Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
olivjer

Tudor vs Omega

Rekomendowane odpowiedzi

Jezu, ile tu złośliwości :P

 

29 minut temu, mario1971 napisał:

Faktycznie, tam 17cm, tu 15,5. Do tego zdążył włożyć kij w mrowisko (czytaj - czy warto kupić Suba i jak zrobić, by na nim zarobić, a nie stracić...;))?  

 

Będzie się działo.

Pytałem o wartość subów z datą i bez, ale nie przypominam sobie, żebym gdzieś zadeklarował chęć zakupu

 

Faktycznie, w Breitlingu zrobiłem literówkę. Nadgarstek mam 15-15,5.

Mam obecnie Avengera 48, którego kupiłem 5 lat temu. Dopiero teraz zaczął mi przeszkadzać jego rozmiar i dlatego szykuję się do zakupu czegoś nowego. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezu, ile tu złośliwości 
 
Pytałem o wartość subów z datą i bez, ale nie przypominam sobie, żebym gdzieś zadeklarował chęć zakupu
 
Faktycznie, w Breitlingu zrobiłem literówkę. Nadgarstek mam 15-15,5.
Mam obecnie Avengera 48, którego kupiłem 5 lat temu. Dopiero teraz zaczął mi przeszkadzać jego rozmiar i dlatego szykuję się do zakupu czegoś nowego. 
 
 
 

Co się dziwisz, jesteśmy starzy i zgorzkniali. Niektórzy są nawet jeszcze starsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadgarstek 16-16.5 i BB58 to jest max u mnie. Wiem szerokość płaskość itd. Ale 15-15.5cm to niech nawet naleśnik będzie to do 300M bym nawet się nie zbliżał.
Mierzyłem i starałem się przekonać ze jest super ale rozsądek wygrał i wybrał Tudor’a bb58.

Także w Twoim przypadku to i BB58 może być za duży bo koperta tez raczej z tych z prostymi (delikatnie na końcu tylko) zawijającymi się uszami.

Szedłbym w bb36, dj36, op36 na pewno nic większego. Nie znam Omegi mid size ale ten standardowy 42mm 300M to zapomnij

Tudor BB58
eed9075da15d51fd937db79dccdc5406.jpg

300M

6e81737204b45cb709c5f21f9329c5d6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezu, ile tu złośliwości 
 
Pytałem o wartość subów z datą i bez, ale nie przypominam sobie, żebym gdzieś zadeklarował chęć zakupu
 
Faktycznie, w Breitlingu zrobiłem literówkę. Nadgarstek mam 15-15,5.
Mam obecnie Avengera 48, którego kupiłem 5 lat temu. Dopiero teraz zaczął mi przeszkadzać jego rozmiar i dlatego szykuję się do zakupu czegoś nowego. 
 
 
 
Jakiej złośliwości?
 
Panowie prawnicy są bardzo wyczuleni. Każda cyfra, litera czy słowo, ma istotny wpływ na dalszy tok postępowania... przy zakupie zegarka.   




To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, disaster3 napisał:

Mam nadgarstek 16-16.5 i BB58 to jest max u mnie. Wiem szerokość płaskość itd. Ale 15-15.5cm to niech nawet naleśnik będzie to do 300M bym nawet się nie zbliżał.
Mierzyłem i starałem się przekonać ze jest super ale rozsądek wygrał i wybrał Tudor’a bb58.

Także w Twoim przypadku to i BB58 może być za duży bo koperta tez raczej z tych z prostymi (delikatnie na końcu tylko) zawijającymi się uszami.

Szedłbym w bb36, dj36, op36 na pewno nic większego. Nie znam Omegi mid size ale ten standardowy 42mm 300M to zapomnij

Tudor BB58
eed9075da15d51fd937db79dccdc5406.jpg

300M

6e81737204b45cb709c5f21f9329c5d6.jpg

Racja ale mamy jeszcze coś takiego kształt nadgarstka Mam 18cm z  Tym że dosc płaski, przyjmie nawet pama 47 mózg już niekoniecznie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem trochę zegarkow ponad 40 mm dopóki mózg nie przejął inicjatywy od serca przy zakupach. Wiele zegarkow mi się podoba i mógłby chrzanić opinie innych bo to ja je będę nosił i mi ma się podobać ale sorry słabo nosić budzik na nadgarstku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, disaster3 napisał:

Ja tez miałem trochę zegarkow ponad 40 mm dopóki mózg nie przejął inicjatywy od serca przy zakupach. Wiele zegarkow mi się podoba i mógłby chrzanić opinie innych bo to ja je będę nosił i mi ma się podobać ale sorry słabo nosić budzik na nadgarstku emoji6.png

 

No to u mnie chyba jeszcze mózg nie przejął inicjatywy, bo wciąż najbliższej mi do Omegi.

