Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kamil12s

Nieprawidłowe bicie

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Grimek napisał:

więc postanowiłem spróbować go wyremontować z racji tego że jestem mocno manualny i zawsze się zegarami interesowałem

Jeżeli jesteś manualny to pierw go rozbierz( z uwagą na prężynę główną i od bicia)

 Umyj wszystko, a potem będziesz mógł ocenić zniszczenia i braki.

 Pokażes wówczas co i jak jest uszkodzone to pewnie jakąś poradę dostaniesz...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączywszy dalsze porady od tych, których nowy kolega zjechał ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Grimek napisał:

Widzę że na odcisk nadepnąłem. Zawsze uważałem że fora służą pomocą i kierunkiem rozwiązania problemu. W domu rodzinnym mam bardzo duży przekrój różnych starych zegarów na chodzie, na które mama wydawała krocie na naprawę. Na ten zegar nie może uzbierać z renty, więc postanowiłem spróbować go wyremontować z racji tego że jestem mocno manualny i zawsze się zegarami interesowałem. Szukam informacji w miedzy czasie bo nie mam go za dużo, ale wracam do tematu.

 

Nikt nie dał tobie prawa na krytykę osoby której nie znasz, wykrzykniki w dzienniczku sobie zaznacz.

Widzę że nie uzyskam pomocy którą bym chciał uzyskać, więc nic tu po mnie.

Proszę pooglądaj sobie obrazki zegara którego nie ma.

20201226_155500.jpg

20201225_183035.jpg

20201226_155608.jpg

20201226_155653.jpg

Nie rozumiem Twojego zdenerwowania i obrażania się . Przeczytaj może jeszcze raz nasze posty i to ze spokojem i zrozumieniem .  Jesteśmy życzliwi i bardzo pomocni dla wielu . Ale przyznam , że czasem ostra uwaga też się zdarza .

W którym miejscu ,  Ja uraziłem Ciebie ?

Skoro natrafiłeś na rzadki mechanizm , to zainteresowałem się nim .... chciałbym zobaczyć jeszcze jakieś zdjęcia tego mechanizmu.

Natomiast o swoim zegarze , to nic nie pisałeś ..... tylko że masz mechanizm Kienzle .   Stąd moje przypuszczenia , że skrzynia jest zniszczona i dlatego nic nie piszesz o zegarze.

Nic nie pisałem , że zegar nie istnieje , tylko myślałem , że rozpada się i przestaje istnieć . Gdyby tak było faktycznie , to pewnie ja , ale i koledzy , proponowalibyśmy , byś szukał fajnej skrzyni , czy nawet inny kompletny zegar. 

Jeśli chcesz naprawić ten mechanizm , bo on jest od tego zegara , bo to komplet , to pewnie dasz radę . Dawcę , to jednak radzę , tego samego producenta . Bo jak wcześniej pisałem , nie ma , że wszyscy producenci robili części , według ustalonych norm , które obowiązywały wszystkich .

Proszę o więcej spokoju , opanowania i cierpliwości , bo w tym zawodzie , jest to konieczne .

Ps.

     Poszukując dawcy , zwróć uwagę na przednią i tylną płytę .  Ale obecnie , to sądzę , że możesz przystąpić do naprawy i uda się przywrócić go do chodu , ale bez wybijania czasu - bo w sekcji bicia brak paru elementów .  Ale , sporo ludzi nie nakręca wcale bicia , bo w nocy nie mogą spać . 

Więc , może później , gdy będzie dawca , lub części , to możesz je uzupełnić .

Zwróć uwagę , że moje wpisy są dość obszerne , pomocne i dużo wyjaśniają , a Twoje pochopne uwagi względem mojej osoby , są po prostu obraźliwe .

 

 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Grimek nas opuścił. Na darmo strzępisz klawiaturę :P


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wacko:

10 minut temu, tarant napisał:

Kolega Grimek nas opuścił. Na darmo strzępisz klawiaturę :P

No, tak..... sie narobiłem, a wszystko w diabły poszło. 

Na przyszłość mam nauczkę..... będę się mniej produkować :)

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E..tam produkuj się ...:)

 to się przydaje innym czytającym, może imcoś pomoże..

 Jeżeli ktoś się rejestruje, a ...wie lepiej i wszystko.. to "Nic To" jak powiedział Wołodyjowski Basieńce...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno wykręcać takich "ósemek". Najprawdopodobniej tzw sprężynka wahadła jest zbyt luźno osadzona w szczelinie lub sama ma luzy pomiędzy plastikowymi obejmami a blaszką. Być może także soczewka wahadła jest zbyt luźna i telepie się na drążku. Jest też taka możliwość, że górna część wahadła uderza o któryś z ograniczników wychyłu.

Bicie można trochę podregulować podginając pręty młoteczków.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.