Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Rattlesnake

Tag Heuer Aquaracer na skórzanym pasku

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę nad zakupem Aquaracera 43 mm na bransolecie i od razu (może jeszcze przez sklep) wymianie tej bransolety na czarny skórzany pasek, najlepiej oryginalny Taga ze zwykłej skóry albo z aligatora + zapięcie motylkowe. Jest jeden Aquaracer na skórze w kolekcji, ale ma szarą tarczę (a nie czarną) i brązowy pasek. 

Ktoś może się pochwalić Aquaracerem na skórzanym pasku? Co myślicie o takim rozwiązaniu? Ma to być zegarek na codzień. Nie zamierzam w nim aktualnie pływać ani w inny sposób kontaktować się z wodą, bardziej chodzi o design divera, który mi się podoba, no i jest to zegarek tej klasy, w którą aktualnie celuję. W wakacje może sobie z powrotem wymienię pasek na bransoletę i się w nim pokąpię, przy okazji ta wymiana wniesie jakieś urozmaicenie do zegarka i mi się tak szybko nie znudzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem fanem skórzanych pasków do nurka. Zegarek i tak nie będzie elegancki, więc po co na siłę próbować. Najlepiej sprawdza się guma, bransoleta albo pasek typu nato.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem az takim przeciwnikiem paskow do nurka ale aligator, ktory jest IMO paskiem eleganckim do divera pasuje jak swini siodlo.

 

Zamsz albo gladka skora z kontrastowym przeszyciem, dobranym do kolorystyki zegarka, moze wygladac calkiem fajnie.

 

IMG_2895.JPG.47e922ad320f7f6331ad47d306c293bb.JPG

 

BS-Strap-Guide-Tudor-Black-Bay-58-banner

 

w_20f20bpv13v1d41_tudor-black-bay-58.jpg

 

Pierwszy od gory to moje MV na pasku od @eye_lip, dwa kolejne to fotki Tudora BB 58 na pasku z netu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, evilym napisał:

Nigdy nie byłem fanem skórzanych pasków do nurka. Zegarek i tak nie będzie elegancki, więc po co na siłę próbować. Najlepiej sprawdza się guma, bransoleta albo pasek typu nato.

Wiele stricte sportowych zegarków jest na skórzanym pasku, teraz na nadgarstku mam sportowego Longinesa na skórze. Mam też w szufladzie Tissota PRC200 w wersji ze skórą.

Nawet divery Omegi są dostępne na pasku ze skóry.  

Tag Heuer wypuścił niedawno sportowy chronograf na skórzanym pasku (Formula 1 "Senna Special Edition"), nad którym też się zastanawiam.

Wiadomo że do balu u królowej brytyjskiej takiego zegarka założyć nie wypada, ale na codzień np. do t-shirta i marynarki jest w sam raz. Mi się bardziej podobają skórzane paski od sztucznych.

To ma być uniwersalny zegarek, trochę elegancki, czyli pasujący do mojego codziennego stylu. 

10 godzin temu, cordi7 napisał:

Nie jestem az takim przeciwnikiem paskow do nurka ale aligator, ktory jest IMO paskiem eleganckim do divera pasuje jak swini siodlo.

 

Zamsz albo gladka skora z kontrastowym przeszyciem, dobranym do kolorystyki zegarka, moze wygladac calkiem fajnie.

 

Zamsz nie wchodzi w ogóle w rachubę. Na aligatorze mi jakoś szczególnie nie zależy, po prostu w sklepie, gdzie chcę kupić Aquaracera oryginalne paski TH są tylko z aligatora. 

 

Ogólnie myślę jeszcze nad jakąś Careerą z chronografem, ale to jest już wydatek bliżej 20 tys. pln, więc jak miałbym do takiej kwoty zwiększyć budżet pewnie by mnie kusiło do dorzucenia kolejnych paru tys. i kupienia Omegi. Czyli końcowo wydałbym około 2,5 razy tyle, ile na Aquaracera razem z osobnym paskiem i zapięciem motylkowym. 

