Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Norbert19806

Jaki to mechanizm Winner foto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może ktoś coś powiedzieć o tym mechanizmie? Zegarek chiński winner. Może to klon jakiegoś markowego itp... Interesują mnie wszystkie informacje. 

20201226_130917.jpg

20201226_130853.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wienier to jedne z najtańszych zegarków mechanicznych i na żadne cuda bym nie liczyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO Tongji, tylko z jakąś dziwną nakładką automatu...


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Jakie są opinię dotyczące tego mechanizmu, dokładność, trwałość? Mam sto procent świadomości że to tani chińczyk. Czy to jest konstrukcja wymyślona w Chinach mówię tu o werku? Z góry dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama konstrukcja chyba OK. Chińczycy ponoć wzorowali się na jakimś szwajcarskim. Można wyguglać. Natomiast w Winnerze trwałość będzie loterią. Zwykle te werki w zegarkach za kilkadziesiąt złotych dość szybko się kończą.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem ile wytrzyma. Pasek byk kiepski silikon, założyłem od Samsunga gear s3. Dokładność wydaje mi się że coś koło 30 może 40 sek na dobę późni jak jest noszony, jak leży trzyma czas dobrze. Mam go około miesiąc. Rezerwa działania myślę że coś koło 30 godzin. P. S co byś polecał za jak najmniejszą kasę jakiś automat.? 

Edytowane przez Norbert19806

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do codziennego noszenia? Jakiegokolwiek chińczyka w stali, na japońskim werku (seiko czy miyota).


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz na co dzień chinola w niezbyt wygórowanej cenie to polecałbym raczej manuala na 6497 lub 6498 różnią się w zasadzie umieszczeniem osi sekundowej. 

a w temacie Winnera to mam zamiar kupić jakiegoś żeby przetestować jego kopertę pod pasówkę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Norbert19806 napisał:

Co to za mechanizmy? Jestem zielony numery nic mi nie mówią. 😀

Wejdź na AliExpress i obejrzyj sobie zegarki Parnisa, Corgeuta na manualnych mechanizmach 6497 lub 6498 tzw. Asian Unitas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Popatrzę. Regulacja winera przyniosla dokładność poniżej 4 sekund na dobę, nie spodziewałem się że taki tandetny mechanizm ma taką dokładność. Foto do oglądu. 

Screenshot_20201231-133137_WatchCheck.jpg

Edytowane przez Norbert19806

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pogratulować tylko, ciekawe czy w dłuższym okresie czasu też będzie tak dokladny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy normalnym noszeniu, wstrzasach, pod wpływem pola magnetycznego, zmiennych temperatur, sprawdzony w każdej pozycji raczej nie ma co liczyć na stabilne 4 sekundy na dobę... Ale gdyby było inaczej to raczej byłoby to anomalią. 

 

Kiedyś bawiłem się z regulacją seiko 7s26, po osiągnięciu kilku (3-5) sek na dobę, zwykle po kilku miesiącach odchylka się zmieniała. Oczywiście nie był bardzo stabilny na zmianę pozycji odkładania / noszony.  

 

 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winner= total szajs!

Z chińskich polecam Guanquin, albo Waknoer, ale nie winnery, lige, czy sharki. 

Wszystkie marki sprawdzałem osobiście. Guanquin ma do tego całkiem dobrze zrobione wahadło z autorskim zdobieniem, jak w droższych markach.

20201208_224648.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz sobie? Pokazujesz tandetna blaszke naklejoną na wahnik. W jakich droższych markach to stosują?  :o

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że winner to super zegarek, ale na pierwszy automat może być. Wolę jednak mniej błyszczące zegarki, bez bransolet złotych zdobników itp... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy autoamy polecam jedbak Tevisa ot takiego

 

 

IMG_20210104_171315.jpg

IMG_20210104_171211.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2021 o 22:10, StaryWilk napisał:

Żartujesz sobie? Pokazujesz tandetna blaszke naklejoną na wahnik. W jakich droższych markach to stosują?  :o

 

Miałem na myśli, że wygląda profesjonalniej niż inne chińskie cudeńka w tej cenie. Oceń sam 😏

20201209_095510.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę za bardzo wypasiony jak dla mnie, wolę bardziej stonowane. Może ten złoty kolor tak robi. A jak mechanizm jak działa, jakie odchylki dobowe? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odchylki to niecała minuta na tydzień. Montowany w Tevisach mechanizm we wszystkich modelach syna chodzi podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej na pierwszy automat bardziej sprawdzone seiko nhxx lub miyota serii 8xxxx? Obstawiam, że mniejsze prawdopodobienstwo trafienia bubla, a takich automatow w kopertach z ss i chińskim szafirem jest do wyboru do koloru w budżecie 150-250 zł. 

 

Jak się kupi na pierwszy automat za słaby produkt, z ew. wadami, niedosmarowany, z dużymi odchylkami to prędzej można się zrazic do nich niż zarazić (złapać balcyla na kolejne). To, że kolegom dobrze działa, nie znaczy, że to norma dla mechanizmow tej klasy, nie jest to norma i dla droższych zegarków, ale wybierając sprawdzone konstrukcje, renomowanych producentów - zwiększamy prawdopodobieństwo sukcesu. 

 

Pomijam gust bo do mnie estetyka chińskich dziurbilonow zupełnie nie trafia. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższym. Dlatego już wczesniej w tym temacie proponowałem: stal + miyota/seiko w środku. Cena niska, ryzyko syfu znikome. Guanqin GJ16034 etc

Edytowane przez oszolom

Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.