 

Dzięki wszystkim za pomoc. Decyzję postaram się podjąć jak dorwę na przymiarki BB58. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na granicy, ale jest ok.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol
18 minutes ago, olivjer said:

 

No to u mnie chyba jeszcze mózg nie przejął inicjatywy, bo wciąż najbliższej mi do Omegi.

 

 

Może zobacz PO 39mm, ta SMP 42mm jest po prostu za duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Omega, Tudor to nie wiadomo co

Hogg



A to takie zegarki są, nie ma co się bać IMG_1429.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Hogg napisał:

Omega, Tudor to nie wiadomo co

Hogg
 

Wyczuwam pogardę. Ale każdy ma prawo do własnej oceny. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Hogg napisał:

Omega, Tudor to nie wiadomo co

Hogg
 

Konstruktywnie, możesz uzasadnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlagodze trochę wypowiedź  kolegi. Brandowo Omega to lepszy wybór niż Tudor 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, olivjer napisał:

Faktycznie, w Breitlingu zrobiłem literówkę. Nadgarstek mam 15-15,5.

Mam obecnie Avengera 48, którego kupiłem 5 lat temu. Dopiero teraz zaczął mi przeszkadzać jego rozmiar i dlatego szykuję się do zakupu czegoś nowego. 

Ta, literówkę :D

 

Omega 42mm chyba za duża. 

Ja przy niecałych 17cm szarpnąłem się na 45mm Sumo i było za jednak za masywne. 

 

A tak poza tym to szukałbym czegoś z krótkim L2L. To będzie kluczowe dla małego nadgarstka, a niekoniecznie średnica zegarka. 

 

Ja bym przymierzył i zobaczył te:

 

Tudor BB58 39mm

Omega PO 39,5

Oris Aquis 41,5mm / 39,5mm

Longines Legend Diver 36mm

Rado Captain Cook 37mm

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim płaskim nadgarstku 16,8cm, jako edc najwygodniej siedzi 39mm (L2L chyba 48mm i koperta poniżej 11mm). Jedynym dużym zegarkiem, jaki mógłbym nosić (i nosiłem) jest PAM, bo PAM musi być duży 😉

 

Czasami zakładam 300m (wersja z małymi falami 41mm), który jest dla mnie na granicy, ale broni się niską kopertą (wersja kwarcowa). 

 

Przy 15-15,5cm mierzyłbym w 35-39mm, L2L do 48mm, z kopertą do 12mm. Większe będą MZ wyglądały nieproporcjonalnie.

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum pojawił się jeszcze pomysł na Rolexa OP.

Rozumiem, że pod mój nadgarstek na 41mm nawet nie patrzeć i iść w stronę 36? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, przestań patrzeć się na innych, sam przymierz i zobacz jak będzie wyglądał na Twojej ręce zegarek 41 mm. a jak 36 mm. już nie mówiąc, że pominąłeś wersję 39 mm. 

Nadgarstek, nadgarstkowi nie równy. Ja mam 15,5 cm. ale płaski nadgarstek. 38 mm. zegarki wyglądają u mnie na małe, 40-41 jest ok, obecnie noszę 43 mm. o lug-to-lug 53 mm. Wiem, że jest za duży, ale blisko granicy. Miałem też większe Schaumburga GT Red One, czy pilota Steinharta, bodajże 46 mm. i one były sporo za duże. 

 

Warto samemu sprawdzić jaki jest Twój maks, zwłaszcza że o wyglądzie zegarka na ręce decyduje też ułożenie uszu, ich grubość oraz fakt, czy jest na pasku, czy bransolecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeslalbys kilka fotek z tymi zegarkami na 15.5 cm nadgarstku?
Z ciekawości bym obejrzał jak tam 41+ wyglądają.
U mnie jedyny 42, który w miare ok wyglądał to Seiko Sumo ale one maja bardzo zawijające się uszy o nadgarstek, inne w tym rozmiarze wyglądały jak patelnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, disaster3 napisał:

U mnie jedyny 42, który w miare ok wyglądał to Seiko Sumo

 

Sumo to ma właściwie niemal 45mm, ale fakt, że układa się bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej nie zaprzeczam, że nawet 40 mm. na takim nadgarstku wygląda patelniowato. Mieści się, nie wystaje, ale zajmuje cały nadgarstek. Po kolei 43 mm., 43 mm., 42 mm. i 41 mm. 

IMG_20190823_135310.jpg

Fotw09wY.jpeg

ZldyRvzQ.jpeg

gbiZ_M3Q.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.