Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ph7

3 x Longines Heritage

Rekomendowane odpowiedzi

Udany rok, więc zasłużyłem na nowy zegarek. Longines ze swoją serią heritage trafia w gusta miłośników zegarków zabytkowych. Jak wielu innych sam posiadam takie zegarki lecz obawa o starcie każdego pyłku historii skutecznie odstrasza od noszenia ich na co dzień. Z pomocą przychodzą reedycje znanych modeli, posiadam hamiltona khaki pilot mechanical i bardzo jestem zadowolony lecz chciałbym coś z jasną tarczą. Obecnie w podobnej cenie Longines oferuje trzy takie zegarki (zdjęcia z ablogtowatch). Jakie jest wasze zdanie?

 

1. Fantastyczny sektor, jedyna wada to zbyt ugrzeczniony styl ale odpowiedni pasek powinien pomóc w zmianie wizerunku. 

 Longines Heritage Classic Watch Is Excellent Blend of Old And New Watch Releases

 

2. Doskonały zegarek z wyjątkiem plamek na cyferblacie.

 Longines Heritage Military Watch Hands-On Hands-On

 

3. Jeśli kolor na żywo jest tak jajeczny to jest to porażka.

 Longines Announces Heritage Military Marine Nationale Watch Releases

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie:

na pierwszym miejscu numer 3

na drugim - numer 3

a na trzecim... tak, już wiesz ;)

 

Sam o nim myślę, ale trochę drogi.

Kolor tarczy pewnie zależy od światła, więc tego bym się nie bał.

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię ten kształt koperty, sam posiadam jednego z protoplastów. Poszukam innych zdjęć tarczy.

IMG_0854.thumb.JPG.7c67aa4d3be5136e6cccfe60b5e9d92d.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numerek 3 najciekawszy. 

Musi być Longines? 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 1 - 3 - 2 ale... to dla mnie. Jeśli chodzi o kryterium wizualne to kieruj się własnym gustem. Jakościowo każdy z tych zegarków będzie świetny wiec nie możesz źle trafić :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze opinie. Mam świadomość, że najlepiej zobaczyć na żywo ale taki zestaw jest raczej mało popularny szczególnie tu gdzie mieszkam. Może skupię się na znalezieniu tego ostatniego by ocenić kolor tarczy. Jeśli jest ona taka jak na zdjęciach to wybiorę chyba 1. Powinno być już na rynku dostępnych trochę używek w bardziej przystępnych cenach.

 

14 godzin temu, evilym napisał:

Musi być Longines? 

Nie, ale trudno znaleźć zegarek respektowanej marki w relatywnie niskiej cenie. Parokrotnie podchodziłem do Nomosa ale zawsze mnie coś odciągało, IWC przekracza granice akceptowalnej ceny. Masa ciekawych projektów microbrandów ale już to przerabiałem i podziękuję. Chętnie zobaczę inne propozycje. Na razie posiadany przeze mnie Hamilton, z fantastyczną tarczą o strukturze asfaltu, ma najwięcej poszukiwanych cech. 

 

IMG_20201106_092129.jpg

Edytowane przez ph7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Hamiltona ma jeden z kolegów i chyba nadal chce sprzedać.

Zajrzyj do wątku Hamiltona :)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ten Hamilton jest mój -  przykład tego co uważam za dobrą relację ceny do jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem zaproponować z mikrobrandów Christophera Warda. 

Mają kilka ciekawych zegarków inspirowanych przeszłością. 

christopher_ward_C65_sandhurst_cranwell_

 

Stosunek ceny do jakości bardzo dobry.

Może jednak warta przejrzenia oferta... 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wybierz sam, nie sugeruj się innymi.  Gusta są inne, ale też i tzw. okoliczności zegarkowe są różne.

Gwarantuję Ci, że nigdy nie będziesz zadowolony, jeśli wybierzesz jakiś kompromis przy pomocy forumowiczów.

Proponuję pozostań przy swoim wyborze i trzymaj się go.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech to żaden. Na siłę to 1 i 3.

Numer dwa zupełnie nie dla mnie. Nie nosiłbym nawet za dopłatą. No, chyba, że dużą :)

 

W Sector ten ucięty indeks mnie drażni. Z kolei w Military Marine ten kolor... z całą pewnością do weryfikacji na żywo.

 

 Osobiście stawiałbym na Heritage Conquest albo 1945.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fanfar19 napisał:

Numer dwa zupełnie nie dla mnie. Nie nosiłbym nawet za dopłatą. No, chyba, że dużą :)

(...) Z kolei w Military Marine ten kolor... z całą pewnością do weryfikacji na żywo.

 

Mam bardzo podobne odczucia

 

4 godziny temu, fanfar19 napisał:

W Sector ten ucięty indeks mnie drażni.

 

Ale to akurat bym przebolał bez chwili wahania 😁

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, fanfar19 napisał:

W Sector ten ucięty indeks mnie drażni

Widziałem gdzieś wizualizację tarczy z pełną szóstką oraz bez. W obu przypadkach wyszło do gorzej niż z uciętym indeksem. 

 

Ostatecznie chowam pieniądze do skarpety, jak obejrzę marine nationale to zadecyduję co dalej. Na osłodę kupiłem szarego futrzaka dla hamiltona.

s-l1600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech opcji wybrałbym sector dial, ale jeżeli mógłbym wyjść poza longinesa to wybór padlby na Nomosa

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
W dniu 26.12.2020 o 13:31, ph7 napisał:

Jeśli kolor na żywo jest tak jajeczny to jest to porażka.

 

 

Jedyny słuszny wybór z całej trójki, niestety porażką tego zegarka jest nie kolor tarczy, a wodoszczelność. Strach się w nim spocić latem ;)

Edytowane przez Jash
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2021 o 00:04, Zaratsu napisał:

A nie myślałeś o tym?

 

Kiedyś przez chwilę ale tarcza sekundnika jest zbyt mała i zbyt wysoko umieszczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam po przerwie i drobnej zmianie koncepcji. Mam kilka dni na zastanowienie się nad wybraniem tego spaślaka. Jedynie co mogę mu zarzucić to niska wodoszczelność. Reszta bardzo mi odpowiada i w porównaniu do wcześniej wytypowanych zegarków to cena tego modelu jest niezrozumiale niska.

IMG_20210325_135106.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ph7 napisał(-a):

Wracam po przerwie i drobnej zmianie koncepcji. Mam kilka dni na zastanowienie się nad wybraniem tego spaślaka. Jedynie co mogę mu zarzucić to niska wodoszczelność. Reszta bardzo mi odpowiada i w porównaniu do wcześniej wytypowanych zegarków to cena tego modelu jest niezrozumiale niska.

 

Bo to świetny zegarek jest. Mierzyłem, dobrze leży na ręce pomimo tego, że do najcieńszych nie należy.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam 

AE8D3679-18E0-48B7-A5D1-CE1D5C20ADC1.jpeg


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mniej istotne jaki, ale musi być Longines 😛

Dla mnie ten trzeci z dziedzictwa wymiata. Choć ten pierwszy z małą sekundą, nie powiem, nie powiem...

 

Ale Spojrzałem jeszcze w menu i takie dwie pozycje to dopiero jest „heritage” co się zowie. 

image.thumb.jpeg.ba2fa3f68c9b6bb4713634ed64f7fbb6.jpegimage.thumb.jpeg.7a8b196b73d9f53abb8aa32af99d60fd.jpeg

Edytowane przez agremi

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.