zegarkiem był Timex Expedition Scout T49963. Zakochałem się w nim od pierwszego wejrzenia, wyglądał genialnie dla mnie. Marka dla takiego laika jak ja była godną zaufania. Kosztował niecałe 300 zł. Na początku padło podświetlenie indiglo. Po jakimś czasie zaczął się sam zatrzymywać i ruszać bez powodu, potem wyczerpywał baterie seryjnie, średnio jedną na miesiąc. Po trzech latach wylądował pudełku z gratami gdzieś na strychu. Timex-a nigdy więcej.

Rok się przemęczyłem bez zegarka, ale brak mi jednak na nadgarstku tego przedmiotu, więc zacząłem się rozglądać ponownie za czymś, co tym razem mnie nie zawiedzie.

Generalnie potrzebuję chyba jakiegoś kwarcowego mechanizmu, bo zegarek zakładam poniedziałek-piątek do pracy na 8 godzin. W domu w weekendy się z nim nie poruszam, bo raczej ekstremalne warunki dla zegarka by panowały (pył, błoto, woda, możliwe uderzenia - praca na działce w soboty plus motocykl offroadem w niedziele). Stąd automat chyba odpada (choć się nie znam i jeśli się mylę, proszę o wyprowadzenie z błędu ;) )

Styl uwielbiam właśnie taki jak poprzednio czyli coś z pogranicza outdoor, military, więc pewnie lotnik byłby najfajniejszym wyborem.

Budżet, jaki zakładam to 1500 zł max.

A teraz to, co rzuciło mi się w oczy.

1. Vostok Expedition North Pole-1 VK64-592C558

No przepiękny, ale koledzy, którzy się bardziej znają, wybili mi go z głowy, że krótko mówiąc nie ma racjonalnych przesłanek, by kupić go za takie pieniądze.

 

2. Iron Annie Flight Control Automatic IA-5168-5

Wygląda fantastycznie i kosztuje sporo poniżej zakładanego budżetu. Tyle, że automat, więc nie wiem, czy by się sprawdził. Czy to dobra marka/model?

 

3.  Zeppelin 7614-5 Los Angeles

Ten taki bardziej wyważony.

 

Co jako znawcy możecie powiedzieć? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieszkasz w większym mieście to w TK Maxx rzucili sporo przyzwoitych zegarków typu Hanowa za jedną trzecią budżetu. 

Z lotników oprócz Zeppelin to jeszcze Junkers albo polski G.Gerlach. 

No i Seiko np https://www.iwatchery.pl/zegarki/mezczyzni/chronografy/zegarek-seiko-snab69p1-pilot-chronograph/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Żaki-Czan napisał:

1. Vostok Expedition North Pole-1 VK64-592C558

No przepiękny, ale koledzy, którzy się bardziej znają, wybili mi go z głowy, że krótko mówiąc nie ma racjonalnych przesłanek, by kupić go za takie pieniądze.

 

2. Iron Annie Flight Control Automatic IA-5168-5

Wygląda fantastycznie i kosztuje sporo poniżej zakładanego budżetu. Tyle, że automat, więc nie wiem, czy by się sprawdził. Czy to dobra marka/model?

 

3.  Zeppelin 7614-5 Los Angeles

Ten taki bardziej wyważony.

 

1/ Nie ma racjonalnych przesłanek, żeby kupować Vostoka. Jest za to wiele, żeby go nie kupować.

2/ Jeśli Iron Annie Ci się podoba - to bierz. Automat to raczej zaleta. Najwyżej będziesz go nastawiał w poniedziałek rano. Marka młoda, uchodzi jednak za godną zaufania.

3/ Zeppelin wcale nie jest wyważony. Ale za te pieniądze...

 

Brałbym Żelazną Anię, ale że tradycją jest proponowanie zegarków przekraczających budżet, to polecam Hamilton Khaki Field Mechanical, np. taki:

https://www.czaszegarkow.pl/hamilton-khaki-field-czarny-tkanina-o38-mm-p-332391.html

To klasyka zegarków militarnych (do podanej w artykule ceny dolicz VAT) : https://ch24.pl/hamilton-khaki-field-mechanical-38mm-cena/

:)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem zegarki G. Gerlach i niektóre wyglądają super, ale jak poczytałem o przygodach z tą firmą tutaj na forum, to jednak odpuszczę.

Zeno, Hamilton wygląda fajnie, ale ja startowałem od budżetu 500 zł przedwczoraj, dzisiaj jest 1500, jutro Hamilton, a pojutrze będzie już 3000, więc wyżej chyba już nie będę szukał. Tym bardziej, że design Iron Annie jest świetny. Jeszcze Szturmanskie Arctica 2431-6821344 mi wpadł w oko i to baaaardzo, ale hesalitowe szkło w powiązaniu ze mną to proszenie się o kłopoty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten Time Expedition bardzo Ci się podobał, to nie rezygnowałbym tak łatwo z Hamiltona Khaki i tego stylu.

Tutaj Hamilton kwarc w rozmiarze 38mm w Twoim budżecie (sklep z Hiszpanii, więc nie ma żadnych opłat importowych)

 

obraz.png.adf3462468432681cc3c3fec7421395f.png

 

A rozmiar 40mm na pasku też osiągalny (prawie) w budżecie:

 

obraz.png.22446c1fee74a9759a30a5b66f8bd609.png

 

Poważnie też rozważyłbym ofertę BOLDR. Rozmiar 38mm, tytanowa koperta, szafirowe szkło, dokręcana koronka i WR200. Bardzo dobre zegarki.

