Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cezek

Zegarek do 10k Maurice Aicon

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu zegarka uzbierałem już kasę ale nie mogłam trafić na coś ciekawego ponieważ w Olsztynie nie ma za dużego wyboru.

Na dniach pojawił się u nas Maurice 

https://dolinski.pl/maurice-lacroix-aikon-automatic-chronograph-ai6038-ss001-330-1/

Mega mi się spodobał mogę go kupić za 9k z bransoletą i teraz pytanie czy warto ? A może macie jakiś inne pomysły bo wiedzę macie o wiele większą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A czego szukasz? Jakie masz wymagania? Obwód nadgarstka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musi być automat, nowoczesny wygląd, dobra marka, średnica nadgarstka ok 20 cm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Budżet maksymalny? 

I czy to musi być chrono? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to od chrono zacznę - Longines Avigation Bigeye.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dwóch zdań też piękny 

A co sądzisz o tym Maurice który wrzuciłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nie szedłbym w Maurycego.

za 11 tys. dostaniesz np. coś takiego, z certyfikatem chronometru:

 

spirit-chrono-group.jpg?ixlib=rails-1.1.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Longinesy są naprawdę ciekawe, kurczę widzę że zdania na temat Maurice są podzielone naprawdę uważacie że on nie jest wart 9k może uda mi się wyrwać jeszcze pasek skórzany.

Więcej niż 25% zniżki raczej nigdzie mi nie dadzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niektóre Longinesy masz 30% w Jubitomie, chociaż jeśli chodzi o obsługę klienta, jest trochę irytująca. Przysłali mi Big Eye w pudełku od Flagship, naprawiają ten błąd, ale kontakt z nimi beznadziejny.

 

W okolicach 10 tys. powinno udać się też kupić Breitlinga Colta, bez chronografu, zobacz na chrono24, sprzedawca z Polski.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cezek napisał:

średnica nadgarstka ok 20 cm 

Powiem Ci chłopie, masz kawał ręki 😯

Nie chciałbym dostać w ryja 💪😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz chrono, polecam 08 od Glycine. Niestety dostępne tylko w używce. 46mm porządnego zegara.

 

20201210_114559.jpg

Ale na 20cm nadgarstka jest jak najbardziej OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z taką słuszną łapą celowałbym w nowego breitlinga colta 44mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cezek napisał:

Te Longinesy są naprawdę ciekawe, kurczę widzę że zdania na temat Maurice są podzielone naprawdę uważacie że on nie jest wart 9k może uda mi się wyrwać jeszcze pasek skórzany.

Więcej niż 25% zniżki raczej nigdzie mi nie dadzą. 

 

Moim zdaniem Maurice bez dużego rabatu nie jest dobrym zakupem. Słabo trzyma wartość przy odsprzedaży, bo rabaty na niektóre modele sięgają w sieci nawet 80% od ceny katalogowej, która jest z czapy - taka polityka cenowa. 

Ale konkretnie na aikona aż takich rabatów nie widziałem, mimo to technikalia, jak za ok 10 tys nie powalają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos w tym wszystkim jest z jednej strony mega mi się podoba ten Maurice sprzedawać go raczej nie zamierzam tylko że z drugiej strony przepłacać też nie chcę i i to jest dylemat. 

A z tą łapą to już bez przesady 🤣 przytyło mi się trochę ostatnio 20 to tak z górką raczej bedzie 19 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że gdybym przymierzał się do zegarka za 10 kPLN, to Maurycy by mi raczej przez myśl nie przeszedł. Nie dlatego, że to zły zegarek, ale dlatego, że nie kojarzy mi się z takimi cenami.

Jak dla mnie, to królem tego przedziału cenowego jest Longines i tam bym szukał.

Trochę zburzę Ci też spokój ducha i zapytam, czy naprawdę chcesz wydać prawie 10 kPLN na zegarek. Bardzo fajne i bardzo dobre zegarki w dużym wyborze znajdziesz już cenach do 4.000 - 6.000 PLN. Potem już coraz częściej płaci się bardziej za prestiż, marketing i chęć posiadania czegoś "lepszego" tylko dlatego, że droższego. Z tym, że te bardziej prestiżowe to np. Omega, a nowej, męskiej Omegi raczej w cenie 10 kPLN nie kupisz (chyba, że się trafi coś z serii De Ville).

Kwota 10 kPLN to moim zdaniem taka trochę niewdzięczna kwota na zegarkowe zakupy. To dużo pieniędzy i z jednej strony to już o wiele za dużo na zakup bardzo dobrego i funkcjonalnego zegarka spośród dużego wyboru w okolicach 5 kPLN (Ball, Rado, Oris). Z drugiej strony to wciąż trochę za mało, żeby myśleć o tych bardziej prestiżowych markach jak np. wspomniana Omega.

Przemyśl dobrze i może napisz na jakie okazje zegarka potrzebujesz i jaki typ zegarka jest preferowany, a różne ciekawe propozycje się posypią. W Twoim budżecie może coś z oferty TAG Heuer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 10k znajdzie sie sporo ciekawych propozycji chocby wsrod Nomos-a, ktory IMO jest jednak sporo wyzej niz ML.

Majac taki nadgarstek jak ty nawet bym sie nie zastanawial tylko bral model Club Sport (42 mm srednicy, 10,2 mm wysokosci, 300 m WR).

 

image.png.b411baff899a3f97b864a9be06535c1f.png 

 

image.thumb.png.a2734122f0ed006f0b35079e9e56b612.png

 

Jesli nie pasuje ci seryjna bransoleta to ten zegarek wyglada swietnie na KAZDYM pasku, pogadaj zreszta z kolega @Osy123, ktory od niedawna ma ten model.