Edytowane przez Rattlesnake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kazdy diver wygląda dobrze na koniakowym pasku vintage. Takim z podwójnym przeszyciem. Jak Tudor z posta powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rattlesnake

Nigdzie nie napisałem że sportowy zegarek nie może być na skórzanym pasku. Napisałem że nie jestem fanem skórzanych pasków w nurkach.

 

Nie można również porównywać chrono (sportowych czy nie) do nurka. To zupełnie inne zegarki. Z innym przeznaczenie. 

Carrera z niebieską tarczą na takim brązowym pasku wygląda świetnie 

spacer.png

 

Aquaracer nie jest za bardzo elegancki, więc pakowanie mu na siłę takiego aligatora wygląda średnio. Co innego nurki w stylu vintage (jak Tudor powyżej). Tutaj można poszaleć. 

 

PS. Carrere na Caliberze 16 ze skórzanym paskiem można dostać za ok 13k. I to u AD. 

 

@Zaratsu

Hmm... Taki pasek moim zdaniem pasuje bardziej do zegarków w klasycznej stylistyce nurków (Tudor 58, Oris 65 itp). Nie widzę go do pomarańczowego Seiko Monster :D


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyraziłem się precyzyjnie. Pomarańczowy oczywiscie niekoniecznie, ale czarny, niebieski i zielony (najpopularniejsze) juz tak. imho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, evilym napisał:

@Rattlesnake

Nigdzie nie napisałem że sportowy zegarek nie może być na skórzanym pasku. Napisałem że nie jestem fanem skórzanych pasków w nurkach.

 

Nie można również porównywać chrono (sportowych czy nie) do nurka. To zupełnie inne zegarki. Z innym przeznaczenie. 

Rozumiem, mi tam się divery na skórzanym pasku podobają, np. Omega Seamaster Aqua Terra. Choć może akurat ta linia też ma bardziej elegancki design niż Aquaracer.  

 

Co do przeznaczenia, w moim przekonaniu ono głównie dodaje charakteru zegarkowi, niewiele znanych mi osób z diverami na nadgarstku w nich nurkuje z akwalungiem, a jeszcze mniej posiadaczy zegarków lotniczych ma uprawnienia do pilotowania samolotu. No ale latem chętnie trochę poszaleję nad wodą z diverem po uprzedniej zamianie paska na bransoletę. 

 

11 godzin temu, evilym napisał:

PS. Carrere na Caliberze 16 ze skórzanym paskiem można dostać za ok 13k. I to u AD. 

Bardziej mi chodziło o ceny wyjściowe, jeśli policzyć z możliwym do wytargowania rabatem załóżmy 30%, to rzeczywiście wychodzi trochę ponad 13 tys. 

 

Największy problem w tym, że nie mogę przymierzyć tego nurka na skórzanym pasku, nikt mi go przecież nie wymieni w tym celu. A po drugie to dokonując wymiany bransolety na pasek tracę prawo zwrotu towaru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz mojego aqua na pasku 😉 i hydro.

 

20201202_182844.thumb.jpg.a04494fc9d16cb9641a76d32e9dccf9a.jpg

 

20201224_070247.jpg

Edytowane przez tombla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, tombla napisał:

Masz mojego aqua na pasku 😉 i hydro.

 

20201202_182844.thumb.jpg.a04494fc9d16cb9641a76d32e9dccf9a.jpg

 

O właśnie tu jest wersja na pasku materiałowym. Myślałem nad podobnym tylko z czarnym pierścieniem i żółtym haftem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ani skórzany pasek ani elegancki. 

A czegoś takiego ponoć szukałeś :)

 

Ale jeżeli taki zestaw Ci się podoba, to jak najbardziej pasuje on do Aquaracera.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, evilym napisał:

To nie jest ani skórzany pasek ani elegancki. 

A czegoś takiego ponoć szukałeś :)

No nie jest, po prostu rozważałem i rozważam dalej różne opcje, w tym pasek materiałowy jak na zdjęciu kolegi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.