Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eddi87

Orient

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie mogę znaleźć info na temat zegarka poniżej, czy w ogóle istnieje taki model czy jest to replika? "Zegarek w stanie idealnym kupiony od kolekcjonera" taką informację mam od sprzedającego. 

306af1cf440eb9c07a1a0582ac61.thumb.jpeg.815361d6275d9ff9bccbedac7604ad3f.jpega0db1c8b4b9d8063ea704507d56a.thumb.jpeg.cae98a40af307b8438263923043ac674.jpegee5cbefe4929915556f524975de0.thumb.jpeg.8cb771fabbe145f5afa136133e28d23e.jpeg60d450bc4f2fb7c40a063ad54daa.thumb.jpeg.8af82222be7ee6ed2456968a0c6b89e0.jpeg718a66a84538aa419eba9c374897.thumb.jpeg.2710fb7174ee611988c0b99a3f774d1e.jpeg

 

57bee70b4f5590616bd8550affd1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmietnik.

Datownik oryginalny, ciekawe co zrobi wskazówka, jak będzie musiała przeskoczyć z na przykład czwartku na piątek.

To samo co wskazówka na drugim totalizatorze, który wskazuje drugą strefę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy śmietnik i dlaczego w tym wypadku? 

 

Wskaźnik 24h pokazuje ten sam czas co wskazówki godzinowa główna (day/night). 

 

Wskazówka dnia tygodnia obraca się o 360 stopni. Wskazówka wydaje się przydluga, ale moze to kwestia zdjęcia? 

 

Mechanizm z tymi komplikacjami występował w kopertach o różnym kształcie:

 

spacer.png

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oryginalny orient, nie żaden śmietnik.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, eddi87 napisał:

Komu wierzyć? Jak żyć? :) Bo miałem go brać. 

 

Jedyne podrabiane orienty jaki widziałem, to tristary. Ale to były tak ordynarne podróbki (m.in. koperta z szajsmetalu, niezgodności na tarczy, zamiast orienta napis seiko), że dość łatwe do odróżnienia od oryginału.  No i jeszcze były słynne orientexy, które miały być inspirowane orientami ale to przynajmniej od razu można było rozpoznać po nazwie.

Żadnej podróbki orienta z komplikacjami nie widziałem. 

 

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, mkoch napisał:

 

Jedyne podrabiane orienty jaki widziałem, to tristary. Ale to były tak ordynarne podróbki (m.in. koperta z szajsmetalu, niezgodności na tarczy, zamiast orienta napis seiko), że dość łatwe do odróżnienia od oryginału.  No i jeszcze były słynne orientexy, które miały być inspirowane orientami ale to przynajmniej od razu można było rozpoznać po nazwie.

Żadnej podróbki orienta z komplikacjami nie widziałem. 

 

Według Ciebie bliżej mu do oryginalnego zegarka? Szukam na necie i nie znajduje tego modelu nigdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, eddi87 napisał:

Według Ciebie bliżej mu do oryginalnego zegarka? Szukam na necie i nie znajduje tego modelu nigdzie.

 

Szukaj orient multi eyes. Natomiast jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do oryginalności tego sprzedawanego, to odpuść.  W podobnym stylu kupisz wiele innych zegarków.

Ja nie jestem w stanie odpowiedzieć na 100%, czy jest to oryginał. Mocno podobny (chodzi głównie o wskazówki, układ tarczy, grafika) jest ten złoty z linku poniżej (CETAB007W0), natomiast stalowego nie ma 

 

http://www.orient-watch.pl/catalog/products/1016

 

 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci sie podoba i cena pasuje to kup-zegarek oryginalny.Pozdrawiam.PS musisz pamietac o tym ze w zegarkach ktore posiadaja szkielka kwadratowe lub prostokatne przy jego uszkodzeniu jest problem z nabyciem nowego.

Edytowane przez leszek 1951

leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, eye_lip napisał:

To oryginalny orient, nie żaden śmietnik.

 

Moja szukajka znalazła coś takiego - niżej referencja Orient Multi Eyes ETAB CO CS, https://www.catawiki.pl/l/17936301-orient-watch-co-etab-co-cs-mezczyzna-2000-2010,  wyżej rzeczony Orient.

718a66a84538aa419eba9c374897.thumb.jpeg.2710fb7174ee611988c0b99a3f774d1e.jpeg1435277614_przd.jpg.4c4de6d7c845a580bb75142271c3e76e.jpg

 

Widoczne różnice w kalendarzu i logo.  Wskazówki inne, ale może to inna wersja tej referencji?

A od strony dekla:

306af1cf440eb9c07a1a0582ac61.thumb.jpeg.815361d6275d9ff9bccbedac7604ad3f.jpeg

 

dekiel.jpg.8e53695f1a4482551f4f5aa3c9e3df44.jpg

 

W tym niżej dekiel jest "wytłaczany", w tym wyżej wygląda na płytki grawer laserowy.

Mam dziwne wrażenie (a może nie dziwne), że coś z geometrią dekla jest nie tak, ale może to gra świateł.

Coś dużo tych znaków zapytania.

Może to są różne wersje tej samej referencji, ale to chyba nie tak?

 

Jeśli ktoś ma referencję Orienta - zdjęcia, to wtedy można porównać.

Nie wiem, co zrobi autor wątku, ja na pewno nie mając punktu odniesienia w 100% pozwalającego na identyfikację oryginału, odpuściłbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie aż taki "rzadki model" jedynym w sieci. Napisałem do sprzedającego o zdjęcie ze wskazówką dnia na piątku bo jakoś mi się w wyobraźni tam nie mieści. Jak do tej pory był kontakt po tym pytaniu cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2020 o 16:42, eddi87 napisał:

No właśnie aż taki "rzadki model" jedynym w sieci. Napisałem do sprzedającego o zdjęcie ze wskazówką dnia na piątku bo jakoś mi się w wyobraźni tam nie mieści. Jak do tej pory był kontakt po tym pytaniu cisza.

 .... siedzi i spiłowuje jeszcze wskazówkę aby zrobić to zdjęcie z piątkiem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.