 

Kupic mozesz np. tu:

 

https://www.chrono24.de/nomos/nomos-club-sport-neomatik-42-black--id17110432.htm

 

i jest ciut ponad budzetem ale IMO - warto!

 

 

EDIT: jeszcze jeden model mi przyszedl do glowy, jako ze masz spory nadgarstek udzwigniesz bez trudu - Muhle Glashutte Lunova Day Date

 

tag-datum-m1-43-26-lb__43e5543755.png

 

42 mm srednicy, 11 mm wysokosci, przebudowywany przez Muhle mechanizm Sellita SW 220-1 regulowany do -0 / +8 s na dobe.

 

Jest tez wersja z chronografem jesli lubisz:

 

image.png.a271ca5577d7e8e3f2af3b5b8bc453ed.png

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Panowie wielkie dzięki za podpowiedzi na pewno wezmę je pod uwagę na dzień dzisiejszy wstrzymał się z zakupem tego Maurice i będę szukał dalej.

Jak tylko coś znajdę wrócę do tematu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Somsing is no jes.

Pojawił się zjawisko znane z forum o nazwie "dlaczego ten, a nie ten?" 

Dodatkowo "chciałeś chrono, więc proponuję Ci nie-chrono" :)

Zwyczajowo jak zawsze "jak powiększysz budżet,  to masz na przykład taki" 

Itp, jednak daleki jestem od obwiniania forumowiczów, gdyż to nie oni są "winni".

Jak sam nie wiesz, czego chcesz, to może najpierw dużo oglądaj i czytaj i potem sprecyzuj swoje oczekiwania.

Czego szukasz?

- kwarc/mechanik - ręczny/auto

- trójwskazówkowy, chrono, jednowskazówkowy, inne komplikacje ? GMT? druga strefa?

- marka - znana? może być startup, marka niszowa?

- charakter: elegancji do garnituru, lotnik, diver itp?

- kształt koperty + materiał - ważne? nieważne?  Dekiel - pełny? przeźroczysty?

- wymiary koperty - średnica? grubość?

- budżet nieprzekraczalny - pln?

- pasek? bransoleta? to oczywiście można zmienić, tylko po co kupować zegarek z bransoletą, której nie będziesz używał

- zakup w PL? zagranica? Jeśli zagranica poza UE, to cło i VAT od całości zakupu dochodzi.

itp itd.

przy czym nie chodzi o to, by zaznaczać wszystkie kratki z powyższej listy, mnie chodzi o preferencje, które masz.  Ale im lepiej opiszesz swój wybór, tym lepiej pomożemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Iko napisał:

Somsing is no jes.

Pojawił się zjawisko znane z forum o nazwie "dlaczego ten, a nie ten?" 

Dodatkowo "chciałeś chrono, więc proponuję Ci nie-chrono" :)

Zwyczajowo jak zawsze "jak powiększysz budżet,  to masz na przykład taki" 

Itp, jednak daleki jestem od obwiniania forumowiczów, gdyż to nie oni są "winni".

Jak sam nie wiesz, czego chcesz, to może najpierw dużo oglądaj i czytaj i potem sprecyzuj swoje oczekiwania.

Czego szukasz?

- kwarc/mechanik - ręczny/auto

- trójwskazówkowy, chrono, jednowskazówkowy, inne komplikacje ? GMT? druga strefa?

- marka - znana? może być startup, marka niszowa?

- charakter: elegancji do garnituru, lotnik, diver itp?

- kształt koperty + materiał - ważne? nieważne?  Dekiel - pełny? przeźroczysty?

- wymiary koperty - średnica? grubość?

- budżet nieprzekraczalny - pln?

- pasek? bransoleta? to oczywiście można zmienić, tylko po co kupować zegarek z bransoletą, której nie będziesz używał

- zakup w PL? zagranica? Jeśli zagranica poza UE, to cło i VAT od całości zakupu dochodzi.

itp itd.

przy czym nie chodzi o to, by zaznaczać wszystkie kratki z powyższej listy, mnie chodzi o preferencje, które masz.  Ale im lepiej opiszesz swój wybór, tym lepiej pomożemy.

 

 

Słuszne uwagi.

Może w tym dziale powinien powstać krótki wątek pod nazwą na przykład: "Przeczytaj zanim zadasz pytanie" zamknięty do edytowania i z jednym tylko postem. W tym jednym poście byłaby krótka instrukcja, jak ta powyżej, podpowiadająca jak najlepiej sformułować zapytanie i co zdecydowanie warto sprecyzować w pytaniu a co opcjonalnie. Taki wątek by się przypięło i może kilku osobom by posłużył jako wskazówka przy pytaniu o wybór zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze to nie jest zly pomysl. Rozmiar nadgarstka w cm, styl ubierania sie, oczekiwania odnosnie zegarka i komplikacji.

Padaja propozycje inne niz orygnalny zegarek bo ktos inaczej rozumie elegancki zegarek do business casual na przyklad ;)

Marka czy ma byc rozpoznawalna czy raczej szukamy dobrej ale niekoniecznie szeroko znanej firmy itp.

Co do ksztaltu koperty i dekla to mam watpliwosci bo ja np. mam to w nosie - jesli podoba mi sie i spelnia zalozenia to nie obchodzi mnie czy kostka czy nie.

Tym niemniej powyzsze plus budzet, wraz z informacja czy przekraczalny czy nie oraz jak bardzo mozna go przewalic, na pewno by pomogla.

(sam sie lapalem na tym ze definiowalem budzet a jakas propozycja nad mi sie podobala i skladalem dluzej by kupic to, co naprawde wpadlo mi w oko)

 

PS. Chetni do napisania takiego zbioru zasad? Jak powstanie mozna prosic modow o podwieszenie.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.