Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
biecki86

omega Seamaster

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jestem świadomy. Nie chciałbym go nosić na co dzień.

 

A czy to coś złego że  to kwarc ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złego nic, ale trzeba mieć świadomość, że płaci się sporo za zegarek z taniutkim werkiem.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, biecki86 napisał:

Tak jestem świadomy. Nie chciałbym go nosić na co dzień.

 

A czy to coś złego że  to kwarc ? 

 

Jak Kolega wyzej napisal, nic zlego w tym, ale stosunek ceny do tego co otrzymujesz jest dosc kiepski w tym przypadku 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeraża Cię wydanie kilkuset złotych na kilka lat to zegarki to nie jest dobry pomysł na hobby. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, biecki86 napisał:

Rozumiem. Ale przerażają mnie koszty utrzymania i serwisowania automatu.

 

Chcesz wydac ponad 8tys zl na kwarcowke, ale boisz sie kosztow serwisu automatycznego mechanizmu w wysokosci kilkuset zlotych raz na 5-8 lat?

Z takim podejsciem sie jeszcze nie spotkalem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba słuchać Kolegów bo maja racje - w tych pieniążkach kupisz ładny zapewne automat a do  niego dokup skarbonkę np. różową świnkę (większych rozmiarów) - gdzie będziesz wrzucał grosiki - zapewniam że za 8 lat nazbierasz już na serwis automacika :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Panów brak zrozumienia ;)

Poniżej pozwoliłem sobie zamieścić propozycję cenową na zegarek automatyczny od jednego z forumowych kolegów .

 

"Hej. Co nie jest częste w tym modelu mam pełen set - pudło i 3 karty plastikowe . Wg mnie stan super jsk na 13-letni zegarek . Co ważne , w 2018 miał serwis wiec na kilka lat spokój j odpada dodatkowy koszt , a przegląd w serwisie Omegi to teraz chyba 2.6 czy 2.8 tys . Jak spojrzysz na chrono ich ceny systematycznie rosną , większość jest zza oceanu a to koszty cła j przesyłki . Ceny w Europie bez papierów to 11-12, z dokumentami ponad 13-14. Jsk się trafi okazja to szybko schodzi - teraz z Austri za 12.700 już zarezerwowana . Masz link do cen j fotki . Ja za swoją chce XXXXXX"

 

Kwoty 2.5 tyś zł za przegląd to cena coś często powtarzająca się na różnych forach tematycznych.

Więc z całym szacunkiem kilka stówek to nie 2.5 tyś i więcej ;) 

 

A jeżeli chodzi o podejścia to uczymy się całe życie podejść również :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol
3 minutes ago, biecki86 said:

Rozumiem Panów brak zrozumienia ;)

Poniżej pozwoliłem sobie zamieścić propozycję cenową na zegarek automatyczny od jednego z forumowych kolegów .

 

"Hej. Co nie jest częste w tym modelu mam pełen set - pudło i 3 karty plastikowe . Wg mnie stan super jsk na 13-letni zegarek . Co ważne , w 2018 miał serwis wiec na kilka lat spokój j odpada dodatkowy koszt , a przegląd w serwisie Omegi to teraz chyba 2.6 czy 2.8 tys . Jak spojrzysz na chrono ich ceny systematycznie rosną , większość jest zza oceanu a to koszty cła j przesyłki . Ceny w Europie bez papierów to 11-12, z dokumentami ponad 13-14. Jsk się trafi okazja to szybko schodzi - teraz z Austri za 12.700 już zarezerwowana . Masz link do cen j fotki . Ja za swoją chce XXXXXX"

 

Kwoty 2.5 tyś zł za przegląd to cena coś często powtarzająca się na różnych forach tematycznych.

Więc z całym szacunkiem kilka stówek to nie 2.5 tyś i więcej ;) 

 

A jeżeli chodzi o podejścia to uczymy się całe życie podejść również :D 

 

https://www.omegawatches.com/customer-service/interventions-and-prices/price-information

Tutaj możesz sprawdzić ceny oficjalnego (podstawowego) serwisu. Jeśli przeraża Cię koszt serwisowania mechanicznej Omegi, to koszt kwarcowej pewnie też Ci się nie spodoba;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, biecki86 napisał:

Rozumiem Panów brak zrozumienia ;)

Poniżej pozwoliłem sobie zamieścić propozycję cenową na zegarek automatyczny od jednego z forumowych kolegów .

 

"Hej. Co nie jest częste w tym modelu mam pełen set - pudło i 3 karty plastikowe . Wg mnie stan super jsk na 13-letni zegarek . Co ważne , w 2018 miał serwis wiec na kilka lat spokój j odpada dodatkowy koszt , a przegląd w serwisie Omegi to teraz chyba 2.6 czy 2.8 tys . Jak spojrzysz na chrono ich ceny systematycznie rosną , większość jest zza oceanu a to koszty cła j przesyłki . Ceny w Europie bez papierów to 11-12, z dokumentami ponad 13-14. Jsk się trafi okazja to szybko schodzi - teraz z Austri za 12.700 już zarezerwowana . Masz link do cen j fotki . Ja za swoją chce XXXXXX"

 

Kwoty 2.5 tyś zł za przegląd to cena coś często powtarzająca się na różnych forach tematycznych.

Więc z całym szacunkiem kilka stówek to nie 2.5 tyś i więcej ;) 

 

A jeżeli chodzi o podejścia to uczymy się całe życie podejść również :D 

 

Nikt Ci nie kaze wysylac zegarka do serwisu Omegi. Jest wielu zegarmistrzow z dostepem czesci w PL, ktorzy zrobia serwis automatu za kilkaset zlotych.

