Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysztocz

Składak GB

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym życzyć wszystkim zdrowych, rodzinnych (mimo wszystko) świąt. Chciałbym też skorzystać z wiedzy i doświadczenia użytkowników forum i zadać pytanie w sprawie zegara Gustav Beckera. Mam takie coś jak na zdjęciach, wisi sobie już trochę i nie miałem czasu się nim zająć - może teraz. Wiem że obudowa jest nie od tego zegara, ale nie wiem od jakiego, nie wiem również jaka obudowa powinna do tego mechanizmu pasować. Chciałbym znaleźć bardziej odpowiednią. Szukałem w galerii GB, ale nie trafiłem.  Może ktoś ma taki zegar i pokazałby na zdjęciu. Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Krzysztof

 

 

BD7AF3A5-1713-4E52-A56A-A859057D997B.jpeg

C08F5EC1-E0BF-435F-ADBF-84C306A10A60.jpeg

EDD49809-DB2E-458E-96A8-1EAA9E5AEA88.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porcelankową tarczę i wskazówki takiego kroju stosowano w skrzyniach w stylu eklektycznym.

Numer seryjny sugeruje wojenną produkcję z roku 1916.

Czy jest sens rozdzielać ten zestaw i szukać jakiejś skrzyni spośród kilkudziesięciu modeli GB? Moim zdaniem nie. Składak pozostanie składakiem. Nie zyskasz też na estetyce, bo w większości skrzynie eklektyczne były w tym okresie szpetne, z zatraconymi proporcjami, srajptakami i inną zwierzyną na zwieńczeniu itd.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak na otwarciu m szachach, źle pograsz i masz przerąbane. Watro sprzedać zacząć od początku

 

 

p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić, ma owszem błąd z urodzenia, ale na ścianie już miejsce zagrzał i wygląda całkiem przyzwoicie. Bym mu dał spokój, przytulił składaczka i ew. znalazł kolejnego, tym razem katalogowego, skoro taka wola. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Zegar z dobrej sstajni, a że ma inne mieszkanko, to co z tego...

 Może to Musiał zmienic, bo poprzednie opanowane było przez drewnojadowe siły zła?

Niech mu się mieszka dobrze  :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wielce pomocne opinie - osobiście myślałem o tym zegarze podobnie jak mkl1 czy fibo, ale coś mnie naszło na zmiany. Tarant jak zawsze ma rację, więc zostawię wszystko tak jak jest, nie ma co z tym kombinować.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech cieszy oko i odmierza czas 🤨👌


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krzysztocz napisał:

Dzięki za wielce pomocne opinie - osobiście myślałem o tym zegarze podobnie jak mkl1 czy fibo, ale coś mnie naszło na zmiany. Tarant jak zawsze ma rację, więc zostawię wszystko tak jak jest, nie ma co z tym kombinować.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Właśnie :D...... dobrze wygląda , chodzi , cieszy oko !:)  A , że z takiej , a nie innej epoki , to już taki jego urok !

Chcąc mieć inny .... starszy , o innych wzorach , budowie itd. ... no to trzeba szukać , przeglądać ... inaczej mówiąc , zapolować na ten wymarzony ;)

Powodzenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywają naprawdę potworkowate hybrydy, ten zegar taki nie jest, szkoda go rozparcelowywać ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dobrym rozwiązaniem byłaby wymiana wskazówek, a nie skrzyni ?


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, Mariusz napisał:

Może dobrym rozwiązaniem byłaby wymiana wskazówek, a nie skrzyni ?


A na jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej oryginalne, Beckerowskie , tylko z późnego okresu międzywojennego, pasujące do tej skrzyni.

Wejdź do wątku

i zobacz które by pasowały do prostej skrzyni. Dodatkowo powinny się podobać Tobie.

Poszukać w necie  - pewnie są, lub będą do kupienia.

Sugerowałbym, by na wszelki wypadek zapytać kolegów ( którzy Beckerem się zajmują ) o trafność wyboru.

I zrobić to PRZED ZAKUPEM.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krzysztocz napisał:

 


A na jakie?

Myślę , że kolega Mariusz , ma na myśli pełne - nieażurowe . .... ale to już chyba junghansowate.

Te , wyglądają mi , na normalne Beckerowe .... o ile dobrze widzę na tym zdjęciu , to mam takie w Beckerze wagowym z 1922 roku . Tyle , że tradycyjna skrzynia , tj. z kolumienkami , brodą i koroną z koniem.

Więc , bo ja wiem ..... trzeba by przejrzeć trochę zdjęć wagowych z tego okresu . Ale myślę , że takie jak są , mogą zostać. 

Mało widziałem zdjęć wagowych Beckerów , w tych prostych skrzyniach , więc trzeba po prostu , poprzyglądać się takowym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2020 o 14:54, PM1122 napisał:

Myślę , że kolega Mariusz , ma na myśli pełne - nieażurowe . .... ale to już chyba junghansowate.

 

Tzn w roczniakach Beckera z przełomu wieków były Junghansowate ? Resch w "anglikach" z XIX w. też używał junghansowatych ?

Wskazówki powinny pasować wg mnie do ogólnego wystroju/formy zegara. Do prostych linii skrzynki  w miarę proste linie wskazówek - to wszystko.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę jednak, że wskazówki są oryginalne GB i w komplecie z mechanizmem . Skrzynia raczej nie z kompletu - w sensie, że w tych modelach skrzyń  stosowane były raczej pełne metalowe tarcze i raczej pełne wskazówki. Pytanie - czy zmieniać wskazówki ? Moim zdaniem spowoduje jeszcze większy "misz masz" niż teraz - więc zostawiłbym tak jak jest.  

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wymienić tylko wskazówki na te najczęściej stosowane do "nowoczesnych" skrzyń Beckera z jednoczęściowymi, srebrzonymi tarczami, to pogryzłyby się one z dwudzielną porcelanką. Swoją drogą, były nieco ażurowe ;)

Moim zdaniem najlepiej nic nie zmieniać.

 

20210103_213735.thumb.jpg.35813c82283c9a40032bee4e813625bb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie Becker, ale oryginał - porcelana dwudzielna:

 

43344d.thumb.JPG.605101a68f0cddfa503ef247377b421e.JPG

 

Nawet pasowałoby do sekundnika.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił jak jest i wyświęcił zastanym wizerunkiem.

Mariusz, no mnie i Tobie te wskazówki zawsze się będą najbardziej podobały 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.