Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Leopold

Wasze upadki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy mieliście kiedyś sytuacje, w których wasze zegarki mechaniczne upadały na ziemie z większej wysokości?

Opiszcie proszę podobne przygody i jak skończyły się one dla waszych mechanizmów.

 

W całym moim życiu nigdy nie upuściłem zegarka, dlatego jestem ciekaw jakich konsekwencji uniknąłem. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dornbluth&Sohn z mechanizmem ręcznego naciągu - po upadku niestety konieczność naprawy ( czop na osi balansu ) 

Panerai automat GMT na ETA - upadek podczas przestawiania daty - zegarmistrz uszkodzona przekładnia daty

AP chrono - upadek - serwis - wskazówka sekundowa chrono zaczęła haczyć o wskazówkę minutową bodajże 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JLC Reverso 8 days był w torbie podróżnej luzem z ubraniami, jak wyciągnąłem dynamicznym ruchem bluzę to wykoziołkował prosto na gres w przedpokoju i wymagał napawania koperty (a był tuż po odświeżeniu i napawaniu) 😂


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pamiętacie swoje reakcje/wypowiedzi bezpośrednio po upadku to też poprosimy o zaprezentowanie 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na imprezie w browarze Artezan koledze ze stołu upadł Hulk na betonową posadzkę, ale to Rolex więc nic mu się nie stało 😁


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypiliśmy parę IPA z właścicielem i nam puścił płazem 😁


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda udało mi się do tej pory nie upuścić zegarka na podłoże, ale za to każdy (dosłownie każdy) do dwóch tygodni po zakupie przeszedł nieoczekiwane, bliskie spotkanie trzeciego stopnia z framugą drzwi😃. Najczęściej kończyło się na polerce, ale były też przypadki wymiany szybki 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeby wrócić do właściwego tematu. Mnie żaden zegarek nigdy nie upadł. Ale moja teściowa ma bogate doświadczenia. Ostatni Lorus miesiąc po zakupie upadł na drewniana podłogę i się zatrzymał. Oględziny zegarmistrza, wyrok: mechanizm do wymiany. Dwa dni po powrocie od majstra wylądował na kaflach. Pęknięte szkiełko, odklejone indeksy, raczej nie idzie. Ale chyba do naprawy już nie trafi. Koszt obu napraw przewyższyłby wartość tego zegarka kilkukrotnie.
Komentarzy od razu po upadku nie słyszałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith spadł mi z naprawdę niedużej wysokościi tak nieszczęśliwie, że pękł czop balansu. Pierwsza reakcja - złość, po naprawie ulga. Traumy nie bylo.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia mogę

powiedzieć o zegarku Iron Annie cocpit. Automat na Miyocie 821 A .

Tego jesiennego dnia wiał silny wiatr i przy otwieraniu uderzył mi drzwiami od KFC w zegarek odciskając na wypukłym szkiełku solidny półksiężyc.

Po wypolerowaniu pastą do zębów prawie nie było śladu (szkiełko hartowane K1). Jeszcze tego samego dnia zegarek upadł przy zdejmowaniu na podłogę z desek w góralskiej chacie. Pomyślałem wtedy, to już chyba koniec. Zegarek podniosłem, a jemu nic. Nawet przez chwilę był dokładniejszy niż przed upadkiem. 

 

Błąd

Edytowane przez Ferencz89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele lat temu na wyjeździe integracyjnym położyłem ładną Doxę z lat 50-tych na szafce nocnej i nieostrożny ruch spowodował upadek. Złamana oś balansu, kosztowna naprawa, dorabianie, dotaczanie. Problem, bo utrata oryginalnej części i zastąpienie jej dorabianą. 

Wnioski: 1) vintage nie nadaje się na EDC 2) jeżeli nie jest to konieczne, nie zdejmować zegarka.

Później był też znienacka challenge w postaci budowy tratwy z niezbyt nadających się do tego materiałów i przepłynięcia jeziora, więc gdyby zegarek dotrwał, to też byłaby problematyczna sytuacja z powodu całkowitego braku wodoszczelności (czy komuś oddać z organizatorów, czy brać ze sobą). 

 

Poza tym kilka zegarków uszkodziłem o framugi - generalnie otarcia szkła, czasem też koperty. Przy nieco droższych czasomierzach zacząłem bardziej zwracać uwagę, żeby nie ścinać tak zakrętów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście nie upuściłem zegarka do tej pory, ale parę lat temu kolega podczas ogniska na śniegu u mnie na podwórku, w Sylwestra, po pijaku zgubił swojego dw5600. Nie znaleźliśmy go. Był to model z lat 90 jeszcze. Na wiosnę moja Mama grabiąc resztki liści z trawnika znalazła ten zegarek wgnieciony w ziemię. Oczywiście był w 100% sprawny i wrócił do właściciela 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jak mu wtedy spadł z ręki. Pozostanie to tajemnicą... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko jeden zegarek wyzionął ducha po upadku na płytki i był to ku mojemu zdziwieniu ...Casio ProTrek 😉


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie upadła na twarde podłoże Doxa z lat 50'tych,; zegarek o wielkiej dla mnie wartości sentymentalnej. Uszkodzeniu uległ balans, lecz zegarmistrz Zdzisław Baum z Gdańska poradził sobie z tym bez problemu. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.