A czy w ogole zadales sobie trud aby znalezc ceny serwisu kwarcowki? Popatrzyles jaka jest cena mechanizmu kwarcowego i jego wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest przyzwoity werk w tej kwarcówce, miałem ze dwa zegarki z takim, jak jeden zaczął trochę padać, to zapłaciłem jakieś drobne za podczyszczenie i chodził dalej. Tyle że ja za cały tamten zegarek dałem 200 złotych. Wiadomo, że kwarc będzie tańszy w obsłudze. Natomiast przy wydatku rzędu kilku kafli na zegarek, to podobnie jak Koledzy uważam, że argument droższego serwisu automatu jest dość nietypowy... Wiadomo, że oficjalnym serwisie będzie drogo jak piorun, podobnie jak w ASO przy samochodach. Ale kto robi leciwe auta w ASO...


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też zastanowić się jaka będzie cena tego zegarka, jak będzie kolega chciał go sprzedać, oraz jak szybko...

Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, unadarek napisał:

trzeba słuchać Kolegów bo maja racje - w tych pieniążkach kupisz ładny zapewne automat a do  niego dokup skarbonkę np. różową świnkę (większych rozmiarów) - gdzie będziesz wrzucał grosiki - zapewniam że za 8 lat nazbierasz już na serwis automacika :) 


kolega podpowie gdzie mogę kupić przyzwoity automat za około 8 tyś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, biecki86 napisał:

kolega podpowie gdzie mogę kupić przyzwoity automat za około 8 tyś. 

w sprawie Omeg to nie wiem - poproś może Koledzy co siedzą dłużej i mają Omegi podadzą Ci dobre namiary - można także przejrzeć na forum niżej Sprzedam Bazarek  -to już ładny grosz wiec bez sensu wywalać jak Koledzy piszą na słabszy werk  - przynajmniej mi się też tak wydaje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, SzefSzefow napisał:

 

Jak Kolega wyzej napisal, nic zlego w tym, ale stosunek ceny do tego co otrzymujesz jest dosc kiepski w tym przypadku 😉

 

Kiedyś robiłem analizę i wychodzi mi, że kupując zegarek mechaniczny, często jeszcze bardziej pogarszamy stosunek ceny do jakości, niż przy kwarcu. Bo nie dość że doplacamy różnicę w cenach samych mechanizmów (np. parę stowek), to jeszcze narzut premium.

 

Wówczas zrobiłem porównanie na bazie tag heuer aquaracer quartz vs automat (calibre 5 =sellita sw200) , ale też i tańszych microbrandow, które występują w wersjach kwarc i automat w podobnym, takim samym opakowaniu. 

 

Kwarc wychodzil korzystaniej w kategorii cena / potencjalnych kosztów komponentów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie neguje tego, że kwarc jest tańszy niż mechanik. Przecież to też jasno widać patrząc na ceny nowych i używanych.

Koledzy są po prostu lekko zdziwieni, że chcesz kupić zegarek za spore pieniądze, a boisz się wydać kilkaset zł co kilka lat na serwis.

 

W każdym razie - jakąkolwiek decyzję podejmiesz, oby zegarek dawał radość, bo o to w tym wszystkim chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem, że biecki86 chce kupić zegarek prestiżowej marki, będzie go nosił od czasu do czasu. Zależy mu na malym spadku wartości (chodliwy model) i możliwym nie dokładniu kolejnej kasy do tego "biznesu". 

 

W tej perspektywie ważne jest czy wybrał właściwy model, we właściwej cenie. 

 

Z wypowiedzi kolegów rozumiem, że nie. Taka Omega seamaster w kwarcu nie jest warta tych pieniędzy, da się ją kupić znacznie taniej albo lepszą, może "automatyczną" w podobnej cenie?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega StaryWilk świetnie opisał moje oczekiwania odnośnie przyszłego zegarka 

 

Byłem w 99% pewny że Omega w kwarcu spełni moje założenie , ale sam zacząłem się zastanawiać 😕 

 

Co koledzy sądzą o tych zegarkach :

1. https://www.chrono24.pl/omega/seamaster-diver-300-m--id17512461.htm?checkoutId=3050940&showAll=1

2. https://www.chrono24.pl/omega/seamaster-diver-300-m--id16522135.htm?checkoutId=3050946&showAll=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Chorwat napisał:

Koledzy są po prostu lekko zdziwieni, że chcesz kupić zegarek za spore pieniądze, a boisz się wydać kilkaset zł co kilka lat na serwis.

 

Ja z kolei dziwię się bardzo, że zegarek tak renomowanej i rozpoznawalnej marki kolega chce koniecznie w kwarcu.  Moim zdaniem to bezsens, ale wiadmo, ja dziwny jestem, truskawki cukrem posypuję XD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odczytuje w postach autora, że koniecznie ma być w kwarcu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego Bonda "w kwarcu", choć z czarną tarczą i okienkiem daty. Uważam, że to b.fajny zegarek. Kilka lat temu kupiłem nowy za trochę ponad 6k, teraz używki kosztują 8-9k, więc o istotnej utracie wartości bym nie mówił, nawet biorąc pod uwagę wartość pieniądza w czasie. Oprócz niego mam kilka zegarków mechanicznych i ten zegarek jest fajnym elementem mojej małej kolekcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś, chyba na bazarku jest GS (prawie nowy) za 10 tpln albo może Citizen eco-drive. Citka (w tytanie) mam już chyba 10 lat (kosztował 500 EUR) i skubaniec jest super dokładny i bezserwisowy. Dokładniejszy jest od Omegi w automacie nie mówiąc już o cenie i kosztach serwisu omegi. Jeżeli ma to być tylko zegarek a nie przedmiot kultu i podnoszenia swego ego to bierz dobrego kwarca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.