Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Piother

Jakie brandy - do 300 i 300 - 500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję zakupu. Co do bransolety, to nie ma cudów i bransoleta w zegarku za 400 PLN nie będzie rzucać na kolana. Dość porządna, nieblaszkowa bransoleta (do stosunkowo niedrogiego zegarka) to najczęściej sama kosztuje jakieś 400 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni zegarek na stalowej bransolecie kupowałem 13 lat temu w czasach kiedy nikt nie obniżał w ten sposób kosztów produkcji :P Mam nadzieję, że mój upatrzony Citek będzie na pełnej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o INVICTĘ to osobiście bardzo polecam. Miałem już kilka w swojej kolekcji. Jedną mam już z 8-10 lat i przeżyła baaaaardzo dużo i mimo wszystko dalej działa niezawodnie(wiadomo, bransoleta trochę już porysowana, ale po tylu latach...) brasoleta oczywiście pełne ogniwa. Stosunek jakość/cena jak najbardziej na plus.

20201231_124210.jpg

20201231_124249.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zegarsk1 napisał:

Jeżeli chodzi o INVICTĘ to osobiście bardzo polecam. Miałem już kilka w swojej kolekcji. Jedną mam już z 8-10 lat i przeżyła baaaaardzo dużo i mimo wszystko dalej działa niezawodnie(wiadomo, bransoleta trochę już porysowana, ale po tylu latach...) brasoleta oczywiście pełne ogniwa. Stosunek jakość/cena jak najbardziej na plus.

 

 

 

Ta bransoleta nie ma raczej pełnych ogniw. Widać zaginane do środka blaszki ;)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2020 o 13:47, mkoch napisał:

 

Ta bransoleta nie ma raczej pełnych ogniw. Widać zaginane do środka blaszki ;)

https://i.kym-cdn.com/entries/icons/facebook/000/028/007/Screen_Shot_2018-12-31_at_1.19.26_PM.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2020 o 12:44, zegarsk1 napisał:

Jeżeli chodzi o INVICTĘ to osobiście bardzo polecam. Miałem już kilka w swojej kolekcji. Jedną mam już z 8-10 lat i przeżyła baaaaardzo dużo i mimo wszystko dalej działa niezawodnie(wiadomo, bransoleta trochę już porysowana, ale po tylu latach...) brasoleta oczywiście pełne ogniwa. Stosunek jakość/cena jak najbardziej na plus.

 

Invicta ma parę ładnych modeli, które mi się podobają, ale aktualnie upatrzyłem sobie Citizena, który w piewszej kolejności znajdzie się u mnie w skrzyneczce :P

 

 

 

Screenshot_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić, niestety ten model nie posiada bransolety z pełnych ogniw 😐

 

Ale ten już tak:

Zegarek męski Citizen Marine Automatic - NH8389-88LE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Konr@d napisał:

Muszę Cię zmartwić, niestety ten model nie posiada bransolety z pełnych ogniw 😐

 

Ale ten już tak:

 

 

Też nie ;)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, masz rację... ten też nie... 😭

Ale ten (chyba?) ma 😜

Zegarek męski Citizen Promaster Diver's Super Titanium Automatic - NY0100-50ME

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Konr@d napisał:

Przepraszam, masz rację... ten też nie... 😭

Ale ten (chyba?) ma 😜

 

 

No tak, choćby dlatego że tytan


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i budżet dwukrotnie wyższy...

Ostatnio zachorowałem na coś takiego, bardzo mi się podoba. Nie wiem jak amerykanie to robią ale w pełne ogniwa wyposażają modele o połowę tańsze 🙂

Zegarek męski Invicta Pro Diver            - 23384

 

Ktoś ma wiedzę o tym modelu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobna Invicte i to bardzo przyzwoity zegarek. Rozmiar 40mm był dla mnie idealnie komfortowy w noszeniu, sprawdzony werk seiko nh35a, zakręcona koronką. Minusem wg mojej oceny była spora grubość, to przez przeszklony spodni dekiel, szkiełko hardlex, brzęczącą bransoletka, słaba luma oraz wyharatana na brzegu koperty nazwa. Ale dobrze go wspominam

IMG_20190927_114624.jpg

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za opinię, cieszę się, że zawsze ktoś jest w stanie pomóc.

No właśnie... luma, a na niej najbardziej mi zależy. Rozmiar 43mm ale to kwarc, więc powinien być trochę cieńszy. W środku seiko,

(najprawdopodobniej PC32A - nic mi to nie mówi...) przynajmniej taką informację znalazłem z necie. Generalnie jest fajny i bardzo kusi 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2020 o 12:30, Piother napisał:

 

Też znalazłem w ich sklepie coś co mnie interesowało ale zrezygnowałem ze względu na mieszane opinie: https://zegarkiclub.pl/forum/topic/181369-wwwtimestorepl-ktoś-cokolwiek-tam-kupił/ Jednak jeżeli polecasz to na przyszłość będę wiedział i sprawdzę też ich ofertę. Dzięki!