 

Z mechanizmem automatycznym:

 

obraz.thumb.png.89135b89e25e87fd886e94a13f4af2f3.png

 

albo kwarcowym:

 

obraz.thumb.png.8768b4c022bbbbbc343cf6528cd570e4.png

 

Na forum jest obecny dystrybutor tej marki w Polsce, więc można kupić BOLDR'a z polskiej dystrybucji, już po importowych opłatach itp w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałem dzisiaj na żywo kilka Szturmanskich i Orientów, które mi się podobały, ale Iron Annie zdecydowanie mnie już pochłonął na amen. Gdyby był dzisiaj w którymś salonie, to bym go pewnie wziął od ręki. Jadę w przyszłym tygodniu go kupić, bo zdecydowany jestem już na 99%, choć jeszcze te Hamiltony mi zaburzają pewność siebie co do zakupu Irona ;)

Za to kupiłem na takie daily zegarek, który mi się spodobał na pierwszy rzut oka, a jest całkowitym przeciwieństwem lotnika. Nie śmiejcie się ze mnie, bo kupowałem "oczami", a nie wiedzą :P Kupiłem przecenionego Aztorina A069.G331-K1. Tak mi wpadł w oko i wziąłem bez zastanawiania. Cena po przecenie 399 zł. Szafirowe szkło, fajne funkcje, dodatkowy pasek skórzany w komplecie. Za te pieniądze jeśli wytrzyma dłużej niż Timex, będę bardzo zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Na forum jest obecny dystrybutor tej marki w Polsce, więc można kupić BOLDR'a z polskiej dystrybucji, już po importowych opłatach itp w dobrej cenie.

Cześć. A kto jest tym dystrybutorem jeśli mogę zapytać? Myślę, że mógłbym być zainteresowany. Dzięki. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, agremi napisał:

Cześć. A kto jest tym dystrybutorem jeśli mogę zapytać? Myślę, że mógłbym być zainteresowany. Dzięki. 

 

Kolega @Lincoln Six Echo. Pisz do niego. Tutaj link do strony internetowej sklepu:

https://www.aeonzegarki.com/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Żaki-Czan napisał:

Nie śmiejcie się ze mnie, bo kupowałem "oczami", a nie wiedzą :P Kupiłem przecenionego Aztorina A069.G331-K1. Tak mi wpadł w oko i wziąłem bez zastanawiania. Cena po przecenie 399 zł. Szafirowe szkło, fajne funkcje, dodatkowy pasek skórzany w komplecie.

 

Niby dlaczego mielibyśmy się śmiać, że kupiłeś Aztorina?

Już prędzej śmielibyśmy się z Ciebie, gdybyś kupił Vostoka i dostał to samo co w Aztorinie, ale za trzy razy wyższą cenę :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo gdybym wcześniej poczytał komentarze o tej firmie, to pewnie i tych 4 stówek by mi było na niego szkoda, pomimo, że mi się spodobał ;)

Dzięki za wszelkie porady, bo pewnie bez tego forum dzisiaj chodziłbym z przepłaconym Vostokiem, choć nieświadomy, więc pewnie i szczęśliwy :D

Już i tak samo poszukiwanie, jak i czytanie forum, sprawiło lekkie zainteresowanie zegarkami, więc pewnie zagoszczę tu na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Negatywne komentarze o Aztorinach to zamieszczają z  reguły niedoinformowani kabotyni.

 

To zegarki jak każde inne w tej cenie, a nawet lepsze i tańsze. Czym się Aztoriny różnią od wyrobów z mikrobrandów? Trzy razy niższą ceną?

I zapomniałem o bransolecie - wyroby mikrobrandowe nie mają bransolety. I kopercie z tytanu - w mikrobrandach raczej tego nie dostaniesz. I jeszcze sprawnym systemem obsługi klienta - w mikrobrandach to rzadkość.

 

Jak już zegarek dotrze, zaprezentuj zdjęcie nadgarstkowe :)

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie lepszą opcją są Hamiltony z serii Khaki Field. Na plus: szafir, marka z historią, swiss made. Iron Annie/Zeppelin to ta sama firma, ale to taki typowo marketingowy wytwór niemający nic wspólnego z zegarkami lotniczymi. Odwołują się do historii, ale to nie jest ich historia.

Fajne są jeszcze Victorinoxy, też moim zdaniem lepszy wybór niż IA/Z:

 

https://zegarownia.pl/zegarki-victorinox/zegarki-meskie-victorinox/mechanizm_fz:kwarcowy?order=price_asc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeno, wrzucam fotkę (robiona kalkulatorem do dzwonienia)

 

33c40c04d7534a1egen.jpg

 

Mr Orange Victorinoxy oglądałem i jest kilka sztuk, na które wzrok zatrzymuje się na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Żaki-Czan napisał:

Zeno, wrzucam fotkę (robiona kalkulatorem do dzwonienia)

 

No i fajnie. Za takie pieniądze to kawał zegarka z szafirem i tytanowa kopertą i bransoletą. Jeżeli tylko montaż i spasowanie są dobre, to dobry zakup. Na "piramidę prestiżu" się nie wdrapie, ale będzie dobrze służył jako codzienny czasomierz. Przynajmniej niczego nie udaje a zielone elementy dodają mu sportowo-weekendowego charakteru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.