Nie miałem z nimi żadnego problemu. Zegaraeczek dotarł w 2 dni. Może negatywne opinie wynikają z tego, że mają dużo badziewnych zegarków, ale jeśli dobrze poszukać, to można coś znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tofiks_th napisał:

Miałem podobna Invicte i to bardzo przyzwoity zegarek. Rozmiar 40mm był dla mnie idealnie komfortowy w noszeniu, sprawdzony werk seiko nh35a, zakręcona koronką. Minusem wg mojej oceny była spora grubość, to przez przeszklony spodni dekiel, szkiełko hardlex, brzęczącą bransoletka, słaba luma oraz wyharatana na brzegu koperty nazwa. Ale dobrze go wspominam

IMG_20190927_114624.jpg

Mam chyba nowszy model z ząbkowanym bezelem. Bransoleta bez zarzutu, wykonanie pierwsza klasa, rzeczywiście "wyharatana" nazwa na boku koperty (mnie to nie przeszkadza). Średnio podoba mi się mechanizm pod szklanym deklem, jakiś taki żółty i w ogóle niezbyt urodziwy, jak to w prostych seikowcach. Gdyby był pełny dekiel, to zegareczek byłby genialny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Konr@d napisał:

Muszę Cię zmartwić, niestety ten model nie posiada bransolety z pełnych ogniw 😐

 

 

Wywołaliście w mojej głowie straszną wojnę :P Z jednej strony i tak zakładałem, że wyląduje on na jakimś customowym pasku, ale z drugiej strony coś mi tam w głowie mówi, że to za dużo pieniędzy żeby płacić za 'pustą' bransoletę (nawet jeżeli będzie leżała w szufladzie) 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2020 o 23:10, Piother napisał:

Sprostuję jeszcze, że zakresy cenowe sprawdzałem jeżeli chodzi w miarę o regularną sprzedaż sklepów PL i oczywiście mówimy o nowych czasomierzach.

P.S: Co z marką Fossil? Dużo osób ma dużo osób unika szerokim łukiem?

 

Odnośnie marki Fossil - potwierdzam, lepiej sobie dać z tym spokój. Kupiłem miesiąc temu taki sprzęt w wersji z chronografem i NAPISEM 10 ATM. Po wyjęciu z pudełka okazało się, że stoper "zeruje się" na wartości minuta z hakiem. No trudno, będę to brał pod uwagę przy odmierzaniu czasu pomyślałem. Po pierwszej kąpieli w rzece, okazało się, że pod szybką naleciało całkiem sporo wody. Po jakimś czasie odkręciłem dekielek i osuszyłem mechanizm (jakiś japoński, w internecie stoi po ok.30$). Po tej akcji stoper przestał "odkręcać się z powrotem" już w ogóle. Generalnie zegarek na pierwszy rzut oka prezentuje się schludnie. Po wzięciu do ręki, czuć jednak jego budżetowość (kiepskiej jakości przyciski, tandetny dekielek itd.) Ogólnie jednak, przy tej cenie, nie ma tragedii. Mniej wybredni powinni być zadowoleni.  Przy założeniu, że problemy mojego egzemplarza to wyjątek (w co wątpię) i tak odradzam. W tych pieniądzach zdecydowanie lepiej rozejrzeć za jakąś japońską marką. 

Edytowane przez Mazix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda temat poszedł trochę w inną stronę, ale żeby nie zakładać nowego tematu to proszę o pomoc w wyborze divera. Kryteria jakie mnie interesują:

- musi być nowy

- musi być automat

- kwota ok. 1000 zł (najlepiej jak najmniej, ale 1000 trochę powyżej 1000 też wchodzi w grę)

- bransoleta lub pasek - nie ma znaczenia, ale jeżeli bransoleta to pełna (nie blaszana)

- klasyczne, diverowe, okrągłe indeksy (patrzyłem na orienty, ale większość ma paski)

- Invicta odpada bo ma na boku koperty swoje logo

- najlepiej z zieloną tarczą lub zielonym bezelem, ale to nie jest mus

- minimum 42 mm (mam nadgarstek 18,5 cm)

- dystrybucja polska lub sprawdzony sklep (Europa)

- najchętniej japończyk (nie jest to mus)

- odpadają noname'y i brandy widmo

 

To co przemawia do mojej estetyki (nie są to wymarzone pozycje):

https://www.timetrend.pl/meskie-seiko/23656-seiko-5-sports-srpd51k2-4954628232120.html

https://www.timetrend.pl/meskie-bulova/19450-bulova-classic-98b326-7613077563397.html

ostatecznie ale brak okrągłych indeksów:

https://www.timetrend.pl/orient/25375-orient-ra-aa0011b19b-4942715011628.html

 

Liczę na wsparcie :) Miłej soboty

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówił, że będzie łatwo😉. Budżet zawsze wymusza pewne ograniczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Piother napisał:

Znalazłem coś takiego:

https://www.e-zegarki.pl/zegarek-meski-festina-automatic-f20480-2

 

Szafir, w środku Miyota 821a (ktoś wie jak z serwisem?) i w tej cenie nie przeszkadza mi, że bransoleta z blachy (i brzydka) :P oraz koperta 41mm ;)

 

Miyota 82** to jeden z łatwiejszych w serwisie werków automatycznych


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakość bransolety straciła na znaczeniu, to zwróć uwagę, że wspomniany wyżej Promaster posiada WR200, a Festina WR100.

W ślad za tym, w Citizenie luma może być lepsza. Nie wiem czy nurkujesz i czy ma to dla Ciebie znaczenie, ale przy różnicy niecałych 200 PLN wybrałbym Citizena i to pomimo szafirowego szkła w Festinie.

Piszę obiektywnie, na podstawie wyglądu bo jestem jeszcze zielony w temacie niczym wymarzony kolor Twojego czasomierza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.